Własna prezentacja multimedialna

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

Własna prezentacja multimedialna

Postprzez seba@jawnet » 14 lip 2008, o 20:20

Szukam pomocy jak zrobić własną prezentację multimedialną lub osoby znającej się "na temacie".

Planuję zrobić prezentację multimedialną w skład której wejdą tekst, zdjęcia oraz video, a wszystko to uruchamiane w ramach programu odpalanego z płyty CD.

Zajmuje się ktoś takimi tematami bądź miał też styczność z takim projektem?
Będę wdzięczny za pomoc.
Avatar użytkownika
seba@jawnet
 
Posty: 1599
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Własna prezentacja multimedialna

Postprzez barton@jawnet » 16 lip 2008, o 09:24

Nie sprecyzowałeś dokładnie , jaka to ma być prezentacja. Czy interaktywna - taka jak się robi np. prezentacje miast czy firm na płytkach cd (mam kilka takich na płytach cd wielkości wizytówki), gdzie zrobione jest to normalnie jako stronki www we flashu, lub lecąca sama jako plik wideo ze zmontowanymi po kolei częściami Twojej prezentacji (pliki wideo,zdjęcia , napisy czy opisy) - automatyczne uruchamiająć poprzez dodanie autostartu na płycie cd , lub np. w pewnie znanych ci programach do prezentacji z Microsoft office - Power Paint , lub z darmowego pakietu Open Office - Impress. W przypadku prezentacji w PP - jest mały programik - player do odtwarzania jego plików , tak , że na komputerze na którym bedziesz ją odtwarzał , nie musisz instalować całego pakietu Office. Prezentacja w PP jest na tyle fajna , że tam można , zapisać czasy i reakcje na klawisze poszczególnych stronek prezentcji , co w przypadku pliku wideo jest możlwie np. za pomocą spacji w odtwarzaczu plikow wideo. Robiłem kiedyś podobną prezentację dla znajowego , ale sprawę miałem uproszczoną , bo prezentacja dotyczyła animacji i grafiki komputerowej. Więc wystarczyło wyrenderować parę animacji , dodać napisy i kilka fotek oraz podkład muzyczny i wszystko to pomontować w programie do montażu nieliniowego.
Rewelacyjnym programem jest Scala InfoChannel 5 - jednak , trzeba na nim troszku dłużej posiedzieć. Prezentacje tego programu (znanemu mi od czasu jak posiadałem jeszcze dość znacznie zrozbudowaną Amigę) można znaleść na You Tube.
Inne programy do montażu to ulubiony przezemnie Ulead Video Studio z pluginami do PP, flash itp.. oraz Adobe Premiere czy Pinnacle Video Studio.

Monżna także zrobić prezentację na płycie DVD - kilka tematów pomontować w formie części - i wybierając kolejno ikonki z menu dvd przedstawić swoją prezentację. W końcu na płycie cd też można zrobić menu , ale format musi być zgodny z formatem VCD v.20

Oto wygląd nowoczesnych "wizytówek" w postaci płytek mini cd (pojemność około 30 MB)

Obrazek


Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno


Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron