Strona 1 z 2

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 10 lip 2006, o 23:32
przez kasza79@jawnet
Witam.
Od niedawna posiadam publiczny numer IP.
Próbowalem ostatnio wbic sie na niektóre publiczne huby,ale cos jest nie tak bo niczego na nich nie moge wyszukac, a każdy jeden publiczny ma niby udostępnione 0B. DC działa bez zarzutu, skonfigurowane według zaleceń na dc.jawnet.pl. Po odpaleniu DC łączy automatycznie z serwerem jawnet-u.
O co chodzi? Trzeba pozmieniać cos w ustawieniach żeby wyjsc na zewnątrz???
Prosze o mozliwie prosty i dokładny opis czynności które należy wykonać (jak widać ekspertem nie jestem :) )
Z góry dziękuję.
Świeżak.

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 08:26
przez grzkac@jawnet
Client dc++ łączy Ci się automatycznie z hubem jawnetu ponieważ masz go dodanego w "Ulubione huby" i zaznaczone "Połącz automatycznie". Wystarczy, że odznaczysz tą opcję i przy opdpalaniu clienta nie będziesz się logował na huba. Aby połączyc się z hubami spoza sieci "jawnet.pl" - jak sam je nazwałeś publicznymi - nie trzeba posiadać zew. IP (z równym powodzeniem posiadając wew. IP loguje się na inne huby). Jeżeli nie masz konkretnego adresu huba - wchodzisz w "Publiczne huby" (ctrl+p), czekasz aż załaduje Ci się lista hubów, wybierasz jeden z interesujących Cię - klikasz dwa razy, czekasz chwilke i już jesteś zalogowany na innym hubie. Niektóre huby informują Cie aby w pełni korzystać z niego trzeba wykonać określone operację np. założyć hasło - i to odbywa się najczęściej poprzez wklepaniu kilku komend na maina (wszytko powinno być wytłumaczone już na konkretnym hubie). Jeżeli masz już adres konkretnego huba (od znajomego, czy też z sieci) -to nic prostszego. Plik=>szybkie połączenie i wklejasz w okeinko adres huba, ew. CTR+Q i wklejasz adres huba. Ja łączę się z większością hubów publicznych (z których korzystam) na ustawieniach jakie mam przypisane do huba jawnetu. I raczej tak powinno być w każdym przypadku publicznego huba (poprawnie wpisane IP powinno wystarczyć). Co do transferów na innych hubach, uprzejmośći userów i adminów - to jest kwestia każdego huba (co hub to obyczaj).

pzdr ;)

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 09:12
przez gabrielka@jawnet
Grzesiu jaki Ty mądry jesteś!!! ;)

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 10:58
przez Anonymous
w sumie to wystarczy google i 20 sekund no ale

Tutaj masz potrzebne info http://www.zonep2p.pl/artdc.html żeby się niebawić w przestawianie najlepiej zainstalować 2 osobne programy i jeden skonfigurować na hub jawnetu a drugi pod publiczne.

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 11:19
przez Anonymous
kurcze jak pierdyknę to ino raz...:| wypowiedzieć mi sie nie dają, co to jakiś limit mam na forum czy cóś:P (niepoprawne dane i kapa:|) będe próbować aż do skutku ot co:P

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 11:27
przez Anonymous
grześ, trzeba jeszcze dodać, że na większości publicznych hubów trzeba mieć minimalne share w przeciwnym wypadku się nie połączysz. Pewnie, że na wew IP wejdziesz na inne huby, ale pod warunkiem, że: dasz w ustawieniach Passive, w ustawieniu hosta jest taka opcja, niektóre huby nie wpuszczają z wew IP, chyba, że masz duuuuuuuuuuże share, ale to też różnie może być.
Co do transferów.. to nie uprzejmość adminów, a przepustowość łacza:) w każdym razie zasysanie z publicznych długo trwa
Ja polecam zainstalowanie innego klienta (IDC++, Z++,oDC++) po pierwsze dlatego, że trzeba wpisać w konfiguracji swoje zew IP (pełne), a po drugie można siedzieć jednocześnie na jawnetowym hubie (dlatego nie działała wyszukiwarka, ponieważ w ustawieniach miał wpisane IP dziesiątkowe, wyszukiwarka będzie działać jak zmieni na passive, ale za takie kombinowanie dostanie od wstępu bana)
i ciekawostka:) trzeba pamiętać przy wejściu o przeczytanieu rules, bo na niektórych hubach za odezwanie się na main można bana dostać
pozdrawiam

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 11 lip 2006, o 11:28
przez Anonymous
juupi :D udało się:|

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 12 lip 2006, o 17:55
przez kasza79@jawnet
Ależ ze mnie ciemny byk... Faktycznie wszystko jest ok. Tak to jest jak jest człowiek w gorącej wodzie kąpany :). Łączę sie bez problemu z innymi hub'ami, moge pobierać pliki. Jest tylko jedno "ale".
Szybkość transferu. Przez cały wieczór kopania ( i sporą część nocy) trafiłem na jednego użytkownika od którego możliwe było ściągnięcie czegokolwiek z prędkością o wartości dwucyfrowej ( staram się być opanowany i delikatny ).
Standard to prędkość jednocyfrowa. Zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest ok i czy w takim razie wyższa taryfa firmy AC (której jestem użytkownikiem) ma jakiś sens...........

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zabrali głos na forum za pomoc i poważne podejscie do tematu. Szacunek.
Pozdrawiam. :D

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 12 lip 2006, o 19:32
przez Anonymous
kasza :) to standard, że masz taki transfer :( niestety.. to nie tylko zależy od Ciebie jaką masz przepustowość, to również zależy od tego usera od którego zasysasz :) trzeba się niestety uzbroić w cierpliwość :) Pamietaj jeszcze o jednym: lepiej się łączyć z userami, którzy są ustawieni na activ, bo oni raczej nie mają limitów i wykorzystują całe swoje pasmo (chyba, że mają NetLimitera:| no ale za to powinien być ban) :)
Życze powdzenia w buszowaniu po hubach:)

Jak wbic sie na publiczne huby ???

PostNapisane: 24 wrz 2009, o 21:59
przez kroll@portal
Mam od nie dawna internet z STREAM i czy jet możliwość wbicia się do DC jawnet