Program „Mieszkanie dla młodych”

Miejsce na podzielenia się fajnymi linkami

Program „Mieszkanie dla młodych”

Postprzez pojaworzno@portal » 16 maja 2013, o 09:35

Program „Mieszkanie dla młodych” od 1 stycznia 2014

Poczytaj i posłuchaj na:

http://www.platforma.org/pl/artykul/platforma/polska/doplaty-do-mieszkan-program-mieszkanie-dla-mlodych/?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=POg%C5%82os+-+16+maja+2013

Projekt ustawy dotyczący programu „Mieszkanie dla młodych” (MdM) trafi do Sejmu, zdecydował rząd na dzisiejszym posiedzeniu. Ustawa przewiduje dopłatę do kredytów na zakup nowych mieszkań z rynku pierwotnego, ale ma dotyczyć wyłącznie młodych małżeństw oraz osób samotnych do 35 roku życia.

Program MdM ma wejść w życie 1 stycznia 2014 roku i trwać pięć lat, od 2014 roku do 2018 roku. W tym czasie rodzina bezdzietna lub singiel dostaną od państwa dopłatę w wysokości 10 proc. ceny mieszkania – ale tylko wtedy, gdy będzie to ich pierwsze mieszkanie i kupią je na rynku pierwotnym. Dofinansowanie będzie wyższe i sięgnie 15 procent, jeśli rodzina lub osoba samotna ma dzieci. Jeżeli w ciągu pięciu lat od zakupu mieszkania rodzinie urodzi się trzecie bądź kolejne dziecko - można będzie liczyć na dodatkowe 5 proc. Dopłatą ma być objęte maksymalnie 50 m kw. mieszkania o powierzchni do 75 m kw.

Zgodnie z projektem nie będzie można sprzedać lub wynająć takiego mieszkania. Jeżeli rodzina, która skorzystała z programu MDM w ciągu pięciu lat od zakupu sprzeda mieszkanie, to będzie musiała oddać proporcjonalną część dopłaty podstawowej do kredytu – chyba że przeznaczy te pieniądze na zakup innego mieszkania.
Program MdM nie będzie dotyczyć osób, które mają już inne mieszkanie lub udział w budynku, w którym mogą uzyskać samodzielny lokal. Nie uwzględnia też budownictwa jednorodzinnego, ale z dopłat będą mogły skorzystać osoby, które kupią od dewelopera mieszkanie w domu jednorodzinnym, w którym są co najmniej dwa lokale.

jp/pap, bankier.pl
pojaworzno@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Program „Mieszkanie dla młodych”

Postprzez x-siadz69@portal » 16 maja 2013, o 09:44

No nie bardzo jest się czym chwalić :|
x-siadz69@portal
 
Posty: 39
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Linkownia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron