Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez general@jawnet » 12 paź 2006, o 20:25

mam warunki z rejonu energetycznego! mieszkam w bloku i w domku prywatnym ,ale w bloku mam 3 fazy ! czyli 400 v. Troche to kosztuje i dużo nerwów na zezwolenie !
general@jawnet
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez barton@jawnet » 12 paź 2006, o 20:47

Wysłano : 12.10.2006, 21:21:04 przez macro_man
General - skoro masz na innej fazie to zakladam ze nie mieszkasz w bloku bo w nich jest jedna faza. Barton - instalacje mozna sobie samemu zrobic, ja mam tak ze do mojego pokoju jest osobny bezpiecznik, osobny do lazienki gdzie pralka, tak samo osobny do kuchni gdzie lodowka. W sumei troche sie ich robi. Brakuje (niestety) roznicowki bo troche kosztowala, ale ogolnie git
Na koneic przychodzi elektryk, rzuca swoim fachowym wzrokiem czy jest ok i podpisuje

----------


i dalej masz jedną fazę - ja nie pisałem o ilości zabezpieczeń tylko o innych fazach a to dwie różne sprawy - a przerobić ci WLZ może tylko fachowiec (skoro masz takie znajomości) bo on musi ci wtedy założyć inny licznik poboru energii.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez bachus@jawnet » 12 paź 2006, o 21:40

Jeśli bezpiecznik robi nową fazę, to ja dzięki mojej listwie przy kompie mam dwie fazy w pokoju ;)
bachus@jawnet
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 gru 2005, o 00:00

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez gordo@jawnet » 13 paź 2006, o 11:34

sebol: kondycjoner to zaawansowana wersja filtru, dlatego jest to droga 'zabawka'. Oprócz dobrego filtrowania zakłóceń kondycjoner pozwala na chwilowe oddanie dużej mocy, z którą sieć może sobie nie radzić. Tanie listwy zasilające zwykle nie mają nic wspólnego z filtrowaniem, mogą mieć najwyżej zabezpieczenia przepięciowe.
gordo@jawnet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez buli18@jawnet » 13 paź 2006, o 19:06

ja wam powiem tyle, ze zaklad energetyczny ma prawo wam sie doczepic tylko i wyłącznie wtedy gdy oddajesz do uzytku nową instalacje ( zaklad robie wtedy przyłącze do budynku ), a w blokach masz juz wszystko, ale zaklad energertyczny ma prawo zkontrolowac instalacje, ale tylko do licznika, to co jest za licznikiem i w waszym mieszkaniu ich nie obchodzi. mozesz sobie zrobic z instalacja doslownie wszystko, ale musi to zrobic elektryk z upawnieniami SEP, bo samemu wedle prawa nie wolno ci nawet żarówki zmienic :)

a co do lodówki to masz na 99% wywalony kondensator, który ma za zadanie wytłumic zakłucenia emitowane przez silnik agregata .
buli18@jawnet
 
Posty: 36
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez beowulf@jawnet » 14 paź 2006, o 07:42

Mam to samo, ale z pralka ;] Jak sie skubana "obraca" (bo to taki piekny model, ktory kreci sie raz w lewo, raz w prawo) to mam piekne trzaski :) Tyle, ze u mnie nawet przez znajomosci (matka robi w Enionie) nic sie nie da zrobic - nie znam sie, ale wiem, ze cos przeszkadza (nie pomne co)...
Avatar użytkownika
beowulf@jawnet
 
Posty: 439
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez general@jawnet » 14 paź 2006, o 10:57

barton ! czytaj co pisze ! na marginesie prowadze swoja firme instalacje elektryczne i wiem co co 3 fazy a co innego 3 zabezpieczenia ! wiec mam 3 fazy dokłądnie 400v ! Licznik 3 fazowy ! wiec lodówka jest na innej fazie ! Moc jest rozłożona i na dodatek mieszkam w bloku !
general@jawnet
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez barton@jawnet » 14 paź 2006, o 16:56

Generał - to ty nie czytasz ....:D - ja tylko cytowałem kogoś innego ...w bloku możesz mieć 3 fazy - dla mnie to jest jasne .
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zakłócenia w sieci - strzelanie lodówki!

Postprzez general@jawnet » 14 paź 2006, o 21:04

Przepraszam Barton !jak to czytałem Rejon Energetyczny z Bedzina własnie wyłaczył mi jedna faze:) pozdrawiam
general@jawnet
 
Posty: 57
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość