Budżet po myśli opozycji

Komentarze do artykułów w portalu

Budżet po myśli opozycji

Postprzez marek978@portal » 1 lut 2014, o 09:57

Hawkom. Inne media też opisywały różnie i czytać potrafię. Nikt nie musiał budżetu ratować. Należało (jak to zrobił radny zdjąć z jednego z zadań 100 tys. zł) i po krzyku (chyba, że na www.mojejaworzno). To po prostu był błąd który zawsze może się trafić. Chociaż nie powinien. A swoją drogą to wzorem rozopczętych działeń proponyję rozpocząć nagrywać kolegium Silberta i inne narady i umieszczać w internecie. Jak wolność i demokracja to do końca. Pani Skarbnik podziękował i przeprosił Paweł Kaczmarczyk (skoryguj swój wpis), bo tak należało. Za pomoc w pracy należy podziękować (nawet gdy wcześniej straciło się sporo nerwów). Takt i kultura (ucz się chłopie). Gdyby pan Silbert wcześniej zrozumiał, że to rada uchwala budżet nie byłoby całej tej przepychanki (odpowiedzi do radnych, że wykona się ich propozycję zadań jak znajdą pieniądze, to szczyt......). Jak zaczeli szukać to awantura, że demolują budżet. Pani Skarbnik od pierwszego dnia po przekazaniu budżetu radnym miała obowiązek współpracować z radnymi, a nie stwierdzać "Dam wam te materiały (dodatkowe), ale wy i tak nic z tego nie zrozumiecie".:|
marek978@portal
 
Posty: 160
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez marek978@portal » 1 lut 2014, o 10:06

I jeszcze jedno. Ja pana nie obrażam. Więc skończ pan z tym poniewieraniem innych. Jeszcze raz powtórzę. Ucz się chłopie. Na naukę nigdy nie jest za późno.:idea:
marek978@portal
 
Posty: 160
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez redbaron@portal » 1 lut 2014, o 10:12

Witamy pana Pawła Kaczmarczyka na forum. Dzięki pańskiemu zaangażowaniu w wyjaśnianie wydarzeń drogą dedukcji można dojść do jednego słusznego wniosku - pod pseudonimem pisze sam pan radny, bywszyj kandydat na prezydenta miasta. Pańskie ego jest tak wielkie, że powinienem pisać o nim EGO.

Zdemaskowanie pozwala odczytywać jakże oczywiste intencje polityczne. Sorry, takich mamy radnych.
Avatar użytkownika
redbaron@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez baba@portal » 1 lut 2014, o 11:46

Wg konstytucji RP to radni uchwalają budżet więc gady typu SIUX i inne przestańcie pisać głupoty , z waszą mentalnością sprawdzilibyście się na Białorusi i tam jest wasze miejsce, prezydent jest wybrany aby służył ludziom, a nie rządził bo tu ma być demokracja a nie reżim palanty. Napiszcie co zrobił dla ludzi zgodnie z ich wolą, a nie co chce bo chcieć to on może jeszcze pół roku i koniec.Pani skarbnik też zapomniała że bierze pieniądze od podatników a nie Silberta ,to już zakrawa na demagogię.:(
baba@portal
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez robi@portal » 1 lut 2014, o 11:52

Baba masz rację Silbert myśli że Jaworzno to jakaś republika bananowa i wszystko może ,nawet zabrać kompetencje radnym i ich zastraszyć, myślisz że on umie czytać i zna konstytucję-facet ze średnim wykształceniem z guzika na mazutowni, jesteś niepoprawnym optymistą
robi@portal
 
Posty: 104
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez redbaron@portal » 1 lut 2014, o 12:17

Baba i Robi. Wyjaśnię wam słowo: legitymizacja. Radni mają prawo podejmować decyzje jako wybrani przedstawiciele tylko w sposób, którzy jest aprobowany przez tych, którzy ich wybrali. Wówczas takie decyzje nie wywołują wzburzenia - mają one bowiem legitymizację.

Awantury jakie wstrząsają samorządem wzięły się z tego, że grupa radnych postanowiła sobie porządzić nie według woli wyborców ale swojej własnej. I dziwią się teraz, że otrzymują razy od środowisk, które im były przychylne. W przypadku PO - radni obrywają od swego własnego elektoratu, który już dziś zapowiada, że się z nimi policzy przy urnach wyborczych odbierając mandaty.

W 2008 roku były dziwaczne wybory - większość mieszańców głosowała na listy prawicowe, zaś wskutek zdrady jednej z radnych prezydentem został p. Tarabuła z SLD, bo wówczas prezydenta wybierała Rada Miejska. Przez cztery lata rządził bez legitymizacji i nie zdołał na swoją stronę przeciągnąć swoich przeciwników, o czym się boleśnie przekonał jesienią 2012 przegrywając wybory. Nie nastąpiła żadna "zmiana warty" tylko demokratyczne wykopanie z fotela kiepskiego prezydenta.

Dziś grupa zbuntowanych radnych przyłączyła się do resztek komuszych i bez legitymizacji usiłuje podejmować decyzje. I dziwią się krzyku tych, którzy na nich głosowali i nie spodziewali się, że ich wybrańcy znajdą się w jarmarcznej koalicji nieudaczników i podpalaczy. PO miało dokładnie ten sam program jak Silbert. Z tym, że Silbert swój program konsekwentnie realizuje, a PO postanowiło w trakcie kadencji wymusić realizowanie czegoś o czym ich wyborcy nie mieli pojęcia, nie dawali zgody, czyli legitymacji.

Myślę, że gdyby do wyborów było więcej niż te dziewięć miesięcy już by w Jaworznie trwało zbieranie podpisów o odwołanie Rady Miejskiej. To akurat Silbertowi udało się przez minione kilkanaście lat doskonale - zainicjować, podtrzymać i wspierać społeczeństwo obywatelskie - świadomych swoich praw wolnych ludzi.

I pomysły jarmarcznej koalicji na kneblowanie ludzi, radnych, prezydenta, utajnianie wbrew prawu posiedzeń, szukanie źródeł przecieków czegoś co w oczywisty sposób powinno być jawne jest doskonale dla społeczeństwa widoczne i jasne. Dostaniecie panie i panowie potężnego kopa jesienią.

Avatar użytkownika
redbaron@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez pavel@portal » 1 lut 2014, o 12:39

redbaron@poczta.jaw.pl napisał(a):I pomysły jarmarcznej koalicji na kneblowanie ludzi, radnych, prezydenta, utajnianie wbrew prawu posiedzeń, szukanie źródeł przecieków czegoś co w oczywisty sposób powinno być jawne jest doskonale dla społeczeństwa widoczne i jasne. Dostaniecie panie i panowie potężnego kopa jesienią.

Problem lezy też w tym że uprawnieni do wyborów to nie tylko forumowicze jaw.pl ale zwykli mieszkancy którzy zainteresowanie polityka maja tyle wspolnego co nic i decyzje na kogo zaglosuja podejmuja w ostatniej sekundzie gdy maja przed soba karte do glosowania. A ludzie miedzy sobia unikaja rozmów o polityce wiec ja bym nie byl tego tak pewien ze dostaną kopa choc nie ukrywam ze zasluzyli na to.

Tak tutaj narzeka się na PO a nie zdziwię się ze za rok w parlamentarnych zdobędą niezły wynik w Jaworznie. Tutaj tylko spekulujemy a rzeczywistość nam dopiero pokaże jak będzie.

Narzekamy na CT a tak patrząc obiektywnie to odkąd krytykuja prezydenta nagle na forum jaw.pl pomnożyly się komentarze do materiałów o jakieś dobre 3x razy. Oni sie pewnie cieszą:D
Avatar użytkownika
pavel@portal
 
Posty: 592
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez katowicka@portal » 1 lut 2014, o 13:07

redbaron: tak niestety bywa, gdy niektórym radnym legitymizacja myli się z legitymacją...

...partyją.
Avatar użytkownika
katowicka@portal
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez baba@portal » 1 lut 2014, o 13:32

Czerwoni to mi latają poniżej - napiszę pępka, ale to co wyprawia w tym mieście Silbert to nóż się w kieszeni otwiera, ile nietrafionych pomysłów i pieniedzy wyrzuconych w błoto, dokąd urzędnicy nie będą odpowiadać za zmarnowane pieniądze własnym majątkiem nigdy nie będzie dobrze, ale nieudolnych trzeba usunąć, bo na razie budują ronda, boiska po 3 razy a jak im nie wyjdzie to sprzedają teren za grosze, nie wierzę że u nas isnieje coś takiego jak sąd i prokuratura, a RIO tych geszeftów nie zgłasza do odpowiednich instytucji
baba@portal
 
Posty: 72
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Budżet po myśli opozycji

Postprzez leshec80@portal » 1 lut 2014, o 13:43

Swoim postępowaniem Prezydent zrobił opozycji ogromny prezent - szkoda, ja bym tak nie zrobił. Wystarczyło by siedzieć cicho - (niepo) radni uchwalili by budżet z babolem, Prezydent mógł złożyć protest i odwołać się do RIO, a ta uchwałę by uwaliła (Art 240 ustawy o finansach publiczny) - tak samo mógłby zrobić nadzór prawny wojewody - wtedy byłby dopiero KWAS... ciekawe jakby się wtedy tłumaczyli
leshec80@portal
 
Posty: 194
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron