Problem typu ram

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Problem typu ram

Postprzez browar@jawnet » 17 maja 2007, o 07:44

Witam, a więc zakupiłem dziś kość (czekam na nią), i nie wiem czy w ogóle z niej skorzystam :(. Sprawa wygląda tak, mam jedną kość 256ddr, na płycie mam 2x ddr 2xsd i chciałem sprawdzić czy mi drugi port ddr działa, więc wypiąłem z pierwszego slotu kość i wpiąłem ją obok do drugiego, no i tu się zaczyna, włanczam kompa, i przeraźliwy piiii takie długie piii hehe, wiecie co to może być? :(
Avatar użytkownika
browar@jawnet
 
Posty: 162
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem typu ram

Postprzez browar@jawnet » 17 maja 2007, o 08:21

A to moja płyta główna, www.browar.jawnet.pl/plyta.JPG .
Ps: Jest możliwość, że slot jest zakurzony i dla tego tak się dzieje? Bo w sumie nie było nigdy nic wkładane do tego slotu, pzd.
Avatar użytkownika
browar@jawnet
 
Posty: 162
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem typu ram

Postprzez barton@jawnet » 17 maja 2007, o 08:37

Długi pisk to uszkodzenie pamięci , albo brak kontaktu. Skoro pamięć jest sprawna na jednym gnieździe a na innym nie , to oznacza albo uszkodzenie płyty (kontrolera pamięci) albo właśnie brak kontaktu ze stykami. Dostaniesz drugą , wyczyścisz styki , przedmuchasz , i albo pójdzie , albo ....
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem typu ram

Postprzez browar@jawnet » 17 maja 2007, o 12:54

Dzięki Barton przczyściłem slot powietrzem i gra, tzn przeczyściłem i kość z 1 sloty wsadziłem do tego co nie działał teraz jest ok pozdrawiam i dzięki :)
Avatar użytkownika
browar@jawnet
 
Posty: 162
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron