Taryfy- Jakies zmiany?

Wymiana zdań na tematy związane z siecią jawnet.pl

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez seba@jawnet » 5 gru 2011, o 16:31

chmooreck@jawnet.pl napisał(a):A co z FTTH ? Z tego, co pamiętam kiedyś były takie plany...


Realizujemy takie przedsięwzięcia, ale narazie to kosztowne inwestycje. Wkrótce opiszę taką inwestycję na osiedlu Warpie gdzie ok 20 domów podłączonych jest w technologii FTTH
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez wodnik78@jawnet » 5 gru 2011, o 17:17

seba@jawnet.pl napisał(a):
wodnik78@jawnet.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
wodnik78@jawnet.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
leeo@jawnet.pl napisał(a):Seba i jak sprawa wygląda?


Nowa oferta dostępna będzie na mikołaja ;)
A tak poważnie od 5 grudnia pojawią się nowe taryf - będą dwie. Jeśli uda mi się wcześniej przygotować dokumenty to co więcej Wam o nich napisze.



Planujecie jakieś zmiany w cenniku podstawowym jak i w taryfach czy tylko mozna skorzystać z tej nowej promocji co jest od dzisiaj z umowa na 2 lata ?


W cenniku podstawowym nie planujemy zmian. Zawsze wprowadzając nowe oferty korzystam z możliwości jakie daje mi nowa promocja. To pierwsze dni - jeśli zauważę zapotrzebowanie np na umowy 12 miesięcy to taka oferta się pojawi.

Odpowiadając na pytanie odnośnie taryf nocnych to nie zaprzestałem o tym myśleć, ale to dość duże przedsięwzięcie po stronie systemu. Nadal pracuję nad takim rozwiązaniem. Pewnie piszę to co roku, ale chciałbym w przyszłym roku (początkiem) przejść lekki lifting wizerunkowy sieci jawnet.pl oraz zaproponować taryfy jakich w Jaworznie nie jest Wam w stanie dać nikt :)

Jak macie pomysły odnoście usług/szybkości to czekam na propozycje.


Było zapotrzebowanie na umowy 24 miesięczne że od razu na tyle wprowadziliście bo okres umowy taki jak w platformach cyfrowych, chyba że boicie się że po kwartale ludzie zaczną uciekać do konkurencji ;)
Co za taryfy masz w planach wprowadzić i kiedy bo niewiem czy skorzystać z tej promocji czy czekać na kolejną promocje ;)


Jak dokładnie poczytasz ofertę to znajdziesz propozycje umowy również na 12 miesięcy. Wybierając pakiet z cennika podstawowego nie podpisujesz umowy terminowej wcale.


Tylko ze chodziło mi o nową promocje którą wprowadziliscie 10 i 15 Mbit/s a nic nie mówiłem o starszej promocji.
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez Anonymous » 5 gru 2011, o 19:16

Seba nie obraź się ale po zbóju promocja :twisted: , po pierwsze nic ciekawego bo jeżeli dobrze czytam to z oferty 10,15 Mbit/s można tylko i wyłącznie skorzystać gdy nie jest się klientem AC . A pomijając ten fakt , moja lokalizacja nadal nie pozwala na nic więcej niż mam i dobrze ten temat znasz . Pytałem wielokrotnie kiedy coś się zmieni na moim bloku i nadal ECHO . Szkoda , że w ten sposób podchodzicie do klientów którzy z wami są już wiele lat . SORRY ale sądziłem , że znajdzie się coś dla nas :cry:
Anonymous
 

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez seba@jawnet » 5 gru 2011, o 19:37

kicu napisał(a):Seba nie obraź się ale po zbóju promocja :twisted: , po pierwsze nic ciekawego bo jeżeli dobrze czytam to z oferty 10,15 Mbit/s można tylko i wyłącznie skorzystać gdy nie jest się klientem AC . A pomijając ten fakt , moja lokalizacja nadal nie pozwala na nic więcej niż mam i dobrze ten temat znasz . Pytałem wielokrotnie kiedy coś się zmieni na moim bloku i nadal ECHO . Szkoda , że w ten sposób podchodzicie do klientów którzy z wami są już wiele lat . SORRY ale sądziłem , że znajdzie się coś dla nas :cry:


Kicu dokładnie w regulaminie napisałem cyt:"lub obecny Abonent, który posiada umowę na czas nieokreślony". Wszystko musi byc jasno określone, czyli jeśli masz umowę promocyjną np z sierpnia podpisaną na 24 miesiące to z obecnych ofert nie można skorzystać. Jeśli jednak jak wielu abonentów masz umowę na czas nieokreślony to zapraszamy do podpisania umowy.
Jeśli chodzi o Twoją lokalizację to faktycznie jest problem. I nie chodzi tutaj o to że ktoś jest abonentem od 11 lat a ktos nowym abonentem. Wszelkie aktualnie realizowane inwestycje są uruchamiane w technologii FTTH (czyli światłowód do bloku). Kiedyś taka technologia nie była dostępna lub koszty przerastały nasze możliwości.
Systematycznie każdego miesiąca kolejne bloki z technologii radiowej są przerabiane na światło. Zdradzę Ci że obecnie sam mieszkam w bloku podłączonym technologią radiową - jak się nie da nic przyspieszyć to się nie da :)
Tak BTW zbój jest tylko jeden i pochodzi ze Szczyrku :P

Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez seba@jawnet » 5 gru 2011, o 19:38

wodnik78@jawnet.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
wodnik78@jawnet.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
wodnik78@jawnet.pl napisał(a):
seba@jawnet.pl napisał(a):
leeo@jawnet.pl napisał(a):Seba i jak sprawa wygląda?


Nowa oferta dostępna będzie na mikołaja ;)
A tak poważnie od 5 grudnia pojawią się nowe taryf - będą dwie. Jeśli uda mi się wcześniej przygotować dokumenty to co więcej Wam o nich napisze.



Planujecie jakieś zmiany w cenniku podstawowym jak i w taryfach czy tylko mozna skorzystać z tej nowej promocji co jest od dzisiaj z umowa na 2 lata ?


W cenniku podstawowym nie planujemy zmian. Zawsze wprowadzając nowe oferty korzystam z możliwości jakie daje mi nowa promocja. To pierwsze dni - jeśli zauważę zapotrzebowanie np na umowy 12 miesięcy to taka oferta się pojawi.

Odpowiadając na pytanie odnośnie taryf nocnych to nie zaprzestałem o tym myśleć, ale to dość duże przedsięwzięcie po stronie systemu. Nadal pracuję nad takim rozwiązaniem. Pewnie piszę to co roku, ale chciałbym w przyszłym roku (początkiem) przejść lekki lifting wizerunkowy sieci jawnet.pl oraz zaproponować taryfy jakich w Jaworznie nie jest Wam w stanie dać nikt :)

Jak macie pomysły odnoście usług/szybkości to czekam na propozycje.


Było zapotrzebowanie na umowy 24 miesięczne że od razu na tyle wprowadziliście bo okres umowy taki jak w platformach cyfrowych, chyba że boicie się że po kwartale ludzie zaczną uciekać do konkurencji ;)
Co za taryfy masz w planach wprowadzić i kiedy bo niewiem czy skorzystać z tej promocji czy czekać na kolejną promocje ;)


Jak dokładnie poczytasz ofertę to znajdziesz propozycje umowy również na 12 miesięcy. Wybierając pakiet z cennika podstawowego nie podpisujesz umowy terminowej wcale.


Tylko ze chodziło mi o nową promocje którą wprowadziliscie 10 i 15 Mbit/s a nic nie mówiłem o starszej promocji.


No dlatego jest to promocja... zamiast 2 mbit/s masz 10 mbit/s ale w zamian umowa na 24 miesiące. Tak przy okazji w Twoim bloku i tak max to 4 mbit/s
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez Anonymous » 5 gru 2011, o 20:16

NO to Seba czekam nadal na podłączenie mojego bloku :D , bardzo dobrze wiesz , że potrzebuję większej mocy :P . Mam nadzieję , że jak już to się stanie to dostanę od ciebie INFO . Pozdrawiam

P.S.
Dodzwonić się do Ciebie to jest masakra :ugeek: . Na drugi raz wyślę kilkaset wiadomości tekstowych to może zauważysz , że się dobijałem :D
Anonymous
 

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez gancu@jawnet » 5 gru 2011, o 20:54

seba@jawnet.pl napisał(a):Kicu dokładnie w regulaminie napisałem cyt:"lub obecny Abonent, który posiada umowę na czas nieokreślony". Wszystko musi byc jasno określone, czyli jeśli masz umowę promocyjną np z sierpnia podpisaną na 24 miesiące to z obecnych ofert nie można skorzystać. Jeśli jednak jak wielu abonentów masz umowę na czas nieokreślony to zapraszamy do podpisania umowy.


Kurcze, kiedyś to było u Was fajnie... człowiek jak podpisał umowę na np. Medium, to tak siedział na niej i co się na rynku zwiększały prędkości to i u niego rosła bez żadnego odnawiania umowy. Odkąd staliście się kilka lat temu sp. z o.o., to bieganie i podpisywanie nowej umowy mimo, że cena ta sama. Teraz nawet niektórzy muszą się obejść smakiem tych 10Mbps...
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez konrads@jawnet » 5 gru 2011, o 23:29

Gancu, z całym szacunkiem, ale... pozostajesz przy umowie Medium na swoje życzenie. Zostając praktycznie przy tej samej cenie abonamentu, możesz np podpisać umowę promocyjną na 12 miesięcy, gdzie będziesz miał wtedy podwojoną wartość taryfy (Promocja Podwójne medium); Bądź wybrać pięciokrotnie szybszy internet za tą samą cenę (!!) lecz, zobowiązujesz się podtrzymać warunki umowy przez kolejne 24 miesiące, provider za to, daje Tobie upust na aktywację takiej prędkości w wysokości 489 PLN, a Ty możesz cieszyć się szybszym internetem. Umowy na czas nieokreślony są o tyle wygodne, że nie jesteś związany umową długoterminową i nie ponosisz kosztów przed jej przedwczesnym rozwiązaniem. Tym samym w okresie wprowadzenia nowych promocji będziesz mógł zapewne lepszą promocję zawrzeć. Na obecną chwilę do wyboru są 3 takie umowy Medium(2/2 mbit), Optimum(4/4Mbit) i Extremum(25/25Mbit). Możesz wybrać jedną z nich i w momencie, gdy uznasz że jest to dla Ciebie za szybkie (:P) lub za drogie do płacenia, możesz wziąć coś relatywnie tańszego lecz jak już jest napisane wyżej, uwarunkowane czasem określonym takiej umowy. Musisz też brać pod uwagę, że rynek telekomunikacyjny się zmienia z czasem, jak i inne nie interesujące abonenta warunki które operator musi przestrzegać (nawiązując do tego biegania i podpisywania). Co do cen... cennik tzw ogólny pozostaje taki sam, zmieniają się jedynie promocje, które wraz z zapotrzebowaniem rynku jak i konkurencją która jak wiadomo również nie śpi, zostają tworzone. Trzeba pamiętać, że to co masz na umowie, to operator Tobie dostarcza. Masz mieć 2 mbity to masz 2, będziesz chciał mieć szybciej, wpadnij na kilka chwil do AC, kilka autografów na dokumentach i masz szybciej, co Ciebie to kosztuje? jedynie poświęcony czas :) Dostawca ma wtedy podstawę na jakiej ma dostarczać Tobie żądaną prędkość. Czy tak nie jest gdzie indziej?? Nikt tak po prostu nie zmienia warunków umowy bez wiedzy abonenta. Więc Ty jako usługobiorca, podpisujesz dokument gdzie te warunki ma spełnić usługodawca. Jeżeli będą w przyszłości zmiany prędkości ustalone w cenniku ogólnym, to pozostając przy tej samej taryfie, Ciebie też obejmie. Obecnie, cennik ogólny jak i taryfy w nim zawarte, pozostają bez zmian.
Avatar użytkownika
konrads@jawnet
 
Posty: 144
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez gancu@jawnet » 6 gru 2011, o 06:33

Chyba mnie nie zrozumiales. Jestem w AC od lat. Jak kiedys podpisałem umowe na te 24 miesiace na chyba 256k, to ta prędkość rosła bez formalności (tam po roku na 333, z czasem na 512, 1M itd.). Teraz to są promocje, i jak w lutym podpisałem na 6M na 24, tak wg regulaminu nowej promocji (o czym pisał tez Seba) nie mogę skorzystać z niej. Moze i teraz jest jak u innych dostawców, ale ja wspomniałem jak bylo fajnie kiedys :)
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Taryfy- Jakies zmiany?

Postprzez hip-hop@jawnet » 10 sty 2012, o 17:23

no dokladnie ja doskonale rozumiem przedmówce... kiedyś tak było, że prędkości były zwiększane bez konieczności zgłaszania czegokolwiek tylko, że od długiego czasu nie ma zmian w cenniku dla umów na czas nie określony więc nie ma się co zmieniać.

tak na marginesie ! ja pracuje w duzej firmie gdzie praca odbywa sie w 90% poprzez komputer i mamy 4 mbps na 250 stanowisk... zalosne ://
hip-hop@jawnet
 
Posty: 18
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Opinie i dyskusje na temat funkcjonowania i rozwoju sieci

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron