Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez Anonymous » 22 wrz 2005, o 06:43

Są jacyś ludzie w Jaworznie którzy grają lub grali w takie coś, kiedykolwiek (jeżeli wiecie o jakie gry chodzi)? :D
Anonymous
 

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez wiqert@jawnet » 22 wrz 2005, o 10:01

takie turowe, typu Tanannberg ? mam taka 1 ale nigdy nie mialem okazji zagrac :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez Anonymous » 22 wrz 2005, o 19:26

To ci dopiero kolej losu. :ugeek: A tak poza tym chodzi mi właśnie o tego typu gry. :D
Anonymous
 

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez Anonymous » 29 wrz 2005, o 20:59

Przyznam szczerze że w Tannenberg nie mialam okazji nigdy zagrać, ale jeśli ktoś posiada tą grę to chętnie poznam zasady i się przyłączę.
Bardzo lubię grać w planszówki i często z moim mężczyzną grywamy ze znajomymi. Ze strategi gorąco polecam "Grę o Tron" dla 5 osób, jest znakomicie zbilansowana, a z dodatkiem może w nią grać aż 6 osób. Age of Mythology również należy do jednej z moich ulubionych gier ale w nią najlepiej gra się w 3 osoby, aczkowiek można w nią grać od 2 do 6 osób. Risk 2210 A.D. jest bardzo losową strategią. Obecnie nie mogę so doczekać planszowego WarCrafta.
Anonymous
 

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez wiqert@jawnet » 29 wrz 2005, o 22:26

a z takich turowek, to co polecacie na kompa? moze bym sie wkrecil w temat :D i wyrosnie ze mnie 2 napolełon
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez Anonymous » 30 wrz 2005, o 20:03

Ja grywam w takie produkcje jak "Szczury Pustyni", "Stalingrad 1942-43", "Piotrków 1939" itp. Chętni mogą wejść na stronę www.taktykaistrategia.pl

Od siebie napiszę tyle że gry tego typu są najlepsze na świecie. Różnorodność systemów, a co za tym idzie skomplikowania zasad wychodzi tylko na plus, bo każdy początkujący może zaczynać po względnym przeczytaniu książeczki z regułami gry. Chociaż może przerażać ogrom map i ilość dowodzonych jednostek to klimat jest nieziemski, kiedy np. bronimy jakiegoś większego miasta przed natarciem niemieckiej piechoty i czołgów, które w tym czasie jest okrążane ze wszystkich stron a pierścien zacieśnia się, walczymy wtedy o każdą dzielnicę, każdy dom, kiedy wykonujemy udane/nieudane kontrnatarcia na pozycje wroga, kiedy prowadzimy ofensywę pod Stalingradem. Dla takich akcji warto grać. :D
Anonymous
 

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez shield@jawnet » 30 wrz 2005, o 20:35

strategia to nie jest ale do gry w w 'magie i miecza' przekonalem nawet swoja lepsza polowke :)
shield@jawnet
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez wiqert@jawnet » 1 paź 2005, o 16:56

a co do tych komputerowych ?
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez Anonymous » 1 paź 2005, o 17:37

Chodziło mu o "planszówkę". :oops:
Anonymous
 

Gry strategiczne - klasyczne "planszówki".

Postprzez chmooreck@jawnet » 1 paź 2005, o 21:14

A moze ktos jeszcze pamieta battletech'a ? ;)
chmooreck@jawnet
 
Posty: 222
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Następna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron