Podzielniki ciepła

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Podzielniki ciepła

Postprzez barton@jawnet » 14 mar 2013, o 12:36

Po, prostu. Żonka mówi : patrz, nie grzejemy tak często, oszczędzamy ile się da na cieple a tu jeszcze trzeba dopłacić 50 zł. Po sprawdzeniu rachunku, stwierdziłem, że i tak straty ciepła się dzielone na lokatorów i stad ta niedopłata. W spółdzielni mieszkaniowej "Górnik" płacimy niby za siebie, bo każdy ma swój licznik, ale to tylko teoretycznie. Każdy płaci za siebie a za straty i złodziei płacimy osobno.

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Podzielniki ciepła

Postprzez asiunia@jawnet » 14 mar 2013, o 14:49

nie tylko w spółdzielni Górnik.

niby za swoje, ale poza rubryczką mojego zużycia jest także rozpiska, ile ciepła zużył ogólnie cały blok, pojawia się różnica (klatki schodowe) i to jest dzielone na mieszkańców. albo wg powierzchni mieszkania, albo wg ilości zameldowanych osób, nie pamiętam.



rocznie ogrzanie "mojego mieszkania" (56m, nowy blok) to około 1650-1750 zł.
nie należę do osób "chodzących w majtkach" po domu, w kuchni grzejnika w ogóle nie używam. mieszkanie mam położone bdb- otoczone z każdej strony.
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Podzielniki ciepła

Postprzez freezee@jawnet » 14 mar 2013, o 15:18

asiunia@jawnet.pl napisał(a):
..rocznie ogrzanie "mojego mieszkania" (56m, nowy blok) to około 1650-1750 zł.
nie należę do osób "chodzących w majtkach" po domu, w kuchni grzejnika w ogóle nie używam. mieszkanie mam położone bdb- otoczone z każdej strony.


Mojego natomiast 2550zł +- parę złotych
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Podzielniki ciepła

Postprzez asiunia@jawnet » 14 mar 2013, o 16:43

Strasznie dużo.

Ja o swoim uważam, ze mam dużo...
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Podzielniki ciepła

Postprzez mikul@portal » 14 mar 2013, o 17:03

julcia33@poczta.jaw.pl napisał(a):Ja miałam podzielniki od kilku lat,od początku od kiedy na OTK zrobili CO.
Najpierw mieliśmy podzielniki z takimi rureczkami które odparowywały,mieliśmy duże dopłaty co roku,poradzono nam byśmy wymienili na elektroniczne,wymieniliśmy w całym bloku ale to nie zmieniło naszych dopłat.
Jak tu już wcześniej wspomniano dopłaty znacząco różnią się w zależności od położenia mieszkania w bloku.Ja mieszkam na samej górze,mam narożne mieszkanie,u mnie zakończenie rurek od CO jest zaraz nad grzejnikiem,więc jak zakręcę grzejnik nic mi nie grzeje,jak np sąsiada poniżej którzy pomimo zakręconych grzejników ma gorące rurki do sufitu.Nademna jest już tylko strych,podemną mieszkają sąsiedzi których nie ma całymi dniami(i maja zakręcone CO co jest normalne)w związku z tym moja podłoga przypomina często taflę lodu(mam panele).I tym sposobem abym w domu miała ciepło to co roku mam ponad 1 tys dopłaty do CO.Sąsiad z 1 piętra i mieszkania od środku bloku ma co roku nadpłatę,ale jego grzeje ze wszystkich stron,a mnie nie ma co grzać i tym sposobem jedni muszą grzać by mieć ciepło a później dopłacać a drudzy maja ciepło i nie muszą wł grzejników.I taka to jest sprawiedliwość :(
W związku z powyższym wspólnota podjęła decyzje o likwidacji podzielników i przejściu na ryczałt.


Przede wszystkim blok musi być ocieplony.Rodzaj podzielnika nie ma większego znaczenia.Też mieszkam na OTK i mieliśmy podobny dylemat w naszym bloku.Wymieniliśmy na podzielniki elektroniczne i nie było większej różnicy.Dopiero gdy ocieplono blok to faktycznie oszczędności są ogromne.Ja prawie nie odkręcam grzejników tylko w łazience i w mieszkaniu mam ponad 23 stopnie.Nadpłaty mam ponad 600 złotych rocznie.
Avatar użytkownika
mikul@portal
 
Posty: 616
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez zajceffost@portal » 14 mar 2013, o 17:41


A ja chcę aby spółdzielnia ściągła mi ten badziew !!! :!::!: .
Mogę płacić 2 razy więcej ale grzać na full przy otwartych oknach . W tym roku dopłata 200zł ( zresztą jak co roku ) plus wyższa przedpłata za CO :ugeek:.
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 18:50

zajceffost@poczta.jaw.pl napisał(a):
A ja chcę aby spółdzielnia ściągła mi ten badziew !!! :!::!: .
Mogę płacić 2 razy więcej ale grzać na full przy otwartych oknach .



Teraz też to możesz tak grzać. Nikt przecież Ci nie zabrania. :)
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez ponq@portal » 14 mar 2013, o 20:32

ja mieszkam w bloku zarządzanym przez SM Górnik od 2,5 roku.
W poprzednim roku...dostałem niedopłatę 300PLN...ale ok..poprzedni właściciele mieszkania mało grzali.."bazowałem" na ich czynszu i to potrafię zrozumieć, Wyliczyli mi nowe zużycie..i przez cały rok płaciłem jak należy.
nie należymy z żoną do "zmarzluchów" więc kaloryfery w zimne dni chodza zawzyczaj na "3" ( w kuchni grzejnik jest zawsze wyłączony - mam dwa pokoje )
Własnie odebrałem rozliczenie - 830 PLn niedopłaty !! nowa stawka na 2013 rok....240 pln miesięcznie ( blok bez termoizolacji )chyba mniej bym płacił grzejąc "farelkami"
ponq@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez freezee@jawnet » 15 mar 2013, o 00:24

Odnośnie luksusów w jakich mieszkamy:
http://allegro.pl/apartament-debowe-tarasy-77m2-katowice-i3079459293.html

Popatrzcie na wysokość czynszu teraz pomyślcie ile za swoje płacicie.. Już wiecie czemu tyle kosztuje ogrzewanie ;)
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Podzielniki ciepła

Postprzez zajceffost@portal » 15 mar 2013, o 06:33

yddub@poczta.jaw.pl napisał(a):
zajceffost@poczta.jaw.pl napisał(a):
A ja chcę aby spółdzielnia ściągła mi ten badziew !!! :!::!: .
Mogę płacić 2 razy więcej ale grzać na full przy otwartych oknach .



Teraz też to możesz tak grzać. Nikt przecież Ci nie zabrania. :)


Źle to napisałem , mam głęboko w poważaniu kretyńskie przeliczniki SMGórnik itd. , kręcą na tym takie wały że hej !!!
zajceffost@portal
 
Posty: 310
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron