JLUG - propozycje

Szukasz kumpla z ławki, a może na jutro potrzebujesz wypracowania. Poszukaj w tym miejscu

JLUG - propozycje

Postprzez barton@jawnet » 10 sie 2005, o 09:29

Pytanie tylko czy Art-Com jest i byłby przychylny.Coś tak czuję, że robiąc ogólną imprezę dla nowych ludzi - należałoby zacząć wszystko od nowa.Jak sie dyski dzieli , jak ustawia się dodatkowe partycje pod linuxa (bo nie wierzę ,że wszyscy od razu pozbędą się windowsa) i ewentualnie jak takie partycje wykasować i przywrócić kompa do poprzedniego stanu (przed zainstalowaniem linuksa) .MYślę że wielu ludzi, tak jak np.ja chciałoby mieć dwa systemy , aby czasami zobaczyć , czy pochwalić się koledze ,że się ma linuxa i czasami na nim coś poćwiczyć dla odmiany , tymbardziej że surfować i przeglądać neta w linuxie też można.

Strach przed skasowaniem , czy utraceniem danych z dysku odstrasza wielu ludzi , którzy chcieliby mieć go na swoim kompie.CHyba na pierwszej prezentacji systemu i pokazaniu jego możliwości , trzeba by pokazać jakiegoś Liva - bo to bez instali i zachęcić ludzi do jego używania.Niejednemu padł dysk , czy partycja.Niejednemu wyskoczył niebieski ekran śmierci ...mnie live nie raz uratował tyłek przed stratą danych .Wystarczyło go uruchomić - zamontować dyski i mogłem dane z padniętego systemu (dokumenty , prace itp.) spokojnie przenieść na inną partycję a potem po instalce odtworzyć.Nieocenionym lineksem wspomagam się nawet w czasie serwisowania kompa ...na livie można przecież sprawdzić pingi , czy przetestować ram - a nawet , jak kiedyś wykryć padnięty port myszki , który skutecznie mi blokował instalację windowsa 98 na starszym kompie :).
Tak więc moim skromnym zdaniem linuksem nie wypełnimy wolnych luk ...bo takowych nie ma ...należy ludziom pokazać , że jest dostęp do innego systemu, darmowego , po polsku , który oferuje wiele cennych programów.Już wiem że wiele osób jak słyszy o rpm-ach , czy jąderkach :) czy kompilacjach , to na dzień dobry dziękuje - bo system win jest jednak prostszy i w instalacji i w urzytkowaniu.Cały wic polega na wskazaniu zalet linuxa - a nie wpychaniu go na siłę zamiast windowsa - który nie dość że króluje to jeszcze się rozrasta.

Swoją drogą mam pytanie - nie spotkałem się z systemem MAC OS na platformy x86.
A kiedyś czytałem że Apple miało przejść na inne procki i zrezygnować z współpracy z PPC.
Firma Apple nawet nie wie, że takie wydanie systemu pod platformy Intela i Amd-ka zatrząsły by całym światem...wiekszość przeszła by na kolorowego i wydajnego MAC OS- a :)
Może ktoś by im to podpowiedział - stali by się drugim gigantem po Redmont ...:)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

JLUG - propozycje

Postprzez Anonymous » 10 sie 2005, o 15:13

Była taka opcje że mieli współpracować z intelem. jednak poszukałem (jakoś temat przeszedł mi koło nosa i nie patrzyłem jak to się potoczyło) http://infojama.pl/article.php?sid=3129 - poczytaj sobie.
Swoją drogą MAC OS byłby na pewno dobrym rozwiązaniem - choć ja już tam pozostane przy swoim ;)

Dziękuje za cenne uwagi jestem pewien że dostosujemy się i następną imprezę dostosujemy do sugestii - potrzeb ;)
Anonymous
 

JLUG - propozycje

Postprzez barton@jawnet » 12 sie 2005, o 13:36

Oczywiście wszystko co napisałem, tyczy się powyższej wypowiedzi co do zorganizowania jakieś większej imprezy . Tam zapewne wiele ludzi po raz pierwszy zobaczyłoby pulpit linuxa :)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia strona

Powrót do Edukacja, szkolnictwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości