Strona 1 z 1

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 11 maja 2006, o 17:56
przez kaze@jawnet
Mam problem. Po obcięciu już w tym programie zbędnych rzeczy z daje "save as AVI" i z pliku 350 mb robi mi się plik ponad 4 GB. A przecież ja go chciałem przyciąć. Proszę o pomoc osoby korzystające z tego programu. Z góry wielkie dzięki. Pozdrawiam.

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 11 maja 2006, o 18:24
przez Anonymous
virtualdub dekompresuje Ci do nieskompresowanych klatek.
Audio i video zostanie bez zmian jeżeli zanzaczysz:
Audio - Direct stream copy
Video - Direct stream copy

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 12 maja 2006, o 09:04
przez kaze@jawnet
No teraz mi dobrze zapisuje jeśłi chodzi o rozmiar. Tylko dźwięk mam jakoś tak opóxniony o jakąś sekunde,dwie. Troszku dziwnie to wygląda. Da sie to jakos naprawić??

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 12 maja 2006, o 09:19
przez Anonymous
Możesz wyciągnąć dzwięk z filmu. Potem jakimś programem do obróbki dźwięku (Nero Wave Editor) przesunąć w wybranym miejscu dźwięk o określoną ilość sekund, zapisać i wstawić spowrotem do pliku wideo.
Więcej sie dowiesz tu:
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?act=ST&f=38&t=1976

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 12 maja 2006, o 09:23
przez kaze@jawnet
Ale to za każdym razem w virtualu się dzieje że dźwięk jest przesunięty?? Bo ja chciałem tylko końcówki poobcinać z każdego odcinka serialu a tu widze,że to kupe roboty z tym jest.

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 13 maja 2006, o 08:39
przez barton@jawnet
Jest opcja przesunięcia dźwięku w stosunku do obrazu w programie Virtual Dub , ale ciężko bedzie trafić z dokładnym ustawieniem. Twoje problemy związane są z "radosną twórczością" ludzi , którzy kompresują filmy. Często , używają kompresji dźwięku , która jest różna w przedziale czasu . Nazywa się to Variable bit rate - czyli kompresja zmienia się w czasie i jest różna w zależności od treści dźwięku. Obniża to wielkość pliku dźwiekowego w pliku video...ale uniemożliwia proste cięcie obrazu w Vdubie , który tego nie cierpi. Dlatego , najpierw trzeba dźwięk w kompresji Vbr zamienić na CBR (Constant bit rate ) - czyli stała kompresja dźwięku.

opis takiej czynności zawarty jest w linku - http://www.vcd.friko.pl/vbr.html

Niestety - czeka cię ponowna kompresja filmu juz obciętego , co w zależności od częstotliwości procesora może zająć nawet i kilka godzin.

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 13 maja 2006, o 10:02
przez kaze@jawnet
No dobra Barton bardzo mi pomogłeś bo próbowałem przesunąć dźwięk ale niemogłem se trafić bo albo przesunięcie było w jedną albo w drugą stronę.

Tylko teraz mam takie pytanie. Chce obciąć końcówke napisów. To w jakiej kolejności mam to wszystko robić?? Najpierw skrócić a potem dźwięk czy na odwrót??

Problem z virtualdub.

PostNapisane: 13 maja 2006, o 11:06
przez barton@jawnet
Rozmawialiśmy na DC - na prv - więc tu tylko dopiszę ....masz 13 odcinków i nie mieszczą się na dvd - albo zaryzykujemy w nero i ustawimy nadpalenie płytki (overburning) co może spowodować uszkodzenie nagrywarki (wózek z laserem może się zaciąć przy brzegu płytki)
Usterka jest prosta do naprawy w domu - pod warunkiem że zgadzamy sie utracić gwarancję :)

Dlatego lepiej jest stracić 1,5 złotych na drugą dvd niż bawić się godzinami na cięcie , kodowanie , i przeróbki 1 odcinka , tylko po to , aby mieć wszystko na jednym dvd :)