DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez farel91@portal » 19 lip 2011, o 17:15

Witam. Mam pytanko co do jakości odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Jaworznie. Jak wiemy 14 lipca ruszył nadajnik w Kosztowach i można odbierać DVB-T w lepszej jakości niż do tej pory (ze Skrzycznego).
Jak u Was wygląda jakość odbioru? Na jakim sprzęcie? Ja podłączyłem kawałek kabla antenowego z prymitywnym dipolem (z kawałka miedzianego drutu) na końcu i wewnątrz mieszkania mam sygnał na poziomie 30-40% (wskaźnika jakości nie ma :P) Telewizor to LG M2262DL, z wbudowanym dekoderem MPEG4. Myślałem, że jakość sygnału będzie lepsza, zważywszy, że odbieram na gigancie, III piętro, okno na południe. Ale do 01. sierpnia trwa okres testowy, więc może (może) potem będzie lepiej, a jak nie to będzie trzeba pomyśleć o jakiejś lepszej antenie ;)
Avatar użytkownika
farel91@portal
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez Anonymous » 19 lip 2011, o 17:58

ja nadajnik z kosztów widze z okna ale nic nie udało mi się złapać.. czekam na ten moment kiedy to zadziała wreszcie.
Anonymous
 

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez gancu@jawnet » 19 lip 2011, o 18:13

U mnie śmiga wszystko elegancko, w jednym pokoju z anteny na dachu, a w drugim z tej zwykłej dodawanej swego czasu do telewizorów CRT. Na tej "banalnej" antence czasem odbieram również sygnał ze Skrzycznego.
No i oczywiście jeszcze 9 kanałów TV i 7 radiostacji z Czech.
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez jaa007@portal » 19 lip 2011, o 18:44

U mnie też odbiera bardzo dobrze; wcześniej odbierałem te same programy z nadajnika ze Skrzycznego ale sygnał z Kosztowów jest jednak mocniejszy. Ze Skrzycznego nadal korzystam z pakietu dvbt z kanałami TVP, które z Katowic będą dostępne pod koniec października. Ponadto odbieram czeskie stacje dvbt (11 stacji Tv i 8 radiowych). Jutro rusza dvbt z Krakowa, w Jaworznie odbiór powinien być bezproblemowy.
jaa007@portal
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez chmooreck@jawnet » 21 lip 2011, o 06:40

Wczoraj zainstalowałem do pc tuner dvb-t usb przeznaczony dla nBox'a (koszt 49zł). Pod linuksem chodzi aż miło (chociaż trzeba się było troszkę nagimnastykować), na razie sprawdziłem tylko MUX2. Antena - siatka.
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez Anonymous » 21 lip 2011, o 08:05

No i sprawdziłem wreszcie,, Działa super (antena pokojowa), 8 kanałów TV + 1 dane.
Brakuje TVP1 TVP2, ale jest polsat, polast sport, tvn, tvn 7, tv 4, tv6, puls.

Co ciekawe jest projekt telewizji CTV nadającej na DVB-T cyfrowo. Ma być to połączenie lokalnych stacji TV. Projektowi patrnuje PIKE, więc może w przyszłości nasze materiały będzie można oglądac przez DVB-T.
Anonymous
 

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez bartek-@portal » 21 lip 2011, o 13:39

Mógłby ktoś przybliżyć mi temat tego DVB-T, jak takie coś działa? Na google.pl to wszystko ładnie opisują w teorii, a ja chciałbym widzieć, jak to właśnie w Jaworznie wygląda. Niestety u siebie w pokoju mam zwykłą antenę analogową i dla mnie bajerem było wprowadzenie "TV Puls" a tutaj czytam o innych kanałach i to cyfrowo.
bartek-@portal
 
Posty: 753
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez chmooreck@jawnet » 21 lip 2011, o 13:56

Antenę zostawiasz tą, co jest. Potrzebujesz tuner DVB-t. Albo masz go wbudowany w telewizor, albo musisz sobie dokupić (skrzynka podobna jak do odbioru telewizji satelitarnej) i podłączyć pod telewizor. Ot - cała filozofia z praktycznego punktu widzenia.
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez gancu@jawnet » 21 lip 2011, o 14:01

No i ten tuner DVB-T musi być z MPEG4 :)

U mnie na takiej antenie bardzo dobrze odbiera:
Obrazek
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez farel91@portal » 22 lip 2011, o 12:18

Dokładnie tak jak opisał kolega chmooreck. Jeśli masz telewizor starszego typu (np kineskopowy) to musisz dokupić dekoder, albo taki pudełkowy jak do satelity (z tym, że musi mieć dekoder MPEG-4 DVB-T), albo są takie małe sprytne wpinane bezpośrednio pod wejście SCART (euro). Potem jakąś antena, albo kawałek drutu i powinno chodzić. Jeśli masz nowszy - płaski - telewizor to albo masz już dekoder wbudowany, albo możesz dokupić i też, albo pudełkowy, albo taki do scart bezpośrednio albo jako karta PCMCIA, reszta jest analogiczna jak wcześniej:) U mnie chodzi na kawałku drutu, siła sygnału 10% (MAŁO !!!!) i czasem przytnie obraz, ale jak wymyślę jakąś antenę to będzie lepiej ;)
Avatar użytkownika
farel91@portal
 
Posty: 40
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron