z VISTY na XP problem z SATA!!

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

z VISTY na XP problem z SATA!!

Postprzez charzynski@jawnet » 18 lis 2007, o 00:32

Kupiłem kompa i mam na nim VISTE i che go sformatować i zainstalować XP?? mam problem z jakimiś sterownikami sata?? wie ktoś o co kaman?
charzynski@jawnet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

z VISTY na XP problem z SATA!!

Postprzez freezee@jawnet » 18 lis 2007, o 10:07

no jak istaluje ci sie na poczatku XP musisz wcisnac F2 chyba(tam pisze aby zainstaować inne steroniki) i wlozyc dyskietke ze sterownikami sata... dzieki niej wykryje ci dysk i mozesz normalnie instalowac system:)
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

z VISTY na XP problem z SATA!!

Postprzez Anonymous » 18 lis 2007, o 12:45

Jeżeli komp jest nowy to nie powinno być problemów ze sprzętem. Zakładam więc, że to problem czysto softowy. Pytanie czy instalka XP, którą masz jest ze zintegrowanym SP2?? Jeżeli nie to może to być ten problem.
Anonymous
 

z VISTY na XP problem z SATA!!

Postprzez stanik@jawnet » 18 lis 2007, o 13:08

freezee dobrze mowi, sciagnij sobie sterowniki do kontrolera sata i podcas uruchamiana sie instalacji wcisnij F6 z tego co pameitam (pisze na dole) a nastepnei bodajze S (tez pisze na dole), oraz wybierz odpowiedni sterownik (z tego co wiem podczas instalacji visty mozna sobie zobaczyc jak sie ma nazywac dany sterownik).
Jest jeszcze jedna mozliwosc (ale nie zawsze dziala), iz w biosie zmieniasz bodajze IDE/SATA RAID na disable badz enable (na to drugie co masz, nie czesto to robilem wiec nie pamietam dokladnie :D) i wszystko smiga, tylko tak jak pisalem, nie kazdy bios posiada ta opcje.
stanik@jawnet
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

z VISTY na XP problem z SATA!!

Postprzez shield@jawnet » 24 lis 2007, o 13:53

jeszcze jedna mozliwosc - zalatwienie plytki od producenta z windowsem xp :) zawsze mozna od kolegi pozyczyc jesli ma lapka tej samej firmy
shield@jawnet
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron