Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Komentarze do artykułów w portalu

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez nemo@portal » 4 lut 2014, o 18:49

wiem, że dyskusja przeniosła się na inne tory, wracam do tych "tras rowerowych", może są - tylko gdzie na obrzeżach, raczej do rekreacyjnego korzystania. Proszę bezpiecznie przyjechać do centrum Jaworzna z Byczyny, z Jelenia, z Niedzielisk, Pszczelnika, Podłęża, Dąbrowy Narodowej - w miarę prostą drogą - zostaje albo las, albo pobocze drogi po których jeżdżą rozpędzone samochody. Przy takich trasach - ludzie nie przesiądą się z aut na rowery.
nemo@portal
 
Posty: 131
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 4 lut 2014, o 20:04

nemo@poczta.jaw.pl napisał(a):wiem, że dyskusja przeniosła się na inne tory, wracam do tych "tras rowerowych", może są - tylko gdzie na obrzeżach, raczej do rekreacyjnego korzystania. Proszę bezpiecznie przyjechać do centrum Jaworzna z Byczyny, z Jelenia, z Niedzielisk, Pszczelnika, Podłęża, Dąbrowy Narodowej - w miarę prostą drogą - zostaje albo las, albo pobocze drogi po których jeżdżą rozpędzone samochody. Przy takich trasach - ludzie nie przesiądą się z aut na rowery.

Mam kolegę z Sosnowca, który jako zapalony cyklista uwielbia jeździć po Jaworznie właśnie ze względu na wyznaczone trasy. Kiedyś prosił mnie o zdobycie mapy naszych tras rowerowych ale jakoś nie mogę jej zdobyć. Pytałem na informacji w UM i nie mają. A wiem, że kiedyś była dostępna.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez brat-pit@portal » 4 lut 2014, o 21:05

nemo@poczta.jaw.pl napisał(a):wiem, że dyskusja przeniosła się na inne tory, wracam do tych "tras rowerowych", może są - tylko gdzie na obrzeżach, raczej do rekreacyjnego korzystania. Proszę bezpiecznie przyjechać do centrum Jaworzna z Byczyny, z Jelenia, z Niedzielisk, Pszczelnika, Podłęża, Dąbrowy Narodowej - w miarę prostą drogą - zostaje albo las, albo pobocze drogi po których jeżdżą rozpędzone samochody. Przy takich trasach - ludzie nie przesiądą się z aut na rowery.

Taka niestety jest prawda o ścieżkach rowerowych w Jaworznie. Ostatnią chyba zrobili komuniści, do elektrowni. Reszta to kiepsko oznaczone istniejące szlaki. Ale dobre i to. W każdym razie mnie się przydaje to oznakowanie :)
brat-pit@portal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez esjot@portal » 4 lut 2014, o 22:20

brat-pit@poczta.jaw.pl napisał(a):Taka niestety jest prawda o ścieżkach rowerowych w Jaworznie. Ostatnią chyba zrobili komuniści, do elektrowni


Tak tak, w latach 90-tych zbudowali ją komunistyczni partyzanci ukrywający się w lasach koło elektrowni. Miała im służyć jako tajny szlak komunikacyjny ale szybko została namierzona i zajęta przez mieszkańców.

Chudzikiewicz pewnie ma żal do Silberta, że ten śmiał przesunąć nieco jej historyczny ślad, budując jakąś wypasioną obwodnicę. Nic straconego, jak przypadkiem zostanie prezydentem może to naprawić kosztem jednego pasa jezdni.
Avatar użytkownika
esjot@portal
 
Posty: 252
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez maksimus-75@portal » 6 lut 2014, o 18:55

Szanowni Panowie jest propozycja - złoty laur dla Pani Szpak?8-) Za skuteczne wspieranie Katowickiej przedsiębiorczości8-)
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez barton@jawnet » 6 lut 2014, o 19:09

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez waldorf@portal » 6 lut 2014, o 19:27

stetryczalytetryk@poczta.jaw.pl napisał(a):
Mam kolegę z Sosnowca, który jako zapalony cyklista uwielbia jeździć po Jaworznie właśnie ze względu na wyznaczone trasy. Kiedyś prosił mnie o zdobycie mapy naszych tras rowerowych ale jakoś nie mogę jej zdobyć. Pytałem na informacji w UM i nie mają. A wiem, że kiedyś była dostępna.


Zapaleni cykliści może i odnajdują się w Jaworznie, ale normalni użytkownicy rowerów, którzy chcieliby wyjść z dziećmi pojeździć, mają do wyboru jazdę po ulicy/chodniku (czyli odpada) albo jazdę po lesie, gdzie można spotkać dziki (trochę ryzykowne). Można zapakować rower i jechać na sosinę, ale tam, w sezonie, jest dość gęsto. Dlatego normalni rowerzyści uwielbiają jeździć np po Promnicach - piękne leśne trasy rowerowe, jezioro Paprocany, gdzie w toaletach, w sezonie, można znaleźć papier toaletowy i ręczniki papierowe. W ogóle jak ktoś ma dzieci, to zdecydowanie zachęcam do zapoznania z tym miejscem - i dla dzieci, i dla dorosłych raj. Szkoda, że nie ma tak u nas. No ale fakt, Tychy dopiero teraz zaczynają remontować drogi.
waldorf@portal
 
Posty: 147
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Re: Arkadiusz Chęciński o rekomendacji dla „Galeny”

Postprzez grisham@portal » 20 lut 2014, o 19:33

Tutaj kombinował z Galeną, a tu szastał naszymi środkami

http://www.tvs.pl/47961,stadion_slaski_ ... otowy.html
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Poprzednia strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron