przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Masz jakieś uwagi czy też spostrzeżenia dotyczące prowadzonych przez nas serwisów, podziel się nimi

przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Postprzez Anonymous » 8 cze 2005, o 13:02

Witam,
mam następujący problem. Pewną firmę wyrzucono z jakiegoś tam serwera ze stroną www. Pozostała im domena .com, dokupili miejsca i stworzyli subdomene na strefa.pl do innej swojej domeny. Teraz chcą aby ta stara domena .com wskazywała na tą subdomene którą utworzyli w innej domenie. Co oprócz podania serwerów nsh i dnsh należałoby zrobić ? Ta pierwsza domena jest wykupiona poprzez domena.pl a ta druga wraz z serwerem wykupiona na strefa.pl.
BOK strefa.pl milczy, może jawnetowicze jakoś pomogą ?
Anonymous
 

przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Postprzez gruby@jawnet » 8 cze 2005, o 20:47

Na bazie usługi DNS to można skonfigurować odwzorowywanie odwołania do adresu domenowego (np.: www.jawnet.pl) na adres IP (np.: 194.6.246.6), w Twoim przypadku skierowanie odwołań do hostów (konkretnych adresów w domenie "starej" ) na adresy IP obsługujące "nową" domenę. Nie ma to jednak w obecnej konfiguracji usług sieciowych typu serwer HTTP (wnioskuję, iż o taki głównie Ci chodzi) wiele wspólnego z działaniem takiej konfiguracji, gdyż sama aplikacja serwera otrzymuje w zapytaniu adres domenowy żądanej strony i nie odpowie żądaną treścią jeśli nie ma skonfigurowanego serwera strony WWW dla danego adresu domenowego.
Być może w opisywanym przez Ciebie przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby przekierowanie na zasadzie redirect'a w HTML'u pod adresem webowym "starej" domeny ? ...
Oczywiście cała dywagacja zakłada posiadanie praw do zarządzania "starą" domeną.

Hmm... Jak to przeczytałem, to moja odpowiedź jest równie zamotana jak i Twoje pytanie, ale może w serii kilku kolejnych postów dojdziemy do sedna i jakoś postaram się pomóc, o ile ktoś wcześniej nie okaże się lepszym zrozumieniem tematu.
gruby@jawnet
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Postprzez Anonymous » 8 cze 2005, o 22:16

moze troszke jasniej napisze :) zarządzam stroną internetową na strefa.pl, na życzenie właściciela praw do strony i serwera utworzyłem tam subdomene która oczywiście jest częścią wykupionej usługi, coś w stylu: mam www.kochamciocie.com.pl(domena com.pl wykupiona razem z serwerem na strefie) i teraz założyłem subkonto www.bardzo.kochamciocie.com.pl. Gdzieś w pajeczynie stron istniała sobie strona www.mojaciocia.com na serwerze netgate o ile dobrze pamiętam a domene wykupiłem na domena.pl.Netgate miał przez tą stronę duże przeciążenia i ni stąd ni z owąd nas wyrzucił, więc chcąć wykorzystać pustą przestrzeń na serwerze strefa.pl utworzylem tam znane nam juz subkonto. Teraz chcę aby domena www.mojaciocia.com wskazywała na stronę www.bardzo.kochamciocie.com.pl, ponieważ nie mam już żadnych możliwości odzyskania dostępu do serwera netgate gdzie była wcześniej mojaciocia.com. Teraz mam nadzieję jest jaśniej... Więc zwykły redirect w html odpada :/
Anonymous
 

przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Postprzez gruby@jawnet » 9 cze 2005, o 20:47

Ok, więc w moim rozumieniu jest tak, że nie widzę możliwości, aby www.mojaciocia.com wskazywała na adres hosta w subdomenie (www.bardzo.kochamciocie.com.pl) bez użycia serwera fizycznego hostowanego gdzieś u kogoś. Bo jeśli założeniem jest brak konieczności wykupienia konta na serwerze (np.: strefa.pl) pod domenę www.mojaciocia.com gdzie można by zrobić redirect html'owy, to taki serwer musiałby nasłuchiwać wszystkich zapytań przychodzących na jego adres IP i wyświetlać stronę www.bardzo.kochamciocie.com.pl. Niestety w/g mojego rozeznania jest to rozwiązanie zawsze droższe niż usługa hostowania STRONY O ADRESIE www.jakaśtamnazwa.com. Chyba, że chodzi o sukcesywne przestawianie klientów / gości strony www.mojaciocia.com na adres www.bardzo.kochamciocie.com.pl ze względów marketingowo-handlowych, co może uzasadnić koszty utrzymywania hostingu fizycznego.
Reasumując: sam DNS takich cudów nie dokona, serwery HTTP i tak nie pokażą żądanej zawartości bez skonfigurowanego Name Virtual Server dla adresu www.mojaciocia.com.
gruby@jawnet
 
Posty: 28
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

przekierowanie domeny...prosze o pomoc

Postprzez Anonymous » 9 cze 2005, o 23:31

dzięki za jasne wytłumaczenie, to samo mi dzis odpowiedziała strefa.pl przez telefon(wreszcie sie dalo z nimi dogadac). Taka usluge wprowadza w przyszlosci oczywiscie platna extra. Firma dokupi sobie serwer i podepnie tam domene taka ich decyzja. Teraz ja potrzebuje miejsce na serwerze(chocby jawnetu) i podpiecie tam domeny .com. Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Anonymous
 


Powrót do Tematyka związana ze stronami www

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron