Gdzie LAPTOPA??

Zakupiłeś procesor, a on nie działa? Może wystarczy odpowiednio skonfigurować płytę główną. Chcesz kupić kartę graficzną, a nie wiesz na jaką się zdecydować... zapytaj

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez kilo@jawnet » 10 gru 2008, o 21:11

mam pytanko,jestem na kupnie laptopa i chcialem zapytac gdzie nalepiej i najtaniej wiadomo kupic?? gdzie sie opłaca?? mozecie??
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez ttsi@jawnet » 10 gru 2008, o 21:20

w niemczech ;)
ttsi@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 sie 2008, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez kilo@jawnet » 11 gru 2008, o 07:55

a cos blizej??
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez dem2000@jawnet » 11 gru 2008, o 08:00

Vobis,Neonet,Mix,Avans a gdzie pójdziesz to już nie wiem :P
dem2000@jawnet
 
Posty: 498
Dołączył(a): 8 gru 2006, o 00:00

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez seba@jawnet » 11 gru 2008, o 08:25

Powinieneś wiedzieć jaki sprzęt chcesz i najlepiej aby być zdecydowany na konkretny model gdyż to pozwoli Ci znaleźć najlepszą cenę. Zawsze jest tak że powyższe sklepy różnią się cenami gdyż w wielu przypadkach masowa produkcja na ich potrzeby wybranego modelu obniża cenę.

Zdecyduj co ma mieć Twój laptop, a później jeden dzień czy google i znajdź konkretny model. Wtedy dopiero możesz porównywać ceny i szukać najtańszego sklepu.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez szymonk@jawnet » 11 gru 2008, o 08:34

dem2000@jawnet.pl napisał(a):Vobis,Neonet,Mix,Avans a gdzie pójdziesz to już nie wiem :P


ja polecam porównywarki cen i allegro. Te strony pomogą ci przy wyborze ceny modelu interesującego cię. Jeżeli chodzi o sam wybór to polecam na sam początek zastanowić się, na co właściwie jest ci potrzebny laptop? Jeżeli chcesz go mieć do wykonaywania podstawowych operacji, jak choćby World, przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i inne to odradzam kupna wypasionego laptopa z bajerami wartymi na tą chwile z 3 tysiące. Nie ma sensu, lepiej kupić tańszy model, być może z nie najnowszym procesorem, pamięcią ram 1-2gb i dyskiem do 160gb (na dobrą sprawę na cholere tyle..) no i bez Visty. To podstawa by nie brać laptopa z Vistą. No, tyle.

skapiec.pl <- polecam ;)
Avatar użytkownika
szymonk@jawnet
 
Posty: 827
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez tochixxl@jawnet » 11 gru 2008, o 08:45

szymonk - czemu bez visty?:shock:
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez kilo@jawnet » 11 gru 2008, o 10:19

laptopik ma mi sluz przede wszystkim do pracy na komputerze i pracy w inetrnecie,nie wymagam laptopa do gier,moze pomozecie i pokazie jakies propozycje,a co powicie na media markt lub saturn??nie jestem informatykiem lub jakims maniakiem komputerowym i dlatego prosze o pomoc!!
kilo@jawnet
 
Posty: 175
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez szymonk@jawnet » 11 gru 2008, o 10:52

Kilo - późnym wieczorem dam Ci kilka linków do sklepów wartych odwiedzenia.
Co do Saturna i Media - co do zasady idzie tam przepłacić za komputer.


Jeżeli chodzi o Vistę -z doświadczenia wiem że bardzo spowalnia działanie komputera, na moim stacjonarnym windows XP uruchamia się w 30 sekund. Na laptopie mojej dziewczyny, w komputerze o lepszych parametrach niż mój, samo uruchomienie Visty trwa ok. 5 min. Aby usprawnić jej działanie należy wyłączyć kilka bajerów które spowalniają działanie systemu. Słyszałem, że Vista na potrzeby swojego działania potrzebuje sporo pamięci RAM. Ile w tym prawdy to nie wiem, jest tu na forum przynajmniej jeden znawca tematu który może Ci udzielić odpowiedzi na pytanie o Viste.
Avatar użytkownika
szymonk@jawnet
 
Posty: 827
Dołączył(a): 18 lip 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie LAPTOPA??

Postprzez tochixxl@jawnet » 11 gru 2008, o 12:16

szymonk@jawnet.pl napisał(a):Kilo - późnym wieczorem dam Ci kilka linków do sklepów wartych odwiedzenia.
Co do Saturna i Media - co do zasady idzie tam przepłacić za komputer.


Jeżeli chodzi o Vistę -z doświadczenia wiem że bardzo spowalnia działanie komputera, na moim stacjonarnym windows XP uruchamia się w 30 sekund. Na laptopie mojej dziewczyny, w komputerze o lepszych parametrach niż mój, samo uruchomienie Visty trwa ok. 5 min. Aby usprawnić jej działanie należy wyłączyć kilka bajerów które spowalniają działanie systemu. Słyszałem, że Vista na potrzeby swojego działania potrzebuje sporo pamięci RAM. Ile w tym prawdy to nie wiem, jest tu na forum przynajmniej jeden znawca tematu który może Ci udzielić odpowiedzi na pytanie o Viste.


U mnie pełne uruchomienie visty home premium ze wszystkimi dodatkami i widgetami zajmuje ok. 1,5 minuty na 2 laptopach i PC. Tworzysz jakieś sztuczne problemy. Dla visty home basic wskazane jest 1 GB ramu, a dla Home Premium 2 GB. Interfejs Aero zajmuje dużo ramu i wymaga karty graficznej osobnej a nie zintegrowanej, ale zawsze jest ta vista basic. Mam laptopa LG 12", 2 GB ramu, CD 1,7 Ghz, Radeon 1250 Xpress i vista premium śmiga jak trzeba. Poza tym, w sprzedaży chyba już nie ma laptopów z XPkiem, chyba, że te najtańsze.
tochixxl@jawnet
 
Posty: 50
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Komputer i jego podzespoły

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości