nie planowane resetowanie komputera?

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez olpen@jawnet » 11 lut 2006, o 00:41

Kto mi powie dlaczego mi sie sam komp resetuje temperature ma ok!..wszystko ok..a sam sie resetuje kiedy mu sie zachce raz co 30 min raz co 20 roznie..!! wszystko ma ladnie wysmarowane pastatermoprzewodzaca wiec??sam jzu nie wiem ehhhh prosze o pomoc
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez Anonymous » 11 lut 2006, o 09:20

Moja dziewczyna miała niedawno takiego wirusa, co jej co chwila wyłączał kompa. Różnie, raz po 1min a raz po 30 min. A jush na 100% jej restartował się komp jak go Kaspersky wykrył. Jeżeli masz antyvira, to spróbuj go wyłaczyc i wtedy zobaczysz czy się restartuje. Niestety, ale tylko format jej pomógł, teraz jush nie ma takiego problemu...
Anonymous
 

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez beowulf@jawnet » 11 lut 2006, o 10:42

Sprobuj jakiegos skanera online, albo takiego, ktory uruchomi sprawdzanie przed startem innych programow. SPrawdz co CI sie uruchamia przy stracie (Start->Uruchom->msconfig->Uruchamianie)
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez grzkac@jawnet » 11 lut 2006, o 11:19

zobacz jaka masz temp. na poszczegolnych zespolach (CPU HDD etc)
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez olpen@jawnet » 11 lut 2006, o 14:08

ormat mi nawet nie pomaga;/robilem jak sprawdzic temp napiszcie mi
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez olpen@jawnet » 11 lut 2006, o 14:27

kumpel mowi ze to moze byc wina ze nie mam sterownikow do karty muzycznej ?? mi sie wydaje ze to nie ma roznicy !! wydaje mi sie ze chyba ta temperatura bo jak odkrewce kaloryer to sie czesciej resetuje;/;/. ..pilsk aprosze pomuzcie:((
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez Anonymous » 11 lut 2006, o 16:35

:!:

8-)

Raczej napewno jest to wina temperatury

Temperaturę możesz sprawdzić w biosie podczas startu kompa, wszystkie temperatuty są dostępne w zakładce PC Health Status

oznaczenia w biosie
temperatura CPU - CPU Temperature lub Current CPU Temperature
temperatura powietrza - System Temperature lub Current System Temperature
temperatura ostrzegawcza - CPU Warning Temperature
temperatura bezpieczeństwa CPU Shutdown Temperature

Temperatura bezpieczeństwa umożliwia ustawienie temperatury, po przekroczeniu której komputer zostanie wyłączony. Funkcja ta zapobiega przegrzaniu i uszkodzeniu procesora. Lecz wartość ta nie powinna być niska ani zbyt wysoka, gdyż komputer może się przypadkowo wyłączać lub przegrzać. Gdy standardowo temperatura wynosi 50*C, wartość krytyczną ustawimy na 70*C.

Jeżeli nie czujesz się zbyt pewnie w biosie to możesz wyzerować ustawienia biosu poprzez zworkę znajdującą się na płycie głównej lub poprzez wyjęcie bateri na 10 minut.
Operacje ze zworką oraz z baterią wykonujesz na odłączonym zasilaniu od komputera.

:D
Anonymous
 

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez olpen@jawnet » 11 lut 2006, o 17:10

baterie wczoraj mialem wyjeta na hhmmmm z 30 min i co i gowienko naadal to samo wiec:>a temperature kompa mam 36:)
Avatar użytkownika
olpen@jawnet
 
Posty: 207
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez grzkac@jawnet » 11 lut 2006, o 17:58

wymien baterie ;) bo przy takiej temp nie mam pomyslu dlaczego Ci sie resetuje
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

nie planowane resetowanie komputera?

Postprzez Anonymous » 11 lut 2006, o 19:10

A jaką masz karte graficzną ??
Dawno jak miałem radeona i ciulowe sterowniki to też mi się komp resetował i równiez miałem wszsytko wporządku z płytą główna temperaturami itd problem siedział w karcie graficznej :|
Anonymous
 

Następna strona

Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość