Prosze o pomoc :) ! Procesor i chłodzenie.

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Prosze o pomoc :) ! Procesor i chłodzenie.

Postprzez Anonymous » 24 kwi 2008, o 11:43

Witam ! :)
Sprawa rozkłada się o chłodzenie procesora :) . Kupiłem Arctic Cooling Apline 64 wraz z nałożoną pastą Mx-1 . Wszędzie pisze, że pasta potrzebuje do odpowiedniego rozłożenia się ok 200 godzin pracy aby otrzymywać wyjątkowo niskie temperatury. U mnie procesor podczas startu komputera osiąga 51 stopni - podczas mocnego obciążenia 80 stopni i więcej. Procesor AMD 64 3200+ działający jako 2000mhz. Prosze o pomoc ! Mam się udać do specjalisty aby to ładnie nasmarował czy musze odczekać 200 godzin do czasu prawidłowego rozłożenia pasty ? Powiedzieć musze, że nigdy wcześniej nie było problemów, podczas kompresowania np. filmu dvd do divx nawet 4-godzinne obciążenie procesora na full nie stawrzało problemów :( . Teraz 15 minut i wyłącza się komputer.
Pytanie nr.2 :)
Jeżeli mój procesor jest taki ja napisane powyżej :) ( AMD 64 3200+ działający jako 2000mhz )to prosze mi powiedzieć na jaki procesor core 2 duo musiałbym go wymienić aby poczuć prawdziwą moc działania. Czy procesor INTEL CORE 2 DUO E4700 2x 2.6GHz będzie odpowiedni ? Komputer ma służyć do szybkiego działania i aplikacji użytkowych, nie do grania :).
Anonymous
 

Prosze o pomoc :) ! Procesor i chłodzenie.

Postprzez barton@jawnet » 24 kwi 2008, o 15:04

Pastę tą fabryczną , to od razu wywal tzn.zetrzyj. Kup coś lepszego bo ta pasta to jak gips jest . Ja na swoim fryzjerze zastosowałem pastę Arctica Silvera 5 i od razu temperatura spadła o 15 stopni.

http://www.arcticsilver.com/images_v2/as5/AS5_big_blue1.jpg
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Prosze o pomoc :) ! Procesor i chłodzenie.

Postprzez barton@jawnet » 24 kwi 2008, o 15:05

A na drugie pytanie już pogadaliśmy :D
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Prosze o pomoc :) ! Procesor i chłodzenie.

Postprzez Anonymous » 24 kwi 2008, o 16:51

Dziękuje zamykam temat :). Wszystko jasne :D.
Anonymous
 


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron