jaworznicka dystrybucja Linuksa

Jaki system operacyjny wybrać to może być proste, ale co w nim później zainstalować może już przysporzyć o ból głowy.

jaworznicka dystrybucja Linuksa

Postprzez barton@jawnet » 21 wrz 2007, o 16:48

Faktycznie , obrazki trafnie się nazywają . Syf to syf. Ktoś sobie wstawił inną tapetę , inaczej ustawił ikony na pulpicie , inne paczki zainstalował a potem szumnie to nazywa Jaworznickim Linuxem ....takich na świecie są tysiące.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

jaworznicka dystrybucja Linuksa

Postprzez Anonymous » 21 wrz 2007, o 17:11

yhmm Barton. KDE jak KDE.. nic nie zmienisz. Nie jest naszą winą, że KDE wygląda wszędzie tak samo. Zauważ, że w każdym moim poście piszę o tym, że dystrybucja jest na bazie dystrybucji ArchLinux. Czy ktoś zarzuca np Ubuntu, że bazuje na debianie? Albo staremu auroksowi, który bazował swego czasu na red hacie. Aurox powstał w celach komercyjnych - tylko dlatego, że firma z pod czerwonego kapelusza nie zgodziła się aby został on wydany w gazecie Linux+ wydawnictwa software. My zrobiliśmy coś czego raczej nie ma aktywnie rozwijanego. Owszem powstało kilka dystrybucji typu liveCD bazujących na nim jednak wszystkie w celach "zapoznawczysz" (np archie <- jako liveCD który ma pokazać możliwości archa). Nazewnictwo dystrybucji ma pokazać jedynie jej (teoretycznie) lokalne wykorzystanie. Chcemy pokazać, że linux może być dobrym systemem nawet dla najmłodszych (masa dedykowanego softu dla dzieciaków) jaki tych początkujących. Jednocześnie pokazujemy, że da się to wszystko zrobić na dystrybucji dedykowanej dla nieco zaawansowanych użytkowników.

Uwież mi, że tworzenie tej dystrybucji to nie było "skopiowanie" archa i zmiana nazwy. Pomijam fakt, że trzeba się troszke narobić aby dystrybucja, która dostepna jest tylko w wersji instalacyjnej stała się dystrybucją typu liveCD (uwzględnić aktualny kernel.. np w serii 2.6.22 bez aufs ani rusz). Trzeba też sporo nabawić się przy konfiguracji archa (wbrew pozorą stworzenie dystrybucji, która za użytkownika rozpozna karte dźwiękową, wykryje wszystkie dodatkwoe urządzenia, karty, skonfiguruje sieć - no to akurat nie jest duży problem - ustali w miare optymalne ustawienia monitora jest nieco trudną pracą). Szczególnie, że wybraliśmy dystrybucję na której bazie nie powstały, żadne edukacyjnego klony.

Zauważ, że znanych na świecie dystrybucji jest około 10. Aktualnie rozwijanych dystrybucji jest ok 300. Czy myślisz, że te 300 to dystrybucje tworzone od początku? Praktycznie każda wywodzi się z "popularnej" 10. Bo i po co powielać zrobioną przez innych już dobrą pracę? Szczególnie, że taka jest filozofia open source i licencji gnu gpl (przypominam, że używając oprogramowania stworzonego przez innych nie zmienialiśmy żadnych informacji o autorach). Dodatkowo praktycznie na każdym kroku można spotkać się z elementami świadczącymi o tym, że dystrybucja bazuje na archu i ją w pełni wspiera.
Anonymous
 

jaworznicka dystrybucja Linuksa

Postprzez Anonymous » 24 wrz 2007, o 11:09

kilka osoób pobrało ISO więc czekam na opinie :)
Póki co znam zdanie chmoorecka :) Dorzuciłem moduły do karty sieciowej (wifi) z którą były problemy. Czym więcej zgłoszonych problemów na tej fazie tym mniej niezawodna będzie dystrybucja na innych komputerach. Nowy obraz wrzucę gdy uzbieram jeszcze kilka opinii.
Anonymous
 

Poprzednia strona

Powrót do Software czyli oprogramowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron