Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez Anonymous » 27 mar 2010, o 16:25

j.w. działał bez zarzutu , ale nagle został odłączony prąd i nie chciał się ładować system [dojeżdżało do planszy windows xp i komp się restartował] . Nie mogłem uruchomić go nawet w trybie awaryjnym. Próbowałem podłączyć go do innego kompa pokazywał tylko jedną partycję [z bodajże 3] i system sugerował ją sformatować. Próbowałem zainstalować system Windows na nowo i wtedy przy formatowaniu widziało całe 160gb,format doszedł do 100 % i wyskoczył komunikat ,że formatowanie się nie powiodło. Macie jakieś pomysły żeby uratować ten dysk. Obecnie kupiłem nowy dysk i tamten jak podłączam to widzi te 30 gb podkreślone na niebiesko [da się wejść na niego ale jest pusty]. Pytanie czy da się tez uratować dane z innych partycji bez ingerencji specjalistów ?
Anonymous
 

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez juzek-1991@portal » 19 wrz 2010, o 18:06

Witam ja myślę że raczej o odzyskaniu danych możesz zapomnieć, Moja propozycja jest taka żebyś spróbował sformatować dysk jeszcze raz Poprzez szybkie formatowanie i uprzednio usuń wszystkie partycje i utworz jedną 160gb. Pozdrawiam
juzek-1991@portal
 
Posty: 56
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez gembol@jawnet » 19 wrz 2010, o 19:25

uszkodziły ci się bad sektory od braku prądu nie da się ich usunąć miałem ten problem kiedyś.Niestety ale czas twojego dysku już nadszedł pora pomyśleć o wymianie i zapomnieć o starym przyjacielu :P
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez iwan@jawnet » 19 wrz 2010, o 19:27

HDD Regenerator... chyba jedyny słuszny program do naprawy dysków.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez barton@jawnet » 19 wrz 2010, o 19:29

A mogą się uszkodzić bad sectory ? . Nieważne ... sprawa sprzed 6 miesięcy , więc pewnie kolega już go naprawił albo poleciał na śmietnik :) .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez Anonymous » 19 wrz 2010, o 19:30

gembol@jawnet.pl napisał(a):uszkodziły ci się bad sektory od braku prądu nie da się ich usunąć miałem ten problem kiedyś.Niestety ale czas twojego dysku już nadszedł pora pomyśleć o wymianie i zapomnieć o starym przyjacielu :P
Juz trochę czasu minęło - udało mi się odzyskac dane i doprowadzić do działania dysku dzięki firmie z Rudy Śląskiej. Błędy logiczne były dlatego nie chciał się ładować, a różne programy nie dawały sobie rady. Dysk już sprzedałem i pewnie jeszcze komuś dobrze służy :D
Anonymous
 

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez gembol@jawnet » 19 wrz 2010, o 19:57

o w morde ale stary temat nie zauważyłem daty
mój błąd nie uszkodziły sie bad sektory zła pisownia z mojej strony hehehhehehe :P
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez matikulka@jawnet » 20 wrz 2010, o 14:51

No fakt trochę stary temat :D ja tak miałem wczoraj z komputerem, odłączyłem kabel zasilający jak działał i komp się rozsypał XD, też dojeżdżał do znaku firmy Gatesa :D i znów restart, żadem tryb nie działał, musiałem dopiero format robić bo miałem wira który go restartował
matikulka@jawnet
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez barton@jawnet » 20 wrz 2010, o 15:47

Zawsze mogłeś użyć antywirusa działającego z bootowalnego cd lub pendrive na usb działającego pod dosem , jeszcze przed uruchomieniem windy , lub wyjąć dysk i przeskanować u kolegi . Format to czasochłonne rozwiązanie :D .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Problem z dyskiem Samsung 160 gb

Postprzez leeo@jawnet » 20 wrz 2010, o 15:57

U mnie kiedy nie wiedzieć czemu zniknęły nagle partycje, pomógł Ontrack Data Recovery. Inny, z którego korzystałem też dał radę: Get Data Back (NTFS lub FAT) są 2 wersje zależnie jaka partycja. Natomiast umierający dysk polecam próbować remapować programem MHDD. Sprawdzone i działa :geek:
Avatar użytkownika
leeo@jawnet
 
Posty: 301
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron