DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez user1@portal » 28 lip 2012, o 16:37

Przy ustawianiu anteny należy bardzo często kierować się nie tak bardzo tym, gdzie leży nadajnik naszej TV (w Kosztowach powinny być już wszystkie MUXy), ale gdzie leżą czeskie nadajniki zagłuszające nasz sygnał. Z mojego doświadczenia i informacji z internetu wynikałoby, że największe znaczenie ma nadajnik z Pradeda w Sudetach (ma dużą moc), a przynajmniej taka była sytuacja kilka mies. temu i chyba trwa do dzisiaj. Jeśli ktoś ma np. zakłócenia w odbiorze a np. korzysta z anteny pokojowej, to można ją przesunąć trochę dalej od okna, aby zasłaniała ją ściana od wschodu.

Więcej na: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=2170&sid=1d05817e44f6a931aa1398dca66e5218
Avatar użytkownika
user1@portal
 
Posty: 315
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez robert7@jawnet » 30 lip 2012, o 13:06

robert7@jawnet.pl napisał(a):chciałem ustawić tv cyfrową w bloku na ul.Matejki w podwórzu pod arkadami.Za cholere nie idzie. Co zastosować inną antenę? :DJest stary Panasonic poprzez dekoder viva, antena zwykła siatkowa na strychu pod dachem, ok. 20 mb zwykłego koncentrycznego kabla antenowego. Odbiera mux2 a Mux 3 nie chce. Miałem sygnał przez jakiś czas, ale ktoś poruszał antenę na strychu i teraz kicha tvp 1 2 i inne nie odbiera :evil: help me


kupiłem porządną antenę "yagę" i śmiga aż miło :D
robert7@jawnet
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez bartek-@portal » 6 maja 2013, o 18:35

Na który nadajnik macie ustawioną antenę, że łapie aż tyle kanałów? Ja mieszkam na DN, mam ustawione na Kosztowy i łapie za każdym razem 15 kanałów, ani jednego więcej.

TVP 1 HD
TVP 2
TVP Info
Polsat
TVN
TV4
TV Puls
TV Puls 2
TVN Siedem
TV6
Polsat Sport News
ESKA TV
TTV
Polo TV
ATM Rozrywka

Wychodzi na to, że nie ma u mnie całego MUX-3, w którego skład jak czytałem wchodzą:

TVP1
TVP2 HD
TVP Info
TVP HISTORIA
TVP KULTURA
TVP POLONIA

Ja ich nie mam. Używam takiej anteny pokojowej:
http://p.alejka.pl/i2/p_new/39/49/antena-telewizyjna-pokojowa-sowar-dexta-silver-1081-101-ad01-2_0_b.jpg

bartek-@portal
 
Posty: 753
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

DVB-T w Jaworznie. Jak z odbiorem?

Postprzez bartek-@portal » 6 maja 2013, o 19:16

Okej, nieaktualne. Pokręciłem anteną, obróciłem w przeciwną stronę niż Kosztowy i złapało wszystko poza radiowymi. Tych to w ogóle nie mam ale to już mały pikuś bo nie potrzebne mi są.
bartek-@portal
 
Posty: 753
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron