Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Komentarze do artykułów w portalu

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez maksimus-75@portal » 8 lut 2014, o 21:48

Nadjechał człowiek biega i krzyczy, biega i krzyczy i włosy rwie... Patrzę ach patrzę o co mu chodzi, on nie ma wstydu obnaża się...8-)
Wypij jeszcze jedną:) Ale uprzedzam, noc możesz mieć z głowy:)

P.S.
Zbyt długo myślisz, jadę się zabawić:) pa pa
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez grisham@portal » 9 lut 2014, o 09:11

Obrazek
Obrazek
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
Avatar użytkownika
grisham@portal
 
Posty: 950
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno,Ost.

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez wajt1954@portal » 9 lut 2014, o 10:30

dajcie sobie spokój z takimi politykami jak CioŁczyk;Śmigielski .Sałga Chmilewska chudzikiewicz oni nic nie zrobili dla naszego miasta
wajt1954@portal
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez maksimus-75@portal » 9 lut 2014, o 10:43

Fabiusz Maksimus po Kannach odgrywał jedną z wiodących ról w opanowaniu kryzysu. W 215 roku p.n.e. został konsulem wraz z innym utalentowanym dowódcą legionów Markiem Klaudiuszem Marcellusem - osławionym wielkim zwycięstwem nad Galami pod Clastidium (Cunctator zastąpił na stanowisku konsula zabitego w Galii Zaalpejskiej Postumiusza Albinusa). W tej gorzkiej, dla wszystkich Rzymian, chwili mógł czuć pewien rodzaj satysfakcji - bieg wydarzeń przyznał rację strategii Fabiusza.

Klęska spowodowała olbrzymią mobilizację w Rzymie. Zdobyto się na heroiczny wysiłek odtworzenia armii - w rozmiarach przekraczających wszystkie dotychczasowe osiągnięcia mobilizacyjne. Uchwalono nowe podatki, które miały wesprzeć te starania. Powrócono do zarzuconej taktyki Maksimusa - unikać starcia z Hannibalem, jednocześnie starając się niszczyć mniejsze ugrupowania nieprzyjacielskie, systematycznie rozprawiać się ze zdradzieckimi sojusznikami italskimi - przykładem może być rozprawienie się z Kapuą, która weszła w porozumienie z Punijczykami (211 roku p.n.e.). Tandem Fabiusz Maksimus - Marek Marcellus - świetne się uzupełniając i dobrze współpracując odnosił sukcesy - przyniosło to najlepsze rezultaty przy zdobyciu miasta Casilinum w 214 roku p.n.e. Maksimus zyskał miano "Tarczy Rzymu" a Marcellus "Miecza Rzymu" z racji odmiennego usposobienia - jednak ci dwaj, mimo różnic w podejściu do sztuki wojennej, potrafili się świetnie uzupełniać.

Skoro mnie nazwaliście tarczą, odnajdźcie miecz Rzymu:) A być może zrozumiecie co Was czeka8-)

Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez aniolkipis@portal » 9 lut 2014, o 12:40

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a): Fabiusz Maksimus po Kannach odgrywał jedną z wiodących ról w opanowaniu kryzysu. W 215 roku p.n.e. został konsulem wraz z innym utalentowanym dowódcą legionów Markiem Klaudiuszem Marcellusem - osławionym wielkim zwycięstwem nad Galami pod Clastidium (Cunctator zastąpił na stanowisku konsula zabitego w Galii Zaalpejskiej Postumiusza Albinusa). W tej gorzkiej, dla wszystkich Rzymian, chwili mógł czuć pewien rodzaj satysfakcji - bieg wydarzeń przyznał rację strategii Fabiusza.

Klęska spowodowała olbrzymią mobilizację w Rzymie. Zdobyto się na heroiczny wysiłek odtworzenia armii - w rozmiarach przekraczających wszystkie dotychczasowe osiągnięcia mobilizacyjne. Uchwalono nowe podatki, które miały wesprzeć te starania. Powrócono do zarzuconej taktyki Maksimusa - unikać starcia z Hannibalem, jednocześnie starając się niszczyć mniejsze ugrupowania nieprzyjacielskie, systematycznie rozprawiać się ze zdradzieckimi sojusznikami italskimi - przykładem może być rozprawienie się z Kapuą, która weszła w porozumienie z Punijczykami (211 roku p.n.e.). Tandem Fabiusz Maksimus - Marek Marcellus - świetne się uzupełniając i dobrze współpracując odnosił sukcesy - przyniosło to najlepsze rezultaty przy zdobyciu miasta Casilinum w 214 roku p.n.e. Maksimus zyskał miano "Tarczy Rzymu" a Marcellus "Miecza Rzymu" z racji odmiennego usposobienia - jednak ci dwaj, mimo różnic w podejściu do sztuki wojennej, potrafili się świetnie uzupełniać.

Skoro mnie nazwaliście tarczą, odnajdźcie miecz Rzymu:) A być może zrozumiecie co Was czeka8-)




Jesteś popierdolony po prostu.
aniolkipis@portal
 
Posty: 358
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez barton@jawnet » 9 lut 2014, o 12:45

http://www.imperiumromanum.edu.pl/fabiusz_maksimus_cunctator.html

Masz jakieś urojenia ?. :ugeek:Kopiuj-wklej to każdy potrafi.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez maksimus-75@portal » 9 lut 2014, o 17:24

Chichram się tu sam do siebie:) Ech chłopaki chłopaki, show must go on:)
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez kubuspuchatek@portal » 9 lut 2014, o 18:34

Maksimus? "Zawodzi" nie biega. Bądź proszę rzetelny jak cytujesz :). Kora Jackowska? "W polityce głupota nie stanowi przeszkody". ;)
kubuspuchatek@portal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez maksimus-75@portal » 9 lut 2014, o 19:32

Wiedziałem, że napiszesz ilorazie:) Ty pani pedagog... Ty powinnaś wiedzieć co to parafraza?;)
Urodzić się głup­cem to nie wstyd. Wstyd tyl­ko głup­cem umierać - to też Bonaparte:)
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Walka o Ciężkowiankę, Zaciskają kleszcze na Ciołczyku

Postprzez kubuspuchatek@portal » 9 lut 2014, o 20:34

maksimus-75@poczta.jaw.pl napisał(a):Wiedziałem, że napiszesz ilorazie:) Ty pani pedagog... Ty powinnaś wiedzieć co to parafraza?;)
Urodzić się głup­cem to nie wstyd. Wstyd tyl­ko głup­cem umierać - to też Bonaparte:)



Maximus Minimus Ekstremus. Miło się polemizuje jednakże drażni mnie nie tyle fakt, że zwracasz się do mnie Reniu bo to w sumie zabawne o ile fakt traktowania mnie jako kobiety. :) Uwierz mi, że to duży błąd. Zważywszy na wiele przesłanek. 1 posiadam w budowie anatomicznej coś co raczej eliminuje mnie do zaszeregowania do tej płci. 2. Etymologia słowa kobieta (pochodzi to słowo od koryta dla świń) nie jest raczej zachęcająca :). Ale feel free. Rozumiem słowo parafraza nie rozumiem natomiast dlaczego używając tego pojęcia robisz tragikomedię :P
kubuspuchatek@portal
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron