Podzielniki ciepła

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Podzielniki ciepła

Postprzez gordon@portal » 14 mar 2013, o 09:30

Czyli mogę np spokojnie ustawić na 3 i tak zostawić i temp w mieszkaniu nie powinna się zmieniąc?
gordon@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 09:41

gordon@poczta.jaw.pl napisał(a):Czyli mogę np spokojnie ustawić na 3 i tak zostawić i temp w mieszkaniu nie powinna się zmieniąc?


Tak, dokładnie tak.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez gordon@portal » 14 mar 2013, o 10:55

OK, dziękuje bardzo za pomoc :)
gordon@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez julcia34@portal » 14 mar 2013, o 11:18

Po ściągnięciu podzielników i przejściu na ryczałt drugi rok mam nadpłatę,co prawda nie dużą,ok 150 zł ale jest,a nie dopłata powyżej 1 tys co rok :)
julcia34@portal
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez freezee@jawnet » 14 mar 2013, o 11:41

Mieszkamy w 2 osoby na samej górze(4piętro) mieszkanie "narożne". Z jednej strony ogrzewa nas klatka z drugiej strony świeże powietrze. Posiadamy 3 pokoje + kuchnia. Grzane są tylko 2 pokoje, w których siedzimy kuchnia nie jest grzana w ogóle z jednym pokojem. Wczoraj przyszło rozliczenie za tamten rok dopłata 70zł...
Inna sprawa na początku stycznia miałem zapowietrzony kaloryfer nie było grzane w ogóle bo jak? Zadzwoniłem do spółdzielni oby przyszli odpowietrzyli, co się okazało?? Że zapowietrzony kaloryfer, w którym nie było grzane w ogóle nabił jakieś jednostki grzewcze :shock: zapytałem fachmenów ze spółdzielni jak to możliwe?? Rozłożyli ręce...

Ps. kolega powyżej pisał odnośnie ustawienia grzejników na 1,2,3,4,5. Mam to samo i to jest jawny przekręt bo na 1,2 nie grzeje w ogóle nawet przy -20 stopniach. Mało tego grzejnik jest lodowaty mógłby robić za lodówkę... Dopiero od 3 zaczyna się grzanie...

Chciałem się jeszcze dowiedzieć jak licznik nalicza jednostki?? Ktoś mi mówił że odczytuje temperaturę z płytek aluminiowych, na których jest zamontowany ??
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 12:04

freezee@jawnet.pl napisał(a):

Ps. kolega powyżej pisał odnośnie ustawienia grzejników na 1,2,3,4,5. Mam to samo i to jest jawny przekręt bo na 1,2 nie grzeje w ogóle nawet przy -20 stopniach. Mało tego grzejnik jest lodowaty mógłby robić za lodówkę... Dopiero od 3 zaczyna się grzanie...


Sprawdź, zmierz proszę temperaturę jaką masz w pokoju przy ustawieniu na 2. Przypuszczam ze będzie to te 19 stopni przy których termostat jeszcze jest zamknięty i kaloryfer więc zimny. Jeśli przełączysz na 3 (zadasz temperaturę 20 stopni) to oczywiste że wtedy musi się otworzyć i kaloryfer staje się gorący. Po podgrzaniu do 20 znów się wyłączyć powinien.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez barton@jawnet » 14 mar 2013, o 12:06

Są w nim dwa termistory, jeden mierzy płytkę tylną (temp. Kaloryfera) drugi z przodu urządzenia mierzy temp. w pokoju. Oba podłączone do odpowiednio zaprogramowanego procesora. W zależnie od wielkości kaloryfera, czy ilości żeberek wpisuje się do niego odpowiedni współczynnik przeliczeniowy.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 12:15

freezee@jawnet.pl napisał(a):Wczoraj przyszło rozliczenie za tamten rok dopłata 70zł...

Po każdym rozliczeniu ustalana jest nowa , jeżeli miałeś nadpłatę to niższa miesięczna kwota zaliczki. Z czasem, jeśli kilka lat miałeś nadpłatę i oszczędzałeś ciepło to zaliczka staje się tak mała że odczujesz każde wahnięcie w oszczędnościach (wystarczy kilka chłodniejszych dni kiedy podkręcisz temperaturę) i niestety wtedy masz niedopłatę.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez barton@jawnet » 14 mar 2013, o 12:22

Ja dostałem 50 zł kary (niedopłaty) za to że mało grzeję w zimie :ugeek:. Nie lubię jak jest gorąco w mieszkaniu, wiec kaloryfer odkręcamy, jak czuć wyraźnie że jest chłodno. Mimo tego oszczędzania prawie 1500 zł poszło za cały rok za ogrzewanie 54 mkw. mieszkania. Chyba przejdę na dogrzewanie elektryczne.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 12:26

barton@jawnet.pl napisał(a):Ja dostałem 50 zł kary (niedopłaty) za to że mało grzeję w zimie :ugeek:.



Ej, a co to znowu ? Nie rozumiem...
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron