Leć do biedronki !

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Leć do biedronki !

Postprzez jinrap@jawnet » 17 wrz 2005, o 23:19

ja bym zrobil tam dyskoteke ale za blisko mieszkalnych kolakli lub mega duzy skate shop na caly slask by byl znany :D polaczny z sklepem muzycznym
jinrap@jawnet
 
Posty: 97
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Leć do biedronki !

Postprzez barton@jawnet » 18 wrz 2005, o 06:36

A ja sugeruję zobaczyć jakie ceny towarów są w Biedronkach w stosunku do innych i ile ludzi je odwiedza. Dzisiaj , gdzie najniższa płaca w kraju wynosi 899 zł brutto , emeryci po 30 latach pracy dostają 1000 zł emerytury a 500 zł muszą zanieść na pocztę, taki sklep na Osiedlu Stałym, może być dla nich błogosławieństwem. Jestem z Osiedla Stałego i wiem że akurat ta dzielnica jest pełna emerytów i rencistów. Zobaczycie , jak już otworzą ten sklep, ile ludzi będzie tam robić zakupy. I wbrew opinii co poniektórych, otwieranie kolejnego sklepu z drogimi ciuchami dla młodzieży jest po prostu bez sensu...

Znam tu na forum kilka osób, to się może orientują ile kosztuje życie, ale reszta na pewno nie ma o tym pojęcia ...czasami kilkanaście groszy, ba nawet złotówka dziennie zaoszczędzona na każdym z towarów w takich sklepach, jak Biedronka , pozwala na
zaoszczędzenie 100, 150 zł miesięcznie - a to jest bardzo dużo , zważywszy że starszym osobom , najczęściej do przeżycia potrzebajeszcze zakupu jakiś leków.

Wiem, że Biedronki zabijają drobne firmy handlowe, sklepiki itp...ale to nie do końca prawda...nie wszystkie towary są tam tanie, niektóre można taniej kupić na straganach ...

No i zawsze znajdzie tam pracę kilka mam nadzieję, zadowolonych z pracy, młodych ludzi....
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez pysio@jawnet » 18 wrz 2005, o 06:59

Barton wiesz jacy ludzie mają 1000 zł emerytury?między innymi pracownicy Biedronki a także innych super i hipermarketów
Więcej takich sklepów to więcej emerytów z najniższą emeryturą.
Avatar użytkownika
pysio@jawnet
 
Posty: 280
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez barton@jawnet » 18 wrz 2005, o 07:08

Akurat wiem , pracownicy byłej Azotki - moja ciotka, pracownicy Chełmka - moja teściowa, Pracownicy Poczty Polskiej - moja mama , Kolega rencista - otrzymujący 800 zł na rękę ...takich ludzi jest mnóstwo...i nie pisz bredni , żaden z Biedronki, jeszcze na emeryturę nie poszedł....oni nie przyjmują ludzi starszych , tylko młodych , silnych i ......
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez pysio@jawnet » 18 wrz 2005, o 07:22

uważasz że piszę brednie? no to powinieneś wiedzieć jak sie oblicza emeryturę.
Ktoś kto zarabia najniższą krajową nie będzie miał 2000zł emerytury.A co do pracowników Chełmka to moja mama tam pracowała i wciskaj bzdur,bo wiem ile ma emerytury.Kolega rencista dostaje 800 bo to renta a nie emerytura.żeby dostać jako taką emeryturę trzeba przepracować 30 lat,jeśli nie jest się górnikiem ani prezesem firmy
Avatar użytkownika
pysio@jawnet
 
Posty: 280
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez barton@jawnet » 18 wrz 2005, o 08:46

A więc uważaj co piszesz , bo napisałeś że pracownicy Bierdronki mają niskie emerytury - dla mnie to brednie , bo żaden z pracowników jeszcze nie odszedł na emeryturę ...w Biedronce nie pracują ludzie po 50-ce...:)

A obliczanie teraz emerytury nie ma sensu...bo za 20 lat cały system może się zawalić , tak jak w Argentynie...
Może się orientujesz , może nie ale za 20 lat deficyt budżetowy będzie taki duży że obliczanie emerytury teraz jest bez sensu , na dodatek obliczono że w naszym kraju będzie wiecej emerytów i rencistów niż pracujących (nie uwzgledniono wtedy, ilu ludzi wyjedzie do pracy za granicą ) i z czego oni mają je otrzymać ? Bo jak wiadomo fundusz emerytalny , to nie zbieranie pieniedzy na jakimś koncie, to są pieniądze wirtualne...
A propo , już teraz Zus wprowadził opłaty dla pracujących tymczasowo w niemczech ...
to wszystko co się dzieje , to jest mydlenie ludziom oczu...

Oto cytat z pewnego funduszu emerytalnego :
......"Emerytura powinna być okresem, w którym najbardziej cieszymy się dorobkiem całego życia. Według przewidywań, przyszła średnia emerytura w Polsce będzie stanowiła zaledwie ok. 40% Twojego ostatniego wynagrodzenia. W Unii Europejskiej przyjmuje się, że dla zachowania dotychczasowego poziomu życia dochody na emeryturze powinny wynosić min. 75% dochodów otrzymywanych w trakcie pracy zawodowej. Dlatego też, powinieneś jak najwcześniej rozpocząć indywidualne, systematyczne oszczędzanie, aby zapobiec drastycznemu spadkowi standardu życia po zakończeniu pracy zawodowej....."

Myślę , że po przeczytaniu tego otworzyłem ci oczy na twój poglad, co do twojej emerytury :)


Co do Chełmka ...to pisze ci prawdę ..po 30 latach , kolego 730 zł na rękę ...i nie była kierowniczką ....:)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez pysio@jawnet » 18 wrz 2005, o 08:59

pokaż mi w którym miejscu napisałem że pracownicy biedronki są emerytami,napisałem że z takimi zarobkami będą mieć takie emerytury.I nie moralizuj bo jednego Leppera już mamy.
Mam opłacane trzy filary więc z głodu nie umrę więc nie trafiaja do mnie twoje przemowy.
Avatar użytkownika
pysio@jawnet
 
Posty: 280
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez leman@jawnet » 18 wrz 2005, o 09:43

pysio; masz racje :D Teorie typu w "Biedronce" zaoszczędzę 1zł, choć na straganie jest jeszcze taniej, to budujmy stragany :D zamiast biedronek. To takie brnięcie w jeszcze większe dziadostwo.Zaoszczędzi tam się 150zł miesięcznie, ktore można odlożyć do emerytury i kupować na stare lata w biedronce a nie na straganie. Kupy to się nie trzyma. Prawdziwa lepperrada! Chyba niektórzy niedoczytali o rozwoju gospodarki, pieniądzu na rynku waloryzacji emerytur itp .
pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Leć do biedronki !

Postprzez asiunia@jawnet » 18 wrz 2005, o 09:51

Biedronki biedronkami, kto chce niech kupuje -.....moi starsi czasem tam łażą...... ehh- ale jakieś sklepy z fajnymi ubraniami to mogliby robić! ja akurat jeżdze od pazdziernika do Kat codzien to spoko, ale w wakacje niekoniecznie mi się chce....a w J-nie nie ma praktycznie żadnego sklepu konkretnego! Chyba na reporterze się kończy i zaczyna.....chociaż dla mnie to i tak nie za fajne ciuszki mają..... Biedronek pełno, alberty i champion... nie samym żarciem człowiek żyje.
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Leć do biedronki !

Postprzez pysio@jawnet » 18 wrz 2005, o 10:30

Poza tym ceny w biedronce nie biorą się z powietrza,oferują odpowiedni towar za
odpowiednią cenę.Drugi poważny zarzut to to że budżet państwa niewiele ma z tych sklepów.Trzecia rzecz to transfer pieniędzy do rodzimego kraju(Biedronka też nie jest polskim wytworem-JERONIMO MARTINS).Czwarty zarzut to najniższa płaca i wykorzystywanie pracowników(w czym Biedronka jest chyba liderem)Jesli już miałbym się zdecydować na jakiś To najprędzej Media Markt choć kobiety mogą mieć inne zdanie :|
Avatar użytkownika
pysio@jawnet
 
Posty: 280
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron