laptop...pomocy!!

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

laptop...pomocy!!

Postprzez madfamily@jawnet » 22 kwi 2007, o 23:55

Parę dni temu zakupiłam Toshibe, z Win Vista basic...
Wszystko było cacy dopóki nie wgrałam Alkohola120... teraz komputerek się włącza, i sam resetuje... co robić????????

I czy to znaczy ze nie mogę wgrywać nieoryginalnych programów? tak jak deamon, winRar etc?
słyszałam cos o jakimś łamaniu kodów, ale nie wiem czy to też nie dotyczy...

A gdybym zainstalowała mojego xp? czy to by coś zmieniło? wiem ze to nie oryginał, ale nie wiem jak to wszystko rozwiązać...:(((
madfamily@jawnet
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

laptop...pomocy!!

Postprzez Anonymous » 23 kwi 2007, o 05:10

To nie wina alcohola (raczej) a po prostu samej Visty. Dell ostatnio powrocil do sprzedazy WinXP zamiast WinVista - ze wzgledu na wiele dziwnych problemow nowego systemu.
Anonymous
 

laptop...pomocy!!

Postprzez barton@jawnet » 23 kwi 2007, o 09:12

W Viście, podobnie jak w WinXp jest możliwość uruchomienia programu w trybie zgodności .Kliknij na plik instalacyjny prawym i wybierz właściwości oraz zakładkę zgodność - tam wybierz WinxpSP2.

Niestety czytałem że Alkohol nie jednemu rozwalił ten system.

Jest jeszcze inny problem - instalacja craków w Viście - to jest poblokowane jako zabezpieczenie przed samouruchamiającymi się programami oraz ciągła kontrola konta uźytkownika. Aby to wszystko powyłączać , trzeba wejśc do panelu administracyjnego i w usługach powyłączać ich kontrolę . Faktycznie Vista jest dość dziwnym systemem , ale dla kogoś , któ lubi rozwiązywać zagadki - jest do tego idealna :).Właśnie od kilku dni rozgryzam Ultimate na 64 bitach - tu dopiero się programy wykładają :D - trzeba szukać programów w necie , które pracują pod tą wersją , ba zabawa w instalację i odinstalowywanie na "próbę" czy chodzi - to robienie śmietnika z systemu.

Do zakładania wirtualnego dysku w systemie oraz do kopiowania płyt polecam nowy :
ULTRA ISO PREMIUM V 8.6.2.2011 - sprawdzony na Viście x64 ale na x86 powinien także chodzić , gdyż wopisie ma obsługę 32 i 64 bit. Fantastyczny program z wieloma ciekawymi opcjami.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

laptop...pomocy!!

Postprzez konrads@jawnet » 24 kwi 2007, o 19:22

Kwestia tego iż, windows Vista posiada multum błędów, jakie nie zostały jeszcze poprawione przez twórców tego systemu operacyjnego. Nie wiem czy ktos się orientuje, ale np Dell, powstrzymuje swoich odbiorców przed kupnem komputerów z tym oprogramowaniem. Jedyną radą to przerzucic się na starego poczciwego Windows XP profesional z Service Pack 2.

serwisant Benq Poland
Avatar użytkownika
konrads@jawnet
 
Posty: 144
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

laptop...pomocy!!

Postprzez chmooreck@jawnet » 24 kwi 2007, o 20:44

Po co komu Xp proffesional ?
Możesz wymienić chociaż jedną jego funkcję (której nie ma w Home), która jest używana przez zwykłego użytkownika w domu ?

Cena też nie jest bez znaczenia - chyba, że namawiasz do piractwa...

sorry za OT
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

laptop...pomocy!!

Postprzez madfamily@jawnet » 24 kwi 2007, o 23:17

Dzięki za odpowiedzi... :)

Oczywiście udałam się do Media Markt... Możliwości zwrotu, wymiany na inny oczywiście nie ma, ponieważ twierdzą, że nie istnieje możliwość sprawdzenia, czy zarejestrowałam poprzez Internet ten system czy nie.. (na podłączenie laptopa do sieci jestem umówiona z AC na piątek dopiero :P ) Oczywiście na słowo mi wierzą, ale na tym ich dobroduszność się kończy... W każdym razie mogli uprzedzić 'laików' :P jakie konsekwencje niesie ze sobą użytkowanie super nowego oprogramowania zwanego Vistą ( zwłaszcza, że obok mnie pojawiło się dwóch innych klientów z tą samą sprawą co ja :) ).
No cóż, super świetny serwisant przeprowadził formatowanie (co równie dobrze mogłabym zrobić sama w domu) i polecił zaufać Viście, zaprzyjaźnić się z nią, poczekać na uaktualnienia do wszystkich programów etc, bo przecież jak wchodził XP to były takie same problemy...
No cóż, istnieje oczywiście możliwość zainstalowania XP, ale czy jest sens? i po co marnować pieniądze... i etc etc etc... lanie w banie :]

ja w każdym razie poczekam na necik, trochę pogłówkuję nad Vistą a potem albo wgram Xp, albo cierpliwie poczekam na wszelkie łatki do wszystkiego... w końcu po co się cofać skoro można iść do przodu... ;)
madfamily@jawnet
 
Posty: 54
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

laptop...pomocy!!

Postprzez barton@jawnet » 25 kwi 2007, o 01:21

Brak obsługi więcej niż 1 rdzenia w Home XP - oto masz ocenę czym się różni Xp od Home...poza tym Home nie ma tyle ustawień administratora....
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość