Poszukuję pracy dla mamy

Zaproszenia, wydarzenia, propozycje czyli gdzie najlepiej bawić się w weekend

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez barton@jawnet » 29 wrz 2005, o 21:47

Tak , szukam pracy w zawodzie elektromonter/elektronik/automatyk - jak na razie bezskutecznie...ale nie będę Ci tego tłumaczył , jaki rynek jest wymagający ...oferty są powalające na kolana ....albo chcieliby abyś robił za 800 zł na rękę , na trzy zmiany i w soboty i niedziele , albo..... abyś umiał robić wszystko ....w Sosnowcu pewna firma zatrudni : elektronika do utrzymania ruchu .....czytajcie dalej bo to jest ciekawe ....bo wielu tu techników elektroników jest :) a więc .....elektroników na utrzymanie ruchu zakładu , ze znajomością hydrauliki siłowej , pneumatyki , z uprawnieniami spawacza gazowego i elektronicznego oraz aby umiał jeździć wózkiem widłowym(uprawnienia) i na dodatek ...(ręce opadają) umiał toczyć na tokarkach i frezować na frezarkach i umiał posługiwać się szlifierką .....no ja tu widziałbym minimum 3 miejsca pracy, a pracodawca z Sosnowca chce upiec trzy pieczenie na jednym ogniu :) i tak zamiast zatrudnić fachowców , szuka frajera co będzie się znał na wszystkim (czyli na niczym) bo jak pracuję w życiu nie widziałem dobrego elektronika - automatyka co mam papiery spawacza i na dodatek umie toczyć .....wszystkie te zawody wymagają kilkuletniego stażu ...:) takie mamy w polsce zwyczaje.....pracodawcy szukają frajerów....na początku naobiecują, a potem wyślą elektronika do komory trafo 20 kV aby pozamiatał i uprzątnął pajęczyny :) ......komuno wróć :) :) :)

o ...ale się rozpisałem ......:)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez emumaster@jawnet » 29 wrz 2005, o 22:18

Barton przypadkiem ta firma to nie FUD-MEN ?? :) Bo jesli tak to rozumiem dlaczego takie wymagania :D
emumaster@jawnet
 
Posty: 256
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez barton@jawnet » 29 wrz 2005, o 22:50

Nie powiem :P co to za firma ale powiem cos innego - pracowałem 3 miesiące z Niemcami przy budowie i łaczeniu linii produkcyjnej. Tam automatyk , miał swoją walizkę serwisową i do podłaczenia kabla zasilającego, wołał elektryka.....on brał na ręke 3500 euro miesięcznie, a ja 2000 zł (z nadgodzinami) i musiałem robić to co on i jeszcze dodatkowe roboty .... :)

bez komentarza Emu ...:)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez grzkac@jawnet » 30 wrz 2005, o 05:53

hmm jam elektronik to sobie jeszcze zrobie pare kursow (widlowe, spawacza, tokarza, a co tam przy okazji jakis szybki kurs na slusarza) i moge isc......do biura pracy sie chyba zarejestrowac;/
grzkac@jawnet
 
Posty: 680
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez Anonymous » 30 wrz 2005, o 09:20

hmmm ot i myślenie :| Barton, a Ty co myślałeś, że dostaniesz od razu 2000 PLN na rekę? jakby Ci na pracy zależało to nie oglądałbyś się na nic, tylko taką za 800 brał, bo jakby nie patrzeć mieć 800 a nie mieć to chyba różnica nie? znam wiele ludzi, którzy by taką pracę wzęli z pocałowaniem ręki. A że trzeba się nacharować? cóz.. Jest kapitalizm Ty wykorzystujesz innych, oni Ciebie.

Grześ:) eee jeszcze czasu troszkę masz, znim będziesz musiał się rejestrować :) może do tego czasu coś się zmieni ;) wszak mamy nową władzę nie?:P cóż, że "Folwark Zwierzęcy" noo ale może jak zaczną kwakać coś z tego wyjdzie ;)
:ugeek:
Anonymous
 

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez wiqert@jawnet » 30 wrz 2005, o 10:14

ot co bartonie przepis na takiego elektronika co to wszystko umie:

bierzesz eletronika po technikum, stawiasz pare ten tego butelek(ilosc zalerzy od upodoban), chlopakowi automatycznie humor sie poprawi(automatyka). Gdy już dokonaie zamierzonego celu, chlopak jak dobrze pojdzie to pospawa(tutaj spawacz) i zataczajac sie(tokarz) wroci do domu...nie majac pomyslu na wozek widlowy, ale to juz mozna sie nauczyc :D
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez barton@jawnet » 30 wrz 2005, o 10:16

Widzę Nikola , że twoja wiedza i doświadczenie zawodowe jest minimalne....zaczynać od 800 zł to może kobieta w kiosku ruchu , gdzie ma pracę siedzącą, albo w biurze, świeżo upieczona pani magister. Pisałem o 2000 zł z nadgodzinami - wszystkich sobotach i niedzielach - 30 dni w pracy po 8-10 godzin (bo tyle pracowałem) ....to te 2000 to jest duzo w/g Ciebie ? . Pracuję w działach technicznych od 23 lat i dużo mogę powiedzieć o pracy , pracodawcach i wartości pracy na poszczegolnych stanowiskach. Jeśli ktoś wykształcony , z braku pracy , bierze prace za 3 zł na godzinę - to jego sprawa - ale tym samym dobija resztę ludzi bezrobotnych , bo obniża pułap zarobków oraz wzajmnych korelacji między umiejętnościami, wykształceniem a wysokością stawki wyjściowej.
Znam setki przykładów naruszeń prawa przez pracodawców i tylko kilka przykładów naruszeń prawa pracy przez pracowników. To że młodzi coraz cześciej wyjeżdżają za granicę do pracy , to bardzo dobrze - dają tym samym znak polskim biznesmenom, że niedługo skończy się praca za 800 zł na rękę . Powoli zaczyna brakować rąk do pracy , brakuje opiekunek,pielegniarek,górników (!) oraz kierowców, budowlańców. Do samej tylko Anglii wyjechało 150.000 polaków !!! Każdy woli wyjechać i godnie zarobić.
Po powrocie , taki pracownik wypnie się na pracodawcę , który mu zaoferuje owe 800 zł na rękę ...i chcąc nie chcąc , taki pracodawca w końcu zrozumie , że nie musi co rok zmieniac samochodu i budować nowego domu. Na zachodzie i w innych krajach już dawno dostrzezono że największą wartością w zakładzie pracy m czy firmie , jest dobry , zaangazowany , sumienny i lojalny pracownik. Taki , z którym można związać się na dłuższe lata. A zatrudnianie ludzi na chwilkę , na krótkie umowy , na umowy zlecenia , doprowadzi firmę prędzej czy później do bankructwa , bo opinia pracowników zwolnionych jest zawsze naegatywna , a to nie buduje "marki firmy"

W polsce godnie zarabiają tylko właściciele - niejednokrotnie zaniżając , lub nie wypłacając naleznych wynagrodzeń, oszukując zus i urzad skarbowy oraz inne instytucje takie jak ochronę środowiska i sanepid. Cwaniactwo się szerzy.....

Jak zwykle długa wypowiedź, pewnie troszkę pogmatwana ale w całości oddająca moje odczucia :)

pozdrawiam ...


Wiqert ...gratuluję poczucia humoru :) :D :D
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez wiqert@jawnet » 30 wrz 2005, o 14:39

mam ważny paszport
wiqert@jawnet
 
Posty: 468
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez asiunia@jawnet » 30 wrz 2005, o 14:46

Barton : "zaczynać od 800 zł to może kobieta w kiosku ruchu , gdzie ma pracę siedzącą, albo w biurze, świeżo upieczona pani magister." ?!?! buhahha ja za pare lat nie mam zamiaru robić za takie...pieniądze :] no ludzie.... chociaż w sumie mgr mgr-owi nie równy . Nie po to chyba chodzi sie na studia żeby siedziec za biurkiem za pare stówek
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poszukuję pracy dla mamy

Postprzez barton@jawnet » 30 wrz 2005, o 16:13

No i słusznie Asiunia ...znam jedną panią magister , która pracuje w reklamie i właśnie zarabia około 900 zł ( to bliżej 800 niż 2000) i bardzo słusznie, że nie masz zamiaru - w końcu ludzie powinni cenić swoje umiejetności i wykształcenie , a nie dać się wykorzystywać przez biznesmenów wszelkiej maści ....

Wiqert , ja także mam ważny paszport......i szykuję się do drogi ...:)
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Co w mieście słychać...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron