Podzielniki ciepła

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Podzielniki ciepła

Postprzez Anonymous » 5 sty 2012, o 09:52

Osobiście mam podzielniki i chciałbym aby mi ściągnięto ten szajs naliczono więcej za ogrzewanie i niech sobie wepchają ten system w du.... :D . Nie mam zamiaru być rozliczany z jakiś wyssanych z palca bzdur . A przy okazji opłacać firmę która się tym zajmuje .

Popieram słowa "jacob2" - ludzie tak się zachowują przy podzielnikach , aby tylko oszczędzać . Ale nikt nie patrzy z drugiej strony , choćby na niedogrzanie ścian , choroby czy możliwe grzyby !
Anonymous
 

Podzielniki ciepła

Postprzez waldek2@jawnet » 5 sty 2012, o 11:54

kicu ma racje płaćmy za to co zużyliśmy a nie sąsiedzi
Avatar użytkownika
waldek2@jawnet
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Podzielniki ciepła

Postprzez agora106@portal » 6 sty 2012, o 11:49

Niech nikt się nie łudzi, że dzięki podzielnikom będzie uczciwie rozliczny. mieszkałem kiedyś w innym mieście, wprowadziłem się w połowie sezonu grzewczego na jedyne mieszkanie w bloku bez podzielników i nowoczesnych zaworów. Cały czas grzało wściekle, okna non stop pootwierane. Przy rozliczeniu okazało się, że mam niezły zwrot.
Następne lata już z podzielnikiem nie było tak różowo. Dodatkowo uczciwa spółdzielnia na rozliczeniu indywidualnym pokazywała koszty dla całego budynku. I co się okazywało, mimo co rocznego zmniejszania się odczytu jednostek z poszczególnych podzielników nikt nie płacił mniej, bo stawka za ogrzanie całego bloku była co roku taka sama lub z podwyżką (niezależnie od "ostrości" zimy). Czyli mniejsza liczba zużytych jednostek powodowała tylko wzrost ceny za jednostkę zużycia.
Wniosek całe to rozliczanie indywidualne i nawoływanie do oszczędności to pic na wodę.
agora106@portal
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez ks.siara@jawnet » 7 lut 2012, o 22:09

przepraszam że tak późno odpisuję ale zauroczyła mnie wypowiedź Bartona człowieka który wypowiada się bardzo często i dosyć obficie aczkolwiek jego zdanie jest na poziomie bardzo niskim.Co do komfortu wymienników przeprowadź się człowieczku na 9-piętro a dopiero dyskutuj. wkur..... mnie takie pasożyty jak ty którzy ogrzewają się kosztem sąsiadów. Ja mieszkam na ostatnim piętrze i wiem co to znaczą wymienniki.W majtkach po mieszkaniu nie chodzę mimo ustawionych termostatów na 5 a wręcz wieczorami przymarzam i za ten luksus mam jeszcze bardzo dużą dopłatę.Świetnie jest ,jak podejrzewam w twoim przypadku że sąsiedzi dogrzewają cię z każdej strony a znam to bo moja koleżanka w tym samym bloku przy obecnych mrozach tylko czasami włącza kaloryfery bo grzeją ją sąsiedzi.
Z pozdrowieniami.Siara
ks.siara@jawnet
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Podzielniki ciepła

Postprzez ks.siara@jawnet » 7 lut 2012, o 22:13

Kicu .Jakob 2 Wasze wypowiedzi były naprawdę na poziomie.:D:D
Siara
ks.siara@jawnet
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Podzielniki ciepła

Postprzez dem2000@jawnet » 7 lut 2012, o 23:02

Ten co nie mieszka na ostatnim piętrze nie wie jak to jest !!!
dem2000@jawnet
 
Posty: 498
Dołączył(a): 8 gru 2006, o 00:00

Podzielniki ciepła

Postprzez jawman@portal » 8 lut 2012, o 13:37

ks.siara@jawnet.pl napisał(a):i wiem co to znaczą wymienniki.


Chyba podzielniki.

W przyrodzie jest tak, że niestety zawsze ktoś musi być wyruc..ny i niestety nie ma sprawiedliwości. :|
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez gordon@portal » 14 mar 2013, o 08:22

Odkurzę trochę temat ponieważ mam pytanie po części z nim związane :) Jakiś czas temu zakupiłem mieszkanie na Podłężu, dlatego jestem trochę nieobeznany w temacie ogrzewania. Czy to normalne, że grzejnik zaczynają grzać dopiero jak głowica termostatyczna jest ustawiona powyżej 3? Często mam tak, że musi być nawet blisko 4, poniżej grzejniki są całkiem zimne. Czy to zależy od pory dnia? Nieraz wieczorem ustawię na 2 i grzeją dość mocno, ale po jakimś czasie znowu muszę zwiększać na 3, a następnie na 4 aby były ciepłe. Później podzielniki naliczają mi jak szalone :( I jeszcze pytanie, jak najlepiej ogrzewać mieszkanie, aby rachunki nie były za wysokie? Czy lepiej ogrzewać cały czas czy utrzymywać stałą temp grzejników?
gordon@portal
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez yddub@portal » 14 mar 2013, o 09:01

gordon@poczta.jaw.pl napisał(a):. Czy to normalne, że grzejnik zaczynają grzać dopiero jak głowica termostatyczna jest ustawiona powyżej 3? Często mam tak, że musi być nawet blisko 4, poniżej grzejniki są całkiem zimne. Czy to zależy od pory dnia? Nieraz wieczorem ustawię na 2 i grzeją dość mocno, ale po jakimś czasie znowu muszę zwiększać na 3, a następnie na 4 aby były ciepłe. Później podzielniki naliczają mi jak szalone


To dość proste. Każdy numerek na pokrętle oznacza temperaturę do jakiej ma podgrzać grzejnik pomieszczenie. Mogę się mylić o stopień w ta stronę lub w drugą ale 1 to 18, 2 to 19 itd.
Zakładając że do termostatu masz wolny dostęp powietrza (nie należy niczym zabudowywać ani grzejnika ani termostatu) w chwili kiedy np. masz ustawione na 3 i temperatura w pomieszczeniu osiągnie 20 stopni, termostat zamknie dopływ ciepła i kaloryfer będzie stygnąć (czyli jeżeli masz zimny kaloryfer to w tej sytuacji masz w pomieszczeniu ciepło). Jeżeli temperatura w pomieszczeniu na wskutek tego że odcięty (chwilowo) jest dopływ ciepła spadnie, termostat otworzy dopływ ciepła i kaloryfer znów będzie gorący bo musi podnieść temperaturę do tych zadanych 20 stopni. I tak "wkoło Wojtek".
Paradoksalnie (jeżeli wszystko działa jak należy)to jeśli kaloryfer jest zimny to jest OK (bo podgrzał do żądanej temperatury) a jeżeli jest gorący to temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż zadana). Pamiętaj też że odczuwalne ciepło przez nas jest rożne w zależności od sytuacji. Czasem jak masz 20 stopni to jest Ci gorąco a innym razem w tej samej temperaturze będziesz marzł. Tym można wyjaśnić odczuwanie temperatury rożnie w różnych porach dnia.
Avatar użytkownika
yddub@portal
 
Posty: 457
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Podzielniki ciepła

Postprzez barton@jawnet » 14 mar 2013, o 09:16

Dodam. Odczuwalna temperatura zależy w dużym stopniu od wilgotności powietrza. Temperatura czynnika grzewczego, doprowadzonego do każdego kaloryfera jest regulowana w wymiennikowni ciepła. Stąd, przy silnym mrozie kaloryfer na trójce będzie gorący a jak jest 10-15 stopni na dworze będzie ledwie ciepły.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron