Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez grisham@portal » 6 sty 2014, o 16:16

Złośliwi Radni ponad dwie bańki zabrali, więc trzeba oszczędzać;), budżet nie klepnięty, Szczakowska Piętakowi wypadła, Radny Chudzikiewicz chce kopii nagrań, A Ty chcesz orszaku ???

Tak poważnie to można było skrzyknąć kilka organizacji, nagłośnić sprawę i myślę, że miasto nie miałoby nic przeciwko temu. My tak mamy, że narzekamy, ale ruszyć dupy nikomu się nie chce:!:
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez hawkmoon@portal » 6 sty 2014, o 16:29

A czego radny Chudzikiewicz nie dosłyszał, że chce kopii nagrań? :D

Myślę, że taki orszak nie jest kosztowną imprezą - i nawet bez zmian w budżecie mogłyby jednostki unieść cięzar. Tak jak piszesz - to kwestia chcenia.

Jest w Jaworznie wspaniała tradycja, lekko już od paru lat podupadła palenia w pierwszy poniedziałek po Zielonych Świątkach ognisk na jaworznickich szczytach. Etnolodzy twierdzą, że w naszym regionie to zanikło ponad sto lat temu, a ja pamiętam, że jako nastolatek goniłem z sadzą z pieca za koleżankami na Bielanach.

Może udałoby się skrzyknąć w tym roku i zapalić kilka watr? Komu chce się ruszyć cztery litery?
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez leman@jawnet » 6 sty 2014, o 17:10

"sobótka"
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez pawel123@portal » 6 sty 2014, o 18:05

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a):Myślę, że taki orszak nie jest kosztowną imprezą - i nawet bez zmian w budżecie mogłyby jednostki unieść cięzar. Tak jak piszesz - to kwestia chcenia.

Jest w Jaworznie wspaniała tradycja, lekko już od paru lat podupadła palenia w pierwszy poniedziałek po Zielonych Świątkach ognisk na jaworznickich szczytach. Etnolodzy twierdzą, że w naszym regionie to zanikło ponad sto lat temu, a ja pamiętam, że jako nastolatek goniłem z sadzą z pieca za koleżankami na Bielanach.

Może udałoby się skrzyknąć w tym roku i zapalić kilka watr? Komu chce się ruszyć cztery litery?


Bardzo chętnie jestem za:D jednak większość z nas przy takich pomysłach obawia się tego co spotkało osobę, która chciała pomóc i przyprowadziła psa do UM! Dział promocji lekko mówiąc jest do bani:(! Władza odcina się od społeczeństwa, nie ma komunikacji.
pawel123@portal
 
Posty: 270
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez pawel123@portal » 6 sty 2014, o 18:10

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a):Pawel - to z Suwałk świetne. I byłoby wspaniale, gdyby jakaś parafia chciała coś takiego zainicjować u nas. Jest wielka różnica między byciem organizatorem a pomaganiu organizatorowi.


Mam nadzieję,że w przyszłym roku któraś to zrobi.
pawel123@portal
 
Posty: 270
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez katowicka@portal » 6 sty 2014, o 18:12

Łatwo jest wskazywać palcem "miasto powinno zorganizować" bo później jest na kogo zrzucić ewentualną winę, że coś nie zagrało.

Pomijając przywołaną tu genezę pochodzenia choinki w naszej tradycji, należy powiedzieć jasno, że "miejska" choinka stanowi bardziej element dekoracyjny, podobnie jak świąteczne iluminacje na ulicach, niż wyznaniowy. Próby mieszania tych dwóch rzeczy prowadzą do skrajności jak w 2012 roku w Danii.

Dlaczego w centrum nic nie zorganizowano, chociaż nowy rynek aż się o to prosił? Może dlatego, że tej tradycji parafia śródmiejska nie ma, w przeciwieństwie do tych ze Szczakowej czy Jelenia, a może ktoś taką okazję przegapił lub zabrakło mu zdolności organizacyjnych. Ale te pytania należało by skierować w pierwszej kolejności do księdza prałata z pobliskiej kolegiaty, a nie zaczynać od pretensji "miasto nic nie zorganizowało".

Edit: No chyba, że to "Miasto" miało odnosić się do ogółu mieszkańców, a nie do władz miejskich, to przepraszam. Tylko wtedy, powyższe pytania poza księdzu prałatowi, każdy z tu komentujących powinien zadać także i sobie.
Avatar użytkownika
katowicka@portal
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez leman@jawnet » 6 sty 2014, o 18:32

katowicka; ...:D
wg. mnie brutalnie zamknąłeś temat :P


edit
leman@jawnet.pl napisał(a):"sobótka"

proponuję tegoroczną sobótkę w GEOsferze,
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez grisham@portal » 6 sty 2014, o 18:50

hawkmoon@poczta.jaw.pl napisał(a):A czego radny Chudzikiewicz nie dosłyszał, że chce kopii nagrań? :D



https://www.youtube.com/watch?v=LmohcZYGRoE;)

Tak poza tematem, kiedy zniknie ten czerwony "lampion" KANTOR i plandeka ze zniczami - szpeci to jak cholera.
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez hawkmoon@portal » 6 sty 2014, o 19:04

leman@jawnet.pl napisał(a):
proponuję tegoroczną sobótkę w GEOsferze,


Cała zabawa polegała, że "sobótki" ze sobą gadały jak indiańskie ogniska - Bielany z Rudną Górą, z Grodziskiem, z Równą Górką, Warpiem, ale może i być z Sadową Górą, dawniej znaną jako Szadową, a obecnie Sodową.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia 2014!

Postprzez leman@jawnet » 6 sty 2014, o 19:10

wiem,
ale chyba nie będziesz przypominał skąd było drewno na ogniska .. :P
a w GEO można by zrobić imprezę taką na obecne czasy
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron