Opinia na temat Daewoo Tico

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez gembol@jawnet » 19 lis 2007, o 16:11

Bardzo bym prosił was o opinie na temat tego samochodu chodzi o wady zalety i takie tam poniewaz jestem w trakcie kupna tego samochodu rocznik 99' (cena 1500zł + gaz w komplecie) opłaca sie ?????
słyszałem ze czesto sie psuje oraz że balacha szybko łapie korozja czy to prawda
czekam na wasze opinie
z góry dziekuje za pomoc
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez matikulka@jawnet » 19 lis 2007, o 18:33

trochę rdza lubi to auto :cry: co do psucia to raczej auto bezawaryjne :D i mało pali
matikulka@jawnet
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez gembol@jawnet » 19 lis 2007, o 18:46

no własnie tez tak myslałem ze rdza łapiego ten samochód szybko bo w tym co kupuje po prawej go łapie korozja od progu a co do ceny to chyba przystepna 1500 zł co nie + gaz :] ????
a co sie najczesciej psuje w nim ???
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez Anonymous » 19 lis 2007, o 20:14

Kolego! za taką kase bym się nie zastanawiał! Mam tico od 1,5 roku ! kUPIŁEM ZA 4,5 TYSIĄĆA rocznik 98 i gdybym miał dziś kupić dziś auto do 2-3 tysięcy z pewnością kupił bym tico! Przede wszystkim 1 bieg bardzo mocny! (nie jedno auto na światłach wymięka) pozostałę gorsze ale to nic! mój po roku czasu mojej jazdy zapylał 145 km/h w 4 osoby!
Bardzo ładowne auto! może mały bagażnik ale jak złożysz tylkną kanapę to naprawde dużo wlezie! (wiozłem tel. 29 cali, lub pralkę) jeżeli masz jeszcze bagażnik na dachu to tym lepiej! Wyjazd na ryby na 3 dni w 4 osoby(cały osprzęt , pawilon ogrodowy, prowiant , krzesła ,grill , 5 flaszek wódy hehe itp) nie stanowi problemu! p.s. (5 l na setkę) Polecam ogromnie!

jak ni chcesz tego auta to daj namiary na maila!
Anonymous
 

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez Anonymous » 19 lis 2007, o 20:16

najczęściej to zapewne łożyska i normalnie że klocki! ale uwierz że to sa tanie części a większośc możesz sobie zrobić sam korzystająć z forum internetowego! u mnie siadły też przeguby (1 kosztuje ok 70 zł ) i wymieniłem sobie sam beż kanału! Ogromnie polecam za taką kasę ach....
Anonymous
 

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez gembol@jawnet » 19 lis 2007, o 20:53

no okazjonalnie gosciu chce sprzedac:]
prawy próg jest zgdnity no i z tego co mi powiedział to własnie łozyska sa do wymiany a tak to do tego dostane komplet opon zimowych jak i letnich z felgami
czytając wasze opinie zdecydowałem sie jednak na kupno a tez z racji ceny i rocznika samochodu bo młodziutki jest a te usterki sa nieweilkie
dziki wszystkim za opinie
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez iwan@jawnet » 19 lis 2007, o 22:17

hm... może wypowiem się ja:)
Mam tikacza od 4 lat, rocznik 96.
Od razu mówię, że nie oszczędzam go, korzystam z jego mocy jak się tylko da, nie mam żadnych przeróbek w silniku czy czymś tam. Dość dużo osób zna to tico i wiedzą jak nim jeżdżę.

Pierw zacznę od tego co się psuje.
Wadą fabryczną nr 1 tych wozów są hamulce, chociaż są modele w który pewne mechanizmy są poprawione, nie będę tu pisał o co chodzi, jak sobie kupisz możesz się odezwać to opisze Ci dokładnie.
Wadą nr 2 są uszczelki przy oknach, woda przez nie wpływa, przez co rdza szybko łapie w dolnych częściach drzwi. Progi mam na razie ok, rdzy nie mam. Rdza łapie mi jeszcze pod górną uszczelką przedniej szyby. Poza tymi miejscami mój 11'latek się trzyma.
Wadą nr 3 są łożyska. Nie wiem czy produkują taki shit, czy co, ale ja raz na rok je muszę wymieniać.
Wydaje mi się, że tylko takie problemy mogą zaistnieć, przynajmniej w moim modelu takie są.

Samochód pali bardzo mało.. to pojęcie względne, pali mało gdy ekonomicznie jeździsz. U mnie to rzadko się zdarza. Średnie spalanie mam na poziomie 5 - 5,5l. Najmniej w trasie spalił mi 3,9l.
O największej prędkości jaką udało mi się osiągnąć nie jestem w stanie nic powiedzieć, bo wskazówka oparła się na bolcu do kasowania licznika. Kto ma ten samochód mniej więcej wie ile to może być.

Morgus dobrze napisał, do tikacza zapakujesz praktycznie wszystko co będziesz chciał. Mimo małego bagażnika, mieści się tam niesamowicie dużo.

Zalety tego auta to przede wszystkim:
- wielkość (praktycznie wciśniesz się wszędzie:))
- małe spalanie
- bardzo dynamiczne
- dość tanie są części

Wady:
- przy czołówce nie masz szans, kierownica wbija się w brzuch kierowcy (więc trza uważać jak wyprzedzasz)
- więcej nie umiem sobie przypomnieć:)
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez Anonymous » 19 lis 2007, o 23:18

to fakt! największa wada tego auta to to że ni ma łamanej kolumny kierownicy! przy czołówce to dramat! no ale przy 30km/h to ok ale przy 100 km/hb to kapa (lecz przy takiej prędkości marka chyba ma małą rolę ( aczywiście w tym segmencie samochodów)
Anonymous
 

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez gembol@jawnet » 20 lis 2007, o 15:03

iwan odezwe sie do ciebie bo musze sprawdzic czy sa sprawne te hamulce dzisiaj bede przeprowadzaj jazde próbną
druga sprawa to masz racje ten od kogo kupuje mówił mi odrazu zebym wymienił łożyska bo jemu juz stukały i trzesie kierownicą
trzecia sprawa od strony pasażera obok błotnika złapała go rdza i cisnie na próg oraz na drzwi od samego dołu wiec to trzeba bedzie zakonserwowac odrazu tak żeby do wiosny dojezdzic
no i oczywiscie najlepsze jest to że samochodzik jest na gaz wiec jeszcze bardziej oszczedze na paliwie ( TAK NA MARGINESIE TO NIEMA CO OSZCZEDZAC I TAK GÓWNO PALI )
Avatar użytkownika
gembol@jawnet
 
Posty: 702
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Opinia na temat Daewoo Tico

Postprzez iwan@jawnet » 20 lis 2007, o 16:07

jak będziesz sprawdzał hamulce to zwróć uwagę jak głęboko trzeba nacisnąć pedał hamulca.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości