Co z tą służba zdrowia

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Co z tą służba zdrowia

Postprzez zly@portal » 19 maja 2011, o 09:10

Witam.

Mam taki problem jestem ojcem 16 miesięcznej córy po pobycie w szpitalu na zapalenie pęcherza kazali często kontrolować mocz córki. I teraz pojawia się problem. mam skierowanie o lekarza pierwszego kontaktu (należymy do zlo na Podłężu) i na to skierowanie w szpitalu odmówiono mi wykonania tych badan twierdząc że oni ze zlo nie maja jakiejś tam umowy i skierowań z ich placówek nie respektują i trzeba sobie iść do laboratorium zlo tam kolo sądu. Więc tak zrobiłem. Problem tylko w tym ze na wyniki u nich np posiewu trzeba czekać prawie 2 tyg i w miedzy czasie nie można uzyskać żadnych info czy coś rośnie czy nie bo oni de fakto swojego laboratorium nie posiadają tyko wysyłają gdzie to wszystko do Katowic. taka sytuacja jest od 1 kwietnia 2011 roku kiedy umowa miedzy zlo a zoz wygasła i nie została odnowiona. W szpitalu jak się oddawało mocz to o wynik z posiewu można było pytać już następnego dnia i już udzielali szczątkowych informacji a po 3 dniach był praktycznie gotowy wynik. I teraz ja mam ogromny problem bo na wypisie ze szpitala córki napisali żeby przez 1 miesiąc robić badanie co tydzień co w takiej sytuacji mija sie z celem bo na wynik trzeba czeka 2 tygodnie i jak on ma sie miec do stanu zdrowia dziecka. Wiem ze można zrobić badanie prywatnie tylko posiew kosztuje 25 zł a jak coś wyrośnie to trzeba dopłacić drugie 25. Wychodzi na to ze jaworznianie mimo sprawnego laboratorium nie mogą na kasę chorych zrobić szybko i sprawnie podstawowych badan, bo w szpitalu na pytanie od kogo musiał bym mieć skierowanie żeby u nich za free zrobić nikt nie był mi wstanie odpowiedzieć to jest jakaś paranoja. Może nasi dziennikarze zajmą się tą sprawą. Przecież Przecież wszyscy mieszkańcy łożą na utrzymanie tych placówek bo w dużych częściach obie należą do miasta i ich straty są pokrywane z budżetu mioasta i inwestycje też są organizowane z budżetu.
zly@portal
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron