jPortal

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

jPortal

Postprzez semperfi@jawnet » 21 sie 2005, o 22:03

Witam, mam kłopot z instalacją bo jestem w tym noobem jeśli chodzi o systemy portalowe, miałem jak narazie tylko mambo ale mi się niespodobało. Mianowice co dokładnie musze wpisać przy instalacji jPortal 2.3.1 (CHMOD już nadane)

- Host do bazy.
- Login do bazy.
- Hasło do bazy.
- Nazwa bazy.
- *Prefix do tabel

Albo poleccie mi jakis sprawdzony system portalowy, procz wyzej wymienionego Mambo, wiem oczywiscie ze mozna znalesc w necie itp. ale ladowanie wszystkiego na serwer, konfiguracja itp. to troszke zajmuje, nieposiadam wirtualnego serwera czy jak to się tam nazywa. Nie musi mieć jakiś dobrych zabezpieczeń przed włamaniami itp. Tylko, żeby jakoś wyglądał, bo dla mnie oprawa graficzna też jest troszke ważna, a nie wiem czy we wszystkich systemach są theme. Dzięki z góry
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

jPortal

Postprzez Anonymous » 21 sie 2005, o 23:03

Ja miałem kiedyś problem taki z jPortalem na serwie AC, że wpisywałem wszystkie dane prawidłowo (tak jak wcześniej do systemu newsów PsNews) i się nie mogło połączyć z bazą danych. Ale dobra...teraz o tym co masz wpisać :) Wszystko powinieneś mieć w poczcie jeśli of course prosiłeś AC żeby ci MySQL aktywowali :]
Anonymous
 

jPortal

Postprzez semperfi@jawnet » 21 sie 2005, o 23:43

Nio wiem, ze kiedyś miałem, ale używałem wcześniej programu pocztowego który mi usunął maile z poczty :( a programu tamtego też nieposiadam :D Wiadomo Microsoft badziew. Może jak pójde do AC to mi odpowiedzą :)
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00

jPortal

Postprzez Anonymous » 22 sie 2005, o 00:17

Chyba wystarczy, że maila napiszesz :)
Anonymous
 

jPortal

Postprzez semperfi@jawnet » 22 sie 2005, o 07:07

Dobra już sobie poradziłem, cały czas myślałem, żę jest localhost :P ale ze mnie głupek, wszystko ładnie działa i śmiga :)

Jak by ktoś potrzebował:
Serwer bazy danych to: mysql-jawnet
Twoja baza danych to: ti_jakiś_numerek
Login: semperfi
Hasło: *******
- *Prefix do tabel: zostawiamy puste

Tak było w moim przypadku.
semperfi@jawnet
 
Posty: 81
Dołączył(a): 2 cze 2005, o 23:00


Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron