Witarak do kompa

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Witarak do kompa

Postprzez Anonymous » 15 cze 2005, o 22:34

na tym Twoim duronie to nie liczylbym na bardzo niskie temperatury - te procesory po prostu lubily byc cieple i nic tego nie zmieni (dobre chlodzenie po prostu da nizsza temperaturke). Podaj jakie masz to sie wypowiemy czy sa poprawne.
Anonymous
 

Witarak do kompa

Postprzez barton@jawnet » 15 cze 2005, o 22:51

Te procki maja w standarcie od 40 do 50 stopni i nikogo to nie powinno dziwić....jeśli mają ok.15 stopni powyżej temperatury otoczenia - to jest świetnie....bo ideałem byłoby mieć w stresie ...temperaturę otoczenia ( pokojową nie w budzie :) )

ja osobiście polecałbym coś z Pentagramów - jako tanie, a wydajne ale skoro już kupiłes to ciesz się z tego co masz....pamiętaj że ilość i sposób nałożenia pasty jest niezmiernie ważny - ja osobiscie na tego rodzaju procki, daję wielkości ziarnka normalnego ryżu ale potem kartą telefoniczną rozprowadzam ją , jak szpachlą, po całym jądrze - tak aby w żadnym miejscu nie prześwitywało jądro - potem zakładam wentyl - starając się go już po jadrze nie przesuwać - tylko - góra dół i zapinka.Od tego w jaki sposób to zrobisz, bedzie zależało czy pójdie 5 st.C w górę czy w dół :)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Witarak do kompa

Postprzez wiqert@jawnet » 16 cze 2005, o 06:13

hyhy, na tym naszym [moim i xytrassa] pasta byla nalozona na radiator wiec nalezalo tylko przylozyc, docisnac i zapinke zalozyc, a wlasnie, te zapinki zawsze tak ciezko sie dopinaja?.

Co do temperatory to w dzien [poludnie to tak sie wachalo przy 45, jak go troche podstresowalem to 51-51 a wieczorkiem [chlodniej] i bezstresu to nawet 38 bylo :D Chyba chodzi dobrze :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Witarak do kompa

Postprzez barton@jawnet » 16 cze 2005, o 06:50

To nie była pasta , tylko szara taśma termoprzewodząca....ja ją zawsze ścieram i daje arctica - o niebo lepsza przewodność :)

Zapinki w dobrych radiatorach muszą dobrze dociskać do rdzenia radiator ....np. w przypadku pentagrama nie dość że zapinka jest "sprężysta" ( jak każde), to jeszcze się ją śrubami dokręca....właściwie efekt jest taki , że masz uczucie że za chwilę usłyszysz ...dźwięk kruszącego się rdzenia (piszę o Athlonach z odkrytym rdzeniam)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Witarak do kompa

Postprzez Anonymous » 16 cze 2005, o 07:46

Spire Whisperro IV cena: 30 zl lub
Arctic Cooling Copper Silent 2 TC Rev.2 cena: 31 zl
i obowiazkowo :) Arctic Cooling Fan 3 TC za 10 zl (super wiatraczek do wyciagania powietrza z kompa, polecam !!!)
U mnie taki zestawik chodzi z q-fan i praktycznie poza dyskiem nic nie slysze ;) Sempron 2,4 @ 2,8 i temp 38-42 C...
Anonymous
 

Witarak do kompa

Postprzez wiqert@jawnet » 16 cze 2005, o 11:33

barton, tasma? bo to takie maziaste bylo, i na dodatek kleiste nieco :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Witarak do kompa

Postprzez Anonymous » 16 cze 2005, o 14:38

wuasnie taka ta tasma ma byc :]
Anonymous
 

Witarak do kompa

Postprzez semperfi@jawnet » 16 cze 2005, o 19:49

Sempron 2200+ @ 1800Mhz - Wiatraczek z Box'a
Z Tyłu obudowy wiatraczek 80mm
Wiatraczek na chipset od płyty, wiatraczek wziąłem ze starego komputera, wtedy chłodził Durona 800
Ram, chłodzony jakimiś specialnymi nakładkami
Radiatorki na pamięciach od karty graficznej
Temperatura w stanie spoczynku 32-35'C
Temperatura w stresie 40-50'C

Na przyszłość polecam www.proline.pl duży wybór wiatraczków i podzespołów do chłodzenia. Na Allegro, czasami nie opłaca się kupować bo można się przejechać mi już się pare razy tak zdażyło, a wiadomo, że sklep to sklep z dużą renomą.
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

Witarak do kompa

Postprzez barton@jawnet » 16 cze 2005, o 21:32

taśma..można kupić w sklepach - z dwóch stron ma folie odklejasz je i nakładasz na radiator....przy docisku i sama się ułoży ..a temperatura zrobi swoje ...jednak jak już pisałem nie ma takiej przewodnosci jak pasty termoprzewodzące ...
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron