Karta dźwiękowa a serwis

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Karta dźwiękowa a serwis

Postprzez devil@jawnet » 25 maja 2009, o 22:48

Od wczoraj mam problem z moją kartą dźwiękową (Sound Blaster Audigy 2ZS). Po przypadkowym zwarciu przewodów dwóch kanałów pojawiła się usterka, a mianowicie trzeszczący i zniekształcony dźwięk - wina nie leży po stronie słuchawek, bo sprawdzałem inne i wciąż słyszę taki sam efekt. Googlowałem, szukałem odpowiedzi - wszystko na nic, więc chyba pozostaje oddać kartę w fachowe ręce.

Pytanie dotyczy serwisu, który zajmie się naprawą (gwarancji na kartę nie mam) - do którego się udać, który się tego w ogóle podejmie i czy koszta naprawy orientacyjnie nie będą niewiele mniejsze od kosztów kupna nowej karty (nie jestem pewien jakie uszkodzenia potrafi spowodować takie zwarcie)?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Avatar użytkownika
devil@jawnet
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Karta dźwiękowa a serwis

Postprzez barton@jawnet » 27 maja 2009, o 12:17

Posiadam tą samą kartę dźwiękową , a raczej można by ją było już nazwać muzyczną. Z tego co się orientuję , bardzo możliwe , że spaliłeś któryś z tranzystorów SMD , które znajdują się w szeregu zaraz przy wyjściach minijack na głośniki. Może jakiś warsztat elektroniczny wyposażony w lutownicę do SMD Ci to naprawi ..problem jest brak schematu w internecie - są schematy blokowe , ale to za mało. Ja proponowałbym na początek wyjąć kartę - odinstalować wszystkie stery od karty i ponowna instalacja wszystkiego od nowa. Może tylko sterownik w Windowsie się uszkodził . Nie znam żadnego warsztatu , który robi takie rzeczy na terenie Jaworzna.


Obrazek
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Karta dźwiękowa a serwis

Postprzez devil@jawnet » 30 maja 2009, o 12:52

Zainstalowałem kartę na drugim komputerze, który był po świeżej instalacji Windowsa i wciąż ten sam problem. Chyba nic jej już nie uratuje...
Avatar użytkownika
devil@jawnet
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 maja 2006, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Karta dźwiękowa a serwis

Postprzez barton@jawnet » 30 maja 2009, o 16:29

Popytaj w serwisach , może ktoś się podejmie jej naprawy , w co zresztą wątpię. Za błędy się płaci.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron