Tuner TV/FM zewnętrzny co polecacie ?

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Tuner TV/FM zewnętrzny co polecacie ?

Postprzez Anonymous » 2 gru 2008, o 20:21

j.w. ma ktoś może ? Jakie firmy polecacie, czym się sugerować itd. Czy można go podłączyć do kompa żeby na dysk zrzucać nagrany program tv lub audycję radiową ? Piszcie !
Anonymous
 

Tuner TV/FM zewnętrzny co polecacie ?

Postprzez barton@jawnet » 3 gru 2008, o 14:00

Od prawie dwóch latek posiadam taki tuner :

http://pclab.pl/art20310-6.html

Pracuje na USB 2.0 - zapis audycji zaprogramowanych w tunerze wprost na HDD w trybie MPEG1/MPEG2/MPEG4/WMV/oraz w AVI czystym (bez kompresji) lub z wybranym z kodeków zainstalowanych w Windowsie. Możliwość nagrywania z tv bezpośrednio na płycie DVD w trybie direct burn - (coś jak nagrywarka stacjonarna DVD) - z własnym menu na ekranie i domykaniem kazdej sesji nagrywania i potem jego finalizacją. Możliwość stworzenia własnych formatów zapisu obrazu i dźwięku (profile w zależności od wydajności komputera, oraz szybkości dysku - np.zapis obrazu z tunera wprost na hdd w AVI przy kodeku divx - bitrate 950 - klatki kluczowe co 10 - dżwięk 96kbs mp3 640x480).

Funkcja Time shifting - ogladasz mecz - musisz na chwilę siusiu - wciskasz time shifter i tuner rozpoczyna nagrywanie - wracasz i ogladasz dalej ale juz nie w realtime tylko z dysku (przesunięcie czasu meczu), funkcja snapshot - klikasz na spacje w czasie oglądania tv - i dana klatka zapisuje się w wybranym wcześniej folderze. Funkcja PIP i PAP - tego chyba tłumaczyć nei muszę. Co najważniejsze tuner posiada gniazdo do podłączenia zewnętrznych urządzeń - poprzez gniazdo Svideo , oraz componentowe CVBAS i audio.Nagrywanie zawartości kaset VHS/SVHS/VIDEO-8,HI8 stoi otworem.

Ja jestem zadowolony z tego urządzonka , oczywiście są też inne tunery zewnętrzne ale trudno mi o nich dyskutować. Nie miałem , nie testowałem więc nie ma co pisać.

W połaczeniu z kartą graficzną nVidia i opcją w sterownikach sprzętowego wyostrzania obrazu w czasie rzeczywistym oraz odszumiania różnych dropów obraz jest naprawdę ładny.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Tuner TV/FM zewnętrzny co polecacie ?

Postprzez Anonymous » 3 gru 2008, o 14:13

fajny tylko pytanie czy jest wersja z radiem ? I jeszcze jedno pytanie - jak zgrywasz coś z TV to czy później nie "rozjeżdża" się dźwięk z obrazem po ok. 15 minutach [miałem win fasta tv2000 xp expert wewnętrznego ale to był jego mankament i nie potrafiłem sobie z tym poradzić].
Anonymous
 

Tuner TV/FM zewnętrzny co polecacie ?

Postprzez barton@jawnet » 3 gru 2008, o 15:05

Nie to nie jest wersja z radiem, w dobie radia internetowego , jest to bez sensu , bo musisz specialnie podłączyć antenę, a stacji jak na lekarstwo. Jeśli chodzi o dźwięk, to nagrywałem kiedyś cały dzień TV i nic nie było poprzesuwane. Zresztą nie spotkałem się z takimi błędami na tym tunerze.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron