Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez Anonymous » 4 mar 2011, o 23:04

W zasadzie tylko kilka rafinerii ściąga swoje baryłki i przerabia je w Polsce; nie pamiętam które kiedyś "petrochemia Płock". Reszta przywozi gotowce z innych państw szyno busami i z rozlewni rozsyła. Dużo daje fakt jak długo dane paliwo leżakuje w zbiornikach, stacja o malej liczbie klijętów raczej niema tyle oktanów co ta gdzie non stop kolejki są. Druga rzecz to fakt czy takowy zbiornik nie jest podpięty do instalacji burzowej i nie dopełnia się samoczynnie h2o bądź inną parafiną :)
Ja tankuje na Bp lub Orlenie LPG ostatnie Pb 95 na BP zimowe i byłem zadowolony auto paliło zawsze. Jak nie mam czasu tankuje na byłym Slovnafcie nie zauważyłem różnicy w zasadzie. Natomiast obsługa niekiedy wola o pomstę jak są starsze panie to super no problem, ci młodzi też bez zastrzeżeń, ale te siksy jak widzę to odjeżdżam bez tankowania. Pierwszy raz spotkałem się tam że tankująca gazem mając rękawice na ręce każe mi z fochami korek ściągnąć (wiadomo kolo błotnika sie brudzi ale od tego ma rękawice) i nieraz przez te młode korek bym zgubił dobrze że lotka z tylu je cudem wyłapuje.
Anonymous
 

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez leman@jawnet » 5 mar 2011, o 01:05

blue ; jak Cię czytam, to wg mnie trochę ściemniasz ...
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez czesiu@portal » 5 mar 2011, o 13:51

Orlen krakowska PB 95 i ON Orlen martyniaków LPG
czesiu@portal
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez asiunia@jawnet » 5 mar 2011, o 13:59

Dziwi mnie tyle złych słów o lukoilu.
Od 5ciu lat nic nigdy się mi z autem nie działo (95), z kolei kilka razy po zatankowaniu z koniecznosci w statoil zawsze było to samo- auto się dusiło :/ zatem omijam tą stację z daleka, jedyny ich plus to położenie i kompresor :D
tata z kolei leje w orlenie i sobie chwali, ale trochę tam daleko :] to samo bp.

ceny paliw w J-nie [i nie tylko paliw...] to jakaś kpina. najlepiej lać paliwo jadąc gdziekolwiek dalej, podczas zakupów w kato czy s-cu. jakis czas temu u nas ceny były ok 4,82- 93, a jadąc do Chorzowa mijałam stację gdzie było po 4,66 :/
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez ukey@jawnet » 5 mar 2011, o 17:16

A ja polecam Statoil - tankuję tam zawsze i nie miałem nigdy problemów z jakością paliwa (diesel TDCi Forda(. BP nie dam zarobić bo gnoje zalali Zatokę Meksykańską ropą.
Avatar użytkownika
ukey@jawnet
 
Posty: 127
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez jawman@portal » 5 mar 2011, o 17:37

ukey@jawnet.pl napisał(a):bo gnoje zalali Zatokę Meksykańską ropą.


znalazł sie ekolog :)
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez marcin1111@portal » 5 mar 2011, o 23:25

Ja od ponad 5 lat tankuję na K&J (były Slovnaft) i zero problemów oraz cena przystępna. Sporadycznie Statoil bo po drodze ale wydaje mi się, że zawsze kilka groszy drożej od konkurencji.
marcin1111@portal
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez Anonymous » 6 mar 2011, o 09:01

hmmm... Gdzie się te szpilki chowały że nigdy na lukoilu ich nie widziałem. :D Lukoil mieści sie w normie natomiast na zime i ostre mrozy jakoś PB sprawia że Bestia strajkuje. Co jest dziwne bo zawsze wydawało mi się że ten smok wszystko spali. Co do LPG 3 lata temu tam tankowałem i zapchało mi filter na amen ;) od tamtej pory niezbyt często tam zajeżdzam. A ktoś ma doświadczenia z gazowni na Martyniaków??
Anonymous
 

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez leman@jawnet » 6 mar 2011, o 19:12

gdzieś wyczytałem, że skończyły się czasy duńskiej benzyny na Statoil, angielskiej na Shelu i BP ..ect
Teraz ponoć w 90% wszędzie ... nasza z Orlenu (a gdzie nie gdzie, z Orlenu i z Nałęczowa jednocześnie :ugeek:)

popieram protest ukey -BP -> wypieprzać!!
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gdzie tankujecie dobre paliwo....

Postprzez gancu@jawnet » 7 mar 2011, o 12:09

Parę miesięcy temu diesel'a tankowałem czasem na Lukoil'u a czasem na Statoil'u. Raz miałem wrażenie, że różnica jest na korzyść Statoil'a, ale jednak stwierdziłem, że nie ma. Teraz tankuję na Statoil i nie narzekam.

W sumie różnica między Statoil'em a Lukoil'em polega tylko na obsłudze (i co z tym związane), gdyż właśnie obie stacje mają paliwo od PKN Orlen:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,8909592,PKN_Orlen_sprzeda_paliwa_Lukoil_Polska_i_Statoil_Poland.html
Avatar użytkownika
gancu@jawnet
 
Posty: 331
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron