Pytanie o kompresję materiału filmowego :P

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Pytanie o kompresję materiału filmowego :P

Postprzez Anonymous » 19 paź 2008, o 19:43

Mam plik np. filmu nagranego z tv. Nagrałem z karty telewizyjnej winfast jakość mpeg-2 plik wyjściowy ma 3 gb. Jak go skompresować na avi żeby jakość była przyzwoita a wielkośc pliku "nie zabijała". Jaki program polecacie [zaznaczam ,że używałem virual dub 2 dla mpeg ] żeby obsługiwał tego typu pliki oraz żeby mozna ingerować w materiał [rozdzielczość i tego typu sprawy]. Aha jeszcze jaki kodek jest najlepszy do kompresji !
Anonymous
 

Pytanie o kompresję materiału filmowego :P

Postprzez barton@jawnet » 19 paź 2008, o 20:22

Też kiedyś męczyłem VDubem pliki Mpeg2 z tunera tv. Odkąd poznałem E.M. Total Video Converter - zapomniałem o VDubie :D.Tym programem można wszystko ustawić po swojemu - rozdzielczość, kodek video i audio oraz różne pliki wynikowe. MPEG 1,2,4 , DivX, Xvid, Mov i wiele wiele innych (między innymi także 3gp do komórek.Osobiście nagrywam w DivX 4.12 - gdzyż taki kodek widzi moje stacjonarne dvd. Nie będę się tu rozpisywał , musisz zassać ten program - bo możliwości ma tak dużo , że trzebaby długo pisać.Posiada możliwość kompresji kilkudziesięciu różnych filmów w różnych formatach do jednego ustalonego przez Ciebie. Klikasz i zostawiasz na kilka godzin ( w zalezności od mocy kompa).

http://www.effectmatrix.com/
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Pytanie o kompresję materiału filmowego :P

Postprzez Anonymous » 19 paź 2008, o 20:43

Dzięki na pewno spróbuję :D
Anonymous
 


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron