Problem z nagrywarką Lite-on

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez semperfi@jawnet » 21 cze 2005, o 13:59

Jak w temacie, mianowicie gdy chce nagrać obraz płyty (w obojętnie jakim programie), napęd cały czas charczy, dusi się itp. po chwili komunikat "błąd poboru mocy". Normalne dane na płyte da się nagrać, za to z drugą nagrywarką nie ma żadnych problemów. Próbowałem już przepinać zworki i na kablach ale też to samo. Jest to nagrywarka Lite-On LST52327S Mieliście takie problemy ?
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez Anonymous » 21 cze 2005, o 14:49

najszybciej chyba uzyskasz odpowiedz na forum serwisu www.cdrinfo.pl - poszukaj, pewnie ktos juz na taki problem sie tam natknal i ktos pomogl mu go rozwiazac. pozdrowka :)
Anonymous
 

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez semperfi@jawnet » 23 cze 2005, o 08:35

Zrobiłem to co pisało na cdrinfo, nic nie pomogła, a co najdziwniejsze u innych moja nagrywarka śmiga jak oszalała :| Dam znać jak wymyśle coś.
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez barton@jawnet » 23 cze 2005, o 08:59

Dziwna sprawa...nie napisałeś do końca ...przepinałeś zworki , taśmy , wtyczki od zasilania, może trzeba całkiem ta drugą wypiąć ...a może to poprostu sprawka twojego windowsa....
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez semperfi@jawnet » 23 cze 2005, o 11:06

Zmiany jakie próbowałem
- wgranie nowego firmware
- zmiana taśmy
- ustawienia zworek
- samoczynnej pracy bez drugiego napędu
- reinstalacja systemu (win xp i win98se)

Nic niepomogło, więc oddaje na serwis, zobaczymy co oni powiedzą
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez Anonymous » 23 cze 2005, o 12:11

nic ci nie powiedzą,moze dadza ci nową za jakies 3 tygonie jesli jest na gwarancji
Anonymous
 

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez scarab@jawnet » 23 cze 2005, o 13:39

moze przepnij na drugi kontroler?
Avatar użytkownika
scarab@jawnet
 
Posty: 101
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez semperfi@jawnet » 23 cze 2005, o 14:14

Chodzi mi tylko o to, że jak już mi wymienią, chciałbym wiedzieć co było zepsute, wcześniej jak skopciłem zasilacz i płyte to mi powiedzieli. Kontroler ?? nierozumiem zbytnio
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

Problem z nagrywarką Lite-on

Postprzez Anonymous » 23 cze 2005, o 21:58

jedno pytanko: czy ta nagrywarka kiedys dzialala poprawnie na twoim zestawie? Jesli odpowiedz brzmi tak to watpliwe zeby ta nagrywarka byla uszkodzona (nie dziala na twoim, ale dziala u kogos - wiec sprzetowo jest poprawnie - problemy z kompatybilnoscia serwisow raczej nie interesuja). Jesli odpowiedz brzmi nie, to juz troche latwiej - zawsze mozna podciagnac to pod niezgodnosc z umowa (nastepca rekojmi).

Mimo wszystko najwygodniej byloby znac przyczyne, a ta wydaje sie jakos dziwnie ukryta - moze zmiana sterownikow do ide, upgrade bios'a, instalacja ASPI cos zmieni. Ewentualnie zmiana programow do nagrywania (nowsze wersje) - sprobowac warto, choc pewnie juz to robiles :) pozdrawiam, zycze powodzenia w szukaniu problemu.
Anonymous
 


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron