witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez Anonymous » 29 maja 2005, o 15:05

chciałem sie zapytać czy filmik zapisany na karcie memory stick, a następnie zgrywany z karty znajdującej sie w kamerce, na kompa przez kabelek USB straci na jakości ?? bo na przykład filmik zgrywany z kasetki mini dv przez usb traci na jakości i to baaardzo :( :| jesli chce zgrać filmik w dobrej jakości z kasetki mini dv to musze sobie jeszcze kupić tunerek tv i wtedy powinno być w porządku, ale znowu memory stick daje lepszy komfort użytkowania kamerki i nie wiem do końca na co mam sie zdecydować, wolałbym memorke tylko nie wiem czy jakość filmów zgrywanych przez usb bedzie zadowalająca :|

pozdrawiam i dziekuje z góry za pomoc
Anonymous
 

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez barton@jawnet » 29 maja 2005, o 15:22

Kompletnie mylisz pojęcia...co innego przesyłać dane do komputera a co innego przechwytywać obraz z kamery do komputera. Jesli masz zapisany obraz na karcie pamięci (oczywiście nie jest to pełny PAL - tylko pewnie kompresja w mpeg4 - i to w niskiej rozdzielczości) - to oczywiście że nie tracisz na jakości - przesyłasz po prostu dane z jednego nośnika na drugi (z karty pamięci - na dysk twardy) - pytanie - skąd wiesz jaką masz jakość na karcie ? - widzisz to w wizjerze - a potem oglądasz na opełnym ekranie monitora i jesteś zawiedziony ?. Jeśli posiadasz kamerę cyfrową z zapisam obrazu w formacie DV - to jakość jest prawie półprofesionalna (prawie) - i dane przesyłane poprzez kabel USB 2.0 (480 MBit/sek) lub poprzez coraz bardziej popularne złącze FireWire (IEEE 1394) (400MBit/sek) też nie powinny tracić na jakości ...pod warunkiem że w programie do przechwytywania obrazu ustawisz odpowiedną jakość (odpowiedni kodek i rozdzielczość) - najlepsza jakość to zapisywanie w formacie bezpośrednio DV - czyli w formacie podobnym do jakości DVD - z tym że 1 minuta filmu to jakieś 20 MB na dysku .. Ustaw format łapania obrazu z kamerki poprzez złącze usb2.0 (musisz mieć takie w kompie) i przechwytuj obraz w typowym formacie DV czyli 720 x 576 pixeli .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez barton@jawnet » 29 maja 2005, o 15:27

I jeszcze jedno - zakup tunera jako urządzenia do przechwytywania wideo z kamery cyfrowej dv - jest złym pomysłem - lepiej przecież dane , zapisane cyfrowo w kamerze przerzucić do kompa też w postaci cyfrowej a nie analogowej - bo dopiero zobaczysz co to strata na jakości ....polecam forum http://forum.swiatobrazu.pl/dv/ - tam są setki pytań i setki odpowiedzi - tutaj na forum raczej takich informacji się nie dowiesz -:)

przynajmniej nie zauważyłem wypowiedzi na ten temat...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez Anonymous » 29 maja 2005, o 18:42

dzienks teraz mam zupełną jasność
Anonymous
 

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez Anonymous » 29 maja 2005, o 20:33

Oj barton, co do jakosci mini DV to sie nie zgodze z Toba. Moj tesciu (no prawie tesciu) ma kamere firmy Sony, nie wiem jaki model, ale o zajedwabiscie dobrej jakosci obrazu. Jego filmy byly wielokrotnie puszczane w telewizji TVP3, m.in. w programie Podwodna Polska i Magia Glebin. Oczywiste jest, ze kamery typu Samsung (albo Szajsung jak kto woli) daja obraz naprawde metnej jakosci, ale to wszystko to kwestia ceny kamery. Co do reszty maila to zgadzam sie w pelni :)
Anonymous
 

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez barton@jawnet » 29 maja 2005, o 22:53

Ale mówiliśmy o jakości formatu DV a nie o kamerkach ....a o kamerkach , ich przetwornikach , wielkości i jasności obiektywów to można pisać i pisać...nie porównuję i nigdy nie porównywałem Sony do Samsunga - to nie ta klasa....zresztą obydwie firmy zrobiły już tyle typów kamer ,że trzeba by było napisać którą do której porównujemy ...nowe Samsungi maja polskie menu , kamery Sony te w wersji PRO używają wiekszość telewizji na świecie - co tu porównywać ? Daewoo do Audi ? :)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez Anonymous » 31 maja 2005, o 18:54

no właśnie ja mam samsunga ale to nie był mój wybór :| model vp-d103 :| i zgodze z tą mętną jakością obrazu, ale jak dla mnie szczeże mówiąc ta jakość wystarcza :| jak za tą cene
Anonymous
 

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez general@jawnet » 31 maja 2005, o 20:11

PANOWIE JA NIE MAM PROBLEMA TAKIEGO TRZEBA MIEC KAMERE SONY 403 . SYTEM DVD DO KOMPA I POTEM ROBIE SOBIE CO CHCE - ZAPRASZMA DO LEKTURY LUB DZWONCIE DO MNIE NA 606950429 TO WTEDY WAM OPOWIEM
general@jawnet
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

witam mam pytanie dotyczące zgrywania na hdd obrazu z kamerki cyfrowej

Postprzez barton@jawnet » 31 maja 2005, o 20:35

Generał - nie każdego stać na kamerkę za ponad 4000 zł z nagrywaniem bezpośrednim na 8-cm płytce dvd :) jasne jest, że wkładając taki nośnik do kompa możesz przerzucić plik na hdd.Tylko jedno pytanie ..ile minut filmu się na niej zapisuje, na takim małym dysku i jak często trzeba zmieniać płytki ?. Jest to dziwny moim zdaniem pomysł ...jeśli zarysujesz taka płytkę będąc na wczasach np. w Egipcie albo spadnie ci na kamienną podłogę ..to stracisz bezpowrotnie nagranie. Jeśli ci spadnie kasetka z taśmą , to nic się nie stanie...nawet jak ją słoń nadepnie - to po prostu taśmę magnetyczną zwiniesz na łokieć :) i potem w domu załadujesz ją do innej kasety. I już widzę, jak kręcisz film na weselu i trzęsacymi się rękami wymieniasz co 20 minut płytki dvd i potem szukasz po kieszeniach która to jest pusta a która juz nagrana ...programy do montażu nieliniowego rozpoznają sceny nakręcone na kasetach dv (minidv) - materiał można wgrywać kawałkami - i tak to wszystko trzeba na kompie złożyć...zapis na płytkach dvd jest tylko jednym z innych rozwiązań - moim zdaniem jest złym rozwiązaniem - podkreślam :) moim zdaniem.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości