AudioVideo

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

AudioVideo

Postprzez robert7@jawnet » 25 cze 2005, o 21:31

Proszę o pomoc w takiej oto materii:
posiadam odtwarzacz DVD Wiwa(czyta wszystko oprócz superexpresu), ma wewnętrzny procesor Digital. Kupiłem sobie głośniki aktywne Creative 5.1. I tu pojawiły się schody, a mianowicie wyjścia z DVD to cinche 6 sztuk (czy jak to sie tam pisze) a wyjścia z subufera to trzy "jacki". Jak je pożenić by uruchomić dżwięk przestrzenny na wszystkie głośniki, czyli jak uzyskać połączenie cyfrowe. Działają tylko subufer i dwa przednie głosniki to znaczy zwykłe analogowe stereo 2.1. Jakich użyć złączek? Nadmieniam że DVD ma też wyjście koaxsialne i cyfrowe- może poprzez te złącza?
robert7@jawnet
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

AudioVideo

Postprzez grzkac@jawnet » 25 cze 2005, o 21:51

Najlepiej weź dwa kableki idź do elektronicznego lub dobrego komputerowego i tam Ci już doradzą ile i czego masz kupić:) Jeszcze możesz się pokusić o przeglądnięcie allego.pl:) Hmm a tak z opisu trudno wywnioskować co Ci jeszcze doradzić:) Nie ma to jak się to widzi na żywo i można coś pokombinować (niekoniecznie z przejściówkami) ale jak mówię to trzeba widzieć. A w sklepie hmm POWINNI "dobrze" doradzić:)

pzdr:) i powodzenia :D
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

AudioVideo

Postprzez barton@jawnet » 26 cze 2005, o 08:05

Odpowiedź jest banalnie prosta....masz wprawdzie 3 wejścia ale ...to minijacki 3.5 mm są stereofoniczne . Potrzebujesz pociąć kabelki i polutować do nich zwykłe cinche takie jak sa z tyłu odtwarzacza wiwa. W jednej wtyczce są trzy kableki - masa kanał lewy i prawy przód, w drugiej masa , kanał lewy i prawy tył i w ostatniej masa, głośnik centralny i basowy...

wszystko to niestety trzeba rozdzielić...nie napisałeś jaki to zestaw, bo z droższe creativy miały dekoder dolby (pudełko z potencjometrami ) a do nich można było podlączycz cyfrowe wyjście spdif lub nawet optyczne toslink
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

AudioVideo

Postprzez Anonymous » 26 cze 2005, o 09:48

według mnie troszke to dziwne podłączenie przecież dla systemu 5.1 powinno byc 5 osobnych połączeń
inaczej nie ustawisz dobrych parametrów takich jak np opóźnienie dżwieku na różnych parach głosników
według mnie to w twoim dvd raczej słabo bedzie sprawowal sie system 5.1
Anonymous
 

AudioVideo

Postprzez barton@jawnet » 26 cze 2005, o 10:08

Ale w głośnikach do komputerów w zestawach 5.1 są trzy wtyczki minijack

a w odtwarzaczu DVD oczywiście każdy głośnik osobno - stąd potrzeba takiej przeróbki...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

AudioVideo

Postprzez Anonymous » 26 cze 2005, o 10:11

a zamiast ciac kabel od glosnikow (gwarancja sie zawsze przyda, wiec po co ja tracic) mozna kupic przejsciowki z mini-jackow na czincze - voila, problem zalatwiony :)
Anonymous
 

AudioVideo

Postprzez barton@jawnet » 26 cze 2005, o 10:18

Jak zwykle Rad jesteś we właściwym miejscu i o właściwym czasie :) faktycznie - niekiedy trudno wpaść na rozwiązanie najprostsze....gratuluję...

pozdrawiam...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

AudioVideo

Postprzez robert7@jawnet » 26 cze 2005, o 11:21

Moje głosniki to Creative Inspire P5800,a wyjścia z subufera są trzy: Front, Rear i Center Subwoofer faktycznie są to trzy 3,5 minijacki.
W odtwarzaczu : Front -analog , Center/subwoofer, Rear, Mixed L / Mixed R, Coaxial Digital Output i Optical Digital Output oczywiście wszystkie (oprócz optical) to są czincze.
Spróbuje Waszych porad, jakby ktoś jeszcze miał inne rozwiazanie to piszcie.
W Blacku w starym kinie gruby powiedział że to sie nie da pożenić, ja jednak będę próbował, nie mam innego wyjścia.
robert7@jawnet
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

AudioVideo

Postprzez Anonymous » 26 cze 2005, o 15:45

dziś rano właśnie tak połaczyłem (również mam wiwe i p5800)
zastosowałem 3 takie same kable mały jack stereo <=> 2x chinch.
wszystko działa .
w ustawieniach wiwy musisz zmienić ustawienia głośników /downmix/ z stereo na 5.1CH.
pozdrawiam
Anonymous
 

AudioVideo

Postprzez Anonymous » 26 cze 2005, o 17:59

i polaczyc front (przod) analog, center/sub i rear (tyl) na odtwarzaczu do odpowiednich wejsc w subie - po problemie w tym momencie. Zastosowanie przejsciowki mini-jack <-> kabelki czincz (a nie gniazda) da ci dodatkowo lepsza jakosc sygnalu (chyba, ze wolisz sam zrobic kable od nowa) bo jak wiadomo powszechnie im mniej laczek tym lepiej (choc przy takiej jakosci glosnikach - sam posiadam ten sam model). Nie ma co liczyc na cuda niewidy przy tych glosnikach ale mimo wszystko warto szumy ograniczyc do minimum jesli koszty sa minimalnie wieksze (a moze i nawet tansze) :) pozdrowka
Anonymous
 

Następna strona

Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron