jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Jesteś zapalonym graczem, ale masz problem. A może dopiero zaczynasz... zapytaj, a napewno uzyskasz pomoc.

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez Anonymous » 30 maja 2005, o 08:39

Witam w temacie poswieconym w/w grze na serwerach gier jawnet.pl

Kilka przydatnych informacji dla nowych graczy (mini-FAQ):

1. Jak zainstalowac gre zebym mogl zagrac na serwerze gier jawnet.pl?
Udajemy sie na strone www.games.jawnet.pl i pobieramy wersje instalacyjna gry oraz latke odpowiednio dla naszego systemu operacyjnego, mod(yfikacje)a ETPro oraz pozostale pliki, czyli mapy i pliki kampanii.

Po sciagnieciu tych wszystkich rzeczy instalujemy gre oraz latke do niej (na dzien 01.06.2005 jest to latka 2.60). Nastepnie rozpakowywujemy spakowanego moda ETPro (na dzien 01.06.2005 jest to 3.2.0) do glownego katalogu gry (tak by miec katalog etpro na rowni z katalogiem etmain). Po tych zabiegach kopiujemy wszystkie pliki map i kampanii do katalogu etmain w katalogu naszej gry.

Kolejnym krokiem jest aktualizacja oprogramowania przeciw oszustwom - PunkBuster (PB). Udajemy sie na strone producenta (www.evenbalance.com) i pobieramy program PBWeb dla Enemy Territory (aktualnie program ten znajduje sie tutaj: http://www.evenbalance.com/downloads/pbweb.exe ). Po pobraniu tego programu kopiujemy go do katalogu pb znajdujacym sie w glownym katalogu gry. Uruchamiamy go (i ewentualnie jesli macie oprogramowanie firewall zezwalacie by laczyl sie z internetem) i czekamy az sam zaktualizuje wersje naszego oprogramowania (to troche trwa, ale jest to najprostszy sposob).

Po tych zabiegach gra zostala pomyslnie zainstalowana - nalezy jeszcze tylko ja uruchomic, stworzyc sobie konto gracza (lokalnie przechowywane), wlaczyc PB (Play Online/ Enable Punkbuster w prawym dolnym rogu ekranu) oraz w opcjach WYLACZYC pobieranie plikow z serwera (Options / Game / Sekcja Downloads).

2. Jak polaczyc sie z serwerem jawnet.pl :: et?
Mozliwe jest to na 2 sposoby: wlaczyc konsole (uzywajac tyldy "~", ktora znajduje sie pod klawiszem ESC) i wpisac: /connect games.jawnet.pl lub z poziomu menu gry (Play Online/Connect to IP i wpisujemy: games.jawnet.pl).

3. Jakie zasady obowiazuja na serwerze jawnet.pl :: et?
Podczas grania obowiazuje kultura - przeklenstwa i wyzwiska w kierunku innych graczy sa przeze mnie tepione z cala surowoscia. Najmniej kulturalni gracze otrzymuja ode mnie bany (brak mozliwosci polaczenia sie z serwerem) na minimum 3 dni.

Uzywanie wszelakich programow wspomagajacych celnosc i innych oszustw konczy sie banem na minimum miesiac bez mozliwosci skrocenia tego okresu (a moze sie tylko wydluzyc). Serwery jawnet.pl nie uczestnicza aktualnie w globalnej wymianie banow za ten proceder, ale z czasem moze zaczna i oznaczaloby to ban na bardzo wielu serwerach za uzywanie tego typu wspomagaczy.

Brak gry druzynowej (a raczej celowe zabijanie graczy ze swojej druzyny) z pewnoscia dostrzega inni gracze na serwerze i zostaniecie wykopani (na minimum 5 minut) za to zachowanie. Jesli sytuacja bedzie sie nasilac i zostane poinformowany o takich wysokach mozecie rowniez otrzymac ban na minimum 3 dni.

4. Gdzie dowiedziec sie wiecej o tej grze?
Zapraszam na polski serwis poswiecony ET - www.enemyterritory.pl . Jesli znasz angielski to mozesz rowniez odwiedzic www.xfire.be - glowna strona sceny europejskiej.

5. Co to jest ETTV?
Jest to specjalny serwer (nie ma go na serwerach jawnet.pl), dzieki ktoremu mozesz ogladac mecz na zywo (lub z ustalonym opoznieniem, ktore przewaznie wynosi 2 minuty w stosunku do aktualnego czasu rozgrywki) z perspektywy spektatora. Dzieki takim serwerom mozliwe jest ogladanie meczy druzyn z czolowki europy / swiata. Polecam ogladanie takich widowisk - mozna sie wiele nauczyc jak i mile spedzic czas.

6. Czy RadGar (ew. rdg) zawarl tutaj odpowiedz na kazde pytanie?
Nie, ale chyba sie nie obrazicie ;)

koniec mini-FAQ, zapraszam w nowym temacie :]
Anonymous
 

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez beowulf@jawnet » 30 maja 2005, o 13:04

No, czyli topic o ET juz mamy :)

A ja mam pytanko - Czy Fortress tez musze sciagac na nowo
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez wiqert@jawnet » 30 maja 2005, o 19:30

Fortess przeciez nie bylo na serwerze. A jedynie na stronce.
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez Anonymous » 30 maja 2005, o 21:41

Moze z czasem sie pojawi - narazie sa inne sprawy na glowie :]
Anonymous
 

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez beowulf@jawnet » 31 maja 2005, o 09:30

Taa, i wychodzi moja wiedza o serverze ;)
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez beowulf@jawnet » 2 cze 2005, o 13:51

A ja jeszcze raz z pytaniem.

Coprawda watpie w taka mozliwosc, ale...
Czy da sie postawic na jednym komputerze 2 razy ET [2 rozne wersje, tzn. 2.6 i wczesniejsza]?? Bo sa 2 servery, na ktorych grywam. A teraz jawnet stoi na 2,6 a tamten na wczesniejszej wersji.
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez Anonymous » 2 cze 2005, o 14:05

Jasne, że się da :P Patrz:
Instalujesz sobie ET np. na partycji D. Potem KOPIUJESZ wszystkie pliki ET na inną partycje np. E. I na partycji D instalujesz se patcha 1.02, a na E 2.60 :P
Anonymous
 

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez Anonymous » 2 cze 2005, o 15:43

beowulf: ./et-linux-2.55.x86.run --help i powinienes wiecej wiedziec. w trakcie instalacji masz rowniez sciezke gdzie instalowac wolfa - 2 rozne lokacje i po klopocie.
Anonymous
 

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez wiqert@jawnet » 2 cze 2005, o 15:59

a po co 2 razy zainstalowac :D ja z rudym swego czasu napisalismy skrypcik ktory patchuje do 2.56 i 2.60 jak sobie wybierzesz :D a calosc 30MB zajmuje [ze wzgledu na pliki ET]
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jawnet.pl :: et - Wolfenstein : Enemy Territory

Postprzez beowulf@jawnet » 2 cze 2005, o 16:56

WiQ - a dziala on aby [bo wywalajace mi sie ET nie brzmi zachecajaco]
Hmm, na pomysl z dwoma roznymi lokacjami wpadlem juz dawno, tylko niewiedzialem, czy wpisy w rejestrze nie beda sie gryzly
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z serwerem gier games.jawnet.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron