Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez jacob2@jawnet » 18 mar 2012, o 21:25

Witam.Noszę się z zamiarem wymiany grzejników centralnego ogrzewania w bloku w zasobach SM GÓRNIK. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że wymiana grzejnika w "sezonie grzewczym" mogłaby być sprawą kosztowną (o ile niemożliwą) dlatego planuje te operacje przeprowadzić w momencie spuszczenia medium z instalacji. Czy ktoś z Was przeprowadzał już taką operację? jaka jest procedura-wniosek do spółdzielni o pozwolenie, określenie parametrów grzejnika do posiadanych parametrów medium grzewczego,wymiana podzielnika cyfrowego na kaloryferze,wybór "fachowca" do tej wymiany,...Sprawy organizacyjne załatwiane są najdłużej dlatego pytam z wyprzedzeniem. Proszę o wszelkie możliwe informacje, sugestie, rady. Chciałbym to załatwić bezproblemowo i bezstresowo.
jacob2@jawnet
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez pvdfun@portal » 18 mar 2012, o 21:34

Zadzwon do Administracji swojej :) oni ci wszystko powiedzą jaka jest procedura :) ale z tego co pamietam to tam skladasz wniosek pozniej wymieniasz sobie grzejnik a na koncu przychodzi gosc ze spoldzielni przelozyc miernik ciepla :)
pvdfun@portal
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez jacob2@jawnet » 18 mar 2012, o 21:37

Dzięki. Chodzi mi między innymi o ten jeden drobny szczegół-wymieniasz sobie grzejnik. Kto to ma zrobić? (mam mieć swojego fachowca, czy spółdzielnia-oczywiście za kase daje fachowaca-żeby potem nie było, że źle zamontowany, że nie taki,...I druga kwestia-doboru grzejnika-jakie parametry ma medium, jaką moc może mieć grzejnik,...
jacob2@jawnet
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez pvdfun@portal » 18 mar 2012, o 22:05

To ustala administrator jakie parametry grzejnikow. i jakie mozesz sobie zamontowac :) a fachowca raczej swojego lepiej bo z administracji pewnie drozej ci policza :) chodz tak jak pisalem najlepiej zadzwonic i ustalic sobie z administracją co i jak :) uwazaj tez jezeli masz mierniki na ciecz zeby przy wymianie grzejnika ci sie nie wylała (oczywiscie z wlasnego doswiadczenia to pisze) bo pozniej fachowiec po robocie jak przeklada to notuje :)
pvdfun@portal
 
Posty: 186
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez darec@jawnet » 18 mar 2012, o 22:07

Ja też jestem ciekaw jak to wygląda, jeżeli jakob2 się dowiesz to daj znać!
Avatar użytkownika
darec@jawnet
 
Posty: 244
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez luk59@portal » 19 mar 2012, o 11:40

Witam, ja w zeszłym roku wymieniałem grzejniki. Musisz iść do administracji najlepiej tej na twoim osiedlu, piszesz podanie i czekasz na odpowiedź. Zgadzają się zawsze, ale tylko w okresie letnim - ja wymieniałem w sierpniu. Parametry grzejników określi ci spółdzielnia. Oczywiście musisz zapłacić za spuszczenie wody z CO - pomino że w okresie letnim jej tam nie ma- mnie to kosztowało około 80 pln, ale to zależy od bloku tzn. od ilości spuszczonej wody. Dodatkowym kosztem jest przeprogramowanie podzielników 50 pln za sztukę. U mnie wymieniali goście ze spółdzielni. Stare grzejniki są twoje więc możesz oddać na złom.
luk59@portal
 
Posty: 70
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez jacob2@jawnet » 19 mar 2012, o 13:12

Dzięki za informację-kompleksową.
jacob2@jawnet
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez jacob2@jawnet » 19 mar 2012, o 13:14

Jeszcze jedno-a ile Cię kosztowała sama wymiana grzejników-ściągnięcie starych, montaż hydrauliczny (mechaniczny) nowych. Czy to robili goście ze spółdzielni?
jacob2@jawnet
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez luk59@portal » 19 mar 2012, o 17:08

jacob2@jawnet.pl napisał(a):Jeszcze jedno-a ile Cię kosztowała sama wymiana grzejników-ściągnięcie starych, montaż hydrauliczny (mechaniczny) nowych. Czy to robili goście ze spółdzielni?


Tak, wymianę zrobili ze spółdzielni. Wymieniali 1 mały, 2 średnie i 1 duży, za całość wyszło około 500 pln - oczywiście sama wymiana. Wcześniej przyszli i powiedzieli ile trzeba dokupić łączek, przedłużek itp. Wymieniali około 2 godzin. Przemawiało za mini to że byli ze spółdzieli, chcieli zarobić więc nie robili przeszkód. Generalnie wymiana nie jest trudna, śmiało mogę powiedzieć że dzisiaj to sam bym wymienił - oczywiście z kimś do pomocy ale ogólnie tak jak pisałem nie jest to trudne.
luk59@portal
 
Posty: 70
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Wymiana grzejników c.o. w SM GÓRNIK

Postprzez gagarina3@portal » 19 mar 2012, o 23:49

Witam. Wymiana możliwa tylko po sezonie grzewczym, koszt spuszczenia z tego co pamiętam był zależny od piętra i oczywiście grzejnik atestowany z dopuszczeniem do pracy przy ciśnieniu 10 bar. Mogę podjąć się wymiany. W razie pytań: gagarin33@wp.pl . Pozdrawiam.
gagarina3@portal
 
Posty: 16
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron