Jak podpiać głośniki do telewizora.

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez darec@jawnet » 13 sty 2011, o 13:42

Dziękuje za interesowanie moim tematem:). Mam taki kabel jak na zdjęciu, podłączam go od telewizora do wieży i nie dźwięku na głośnikach wieży:/ oczywiście podłączam go tylko dwoma wtyczkami audio, wtyczka video jest nie używana!
Obrazek
Avatar użytkownika
darec@jawnet
 
Posty: 244
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez iwan@jawnet » 13 sty 2011, o 14:09

Rozbierz (jeśli możesz) wtyczkę euro i zobacz do których pinów masz podpięte kabelki. Jak nie możesz rozebrać to miernikiem można sprawdzić.
Avatar użytkownika
iwan@jawnet
 
Posty: 501
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez jawman@portal » 13 sty 2011, o 14:24

Jeżeli tak masz to w takim przypadku pewnie chinche są do wtyczki euro podłączone na wejście a mają być na wyjście sygnału.
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez darec@jawnet » 13 sty 2011, o 15:15

Iwan, kabelki są podpięte do numerów: 1, 5, 20.
Avatar użytkownika
darec@jawnet
 
Posty: 244
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez barton@jawnet » 13 sty 2011, o 15:43

Ten kabelek którego zdjęcie podałeś na fotce to zapewne kabelek do podłączenia dvd do tv. Ty potrzebujesz kabelka euro - chinch wyjście z tv więc piny we wtyczce euro u ciebie powinny być polutowane : - 1 - wyjście audio prawy kanał 3 - wyjście audio prawy kanał i 4 - masa (GND) audio . Kolory wtyczek chinch - biały - to kanał lewy , czerwony to kanał prawy - żółty nie będzie Ci potrzebny . To wejście wideo composite do telewizora , czyli obraz video . Potrzebujesz albo nowego kabla , z wyjściami audio , albo ten co masz trzeba przelutować . Potem już tylko próba , czy na tych dwóch euro , które masz w tv są wyjścia audio .


http://serwis-tv.com/scart.html
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez darec@jawnet » 13 sty 2011, o 17:46

barton dziękuje, pomogło, mam dźwięk z telewizora na głośnikach wieży! Nie potrzebowałem lutownicy bo po rozkręceniu wtyczki euro styki są "zaginane" zrobiłem to przy pomocy pilniczka:)! grunt że działa! dziękuje i pozdrawiam!

Temat do zamknięcia!
Avatar użytkownika
darec@jawnet
 
Posty: 244
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez barton@jawnet » 13 sty 2011, o 17:55

:) dobrze , że dałeś sobie rady , zważywszy na fakt , że popełniłem błąd pisząc dwa razy kanał prawy :) . Mianowicie pin nr.3 to oczywiście kanał lewy :) . Mając kablówkę z sygnałem Nicam stereo , powinieneś mieć przez głośniki dźwięk stereo , nie mono.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Jak podpiać głośniki do telewizora.

Postprzez darec@jawnet » 13 sty 2011, o 18:13

Tak domyśliłem się że pomyliłeś strony, dźwięk jest stereo. Jeszcze raz dziękuje!
Avatar użytkownika
darec@jawnet
 
Posty: 244
Dołączył(a): 29 sie 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron