Serwis PC

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Serwis PC

Postprzez browar@jawnet » 31 maja 2007, o 21:00

Szukam dobrego i nie drogiego serwisu, gdzie można kompa naprawić, może to być dziecinna usterka, ale ja sobię rady nie daje a polega ona na tym, żesystem jest bardzo niestabilny błędami sypie,i wiesza na chwilami na kilkanaście sekund. Sprawdzałem co się dało dyski, ram napięcia tem i dalej to samo dla mnie to wygląda normalnie, i nie widzę tam czegoś niesamowitego co mogło by być przyczyną. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Avatar użytkownika
browar@jawnet
 
Posty: 162
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Serwis PC

Postprzez Anonymous » 1 cze 2007, o 07:31

Zrób formata i zainstaluj od nowa Windawsa. Jeżeli, to nie pomoże to wtedy szukaj serwisu. Bo za taką pierdołe, którązrobisz sam w godzine, oni policzą cię 30-50zł.
Anonymous
 

Serwis PC

Postprzez grzkac@jawnet » 1 cze 2007, o 07:35

Rozbierz kompa na części wyodkurzaj go porządnie, przeinsluj system i wtyedy pomyślisz...
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Serwis PC

Postprzez browar@jawnet » 1 cze 2007, o 10:32

Robiłem format, kilkanaście razy, odkurzałem, i dupa... Komputer na początku chodzi stabilnie, po kulkunastu minutach pada i zaczynają się sypanie błędami :( Ja już nie mam sił chociaż żeby mi ktoś diagnostyke zrobił, bo przypuszczam że coś hadrware może być nie tak. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
browar@jawnet
 
Posty: 162
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Serwis PC

Postprzez Anonymous » 1 cze 2007, o 12:26

Z opisu wynika, że to zasilacz. Pewnie zaszkodziły mu upały :)

Niech zgadnę : codegen lub feel :D
Anonymous
 

Serwis PC

Postprzez barton@jawnet » 1 cze 2007, o 16:17

Najpierw Browar zassaj i zainstaluj sobie na dyskietce jeden z programów do testowania pamięci ram.Proponuję Memtest86+.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/lofiversion/index.php/t49368.html

Potem przetestuj swoje ramy w komputerze i to nie 5 minut ale dłużej. Jeśli kiedykolwiek wypadnie jakiś błąd w czasie odczytu lub zapisu do ramu , a masz wiecej niż jedną kostkę w slotach , wyciągnij jedną i potem testuj jeszcze raz , aż do skutku , aby wyeliminować tą uszkodzoną.
Jesli ramy masz w porządku , a nie masz woltomierza aby sprawdzić czy masz właściwe napięcia na zasilaczu (bios może pokazywać błędne odczyty) to pożycz na chwilę zasilacz od kolegi. Oczywiście zasilacz nie mniejszy niż 300 VA - dokładnie to nie wiadomo jaką masz konfigurację.
Bardzo możliwe że masz uszkodzoną płytę główną - spotkałem podobne przypadki , nawet lekko napuchnięte (a nie płaskie) kondensatory wokół socketu i regulatorów napięcia mogą powodować zawieszenia komputera.Jeśli któryś z kondensatorów masz lekko wypchany , lub pojawił się jakiś skrystalizowany proszek - oznacza to że pod wpływem temperaury i czasu wypłynął elektrolit i kondensator zamiast być filtrem , stał się odbiornikiem energii , powodującym zakłócenia. Oczywiście , zakładam , że zdejmowałeś wentylator z radiatorem z procesora , czyściłeś rdzeń , nakładałeś nową pastę oraz ogólnie wyczyściłeś płytę główną , ramy i kartę grafiki.

Tak wyglądają uszkodzone kondensatory na płycie :

www.barton.jawnet.pl/a.jpg

Przy takich kondensatorach komputer potrafi czynić cuda , wieszać się przy grach , albo nawet w trakcie przeglądania neta , czasami wogóle nie chce startować , czasami "udaje" ze jest sprawny i kilka godzin będzie pracował jak nowy. :D Po wymianie na nowe kondensatory o podwyższonej temperaturze pracy (125st.C) problem zniknął ....
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron