Nowe miejsca pracy w UM

Komentarze do artykułów w portalu

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez maksimus-75@portal » 4 lut 2014, o 17:11

Obrazek
redbaron@poczta.jaw.pl napisał(a):Dwie sprawy - awanturę o zwolnienia rozpętali radni jarmarcznej koalicji 21 stycznia. Jak widać na obrazku zarządzenie o konkursie wyszło tydzień wcześniej. Więc warto redakcjo napisać prawdę a nie jątrzyc. Oczywiście taka funkcja w mieście potrzebna była od dawna. Lepiej późno niż wcale.


Taaaa, była potrzebna jak i pozostałe 200 etatów więcej:x
'Nie ciągniemy za sobą kumpli, nie chcemy pełnić służby publicznej dla prywatnego interesu'- to pewnie było hasło wyborcze Tarabuły a nie Silberta Panie Redbaron vel Kuś?!:x
Avatar użytkownika
maksimus-75@portal
 
Posty: 338
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez bogna48@portal » 4 lut 2014, o 17:18

Jeżeli ciągle porównujemy do miast ościennych, to w Sosnowcu taka osoba jest od dawna i nikt nie wydziwia.
bogna48@portal
 
Posty: 110
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez barton@jawnet » 4 lut 2014, o 17:43

Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez ambak@portal » 4 lut 2014, o 17:50

Od dawna mówię, że potrzeba w mieście dwóch osób: plastyka, którego głównym zadaniem była by walka z reklamami i oficera rowerowego, którego głównym zadaniem byłby kontakt ze środowiskiem rowerowym i pilnowanie wszędzie interesu rowerzystów (zarówno tych niedzielnych, jak i zwłaszcza tych którzy korzystają z roweru jako codziennego, całorocznego, głównego środka transportu). Jeśli nie da się tego zapewnić obecnymi kadrami (przesunięcie zadań jakie spoczywają na pracownikach) to jestem jak najbardziej za zatrudnieniem takich osób.
Avatar użytkownika
ambak@portal
 
Posty: 253
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez barton@jawnet » 4 lut 2014, o 18:02

Świetny pomysł :D!. Maż już kogoś znajomego w rękawie, który szuka pracy, czy będzie losowanie. Ja dodałbym jeszcze po jednym urzędniku od spraw :

1.Oblodzenia rynku
2.Kontaktu z mediami Matysika (taki który chce i będzie to lubił)
3.Oficera od rolek i desek.
4.Oficera od osób uprawiających Trekking i Nordic Walking.
5.Zastępców w/w oficerów
6.Rzeczników prasowych w/w oficerów
7.Pracowników, którzy będą latać z papierami i dokumentami pomiędzy budynkami
Urzędu Miejskiego. Już chyba mamy osiem budynków w mieście zajętych przez pracowników.
8.Dodatkowy budynek który pomieści dodatkowych urzędników
9.Przegłosować zmiany w budżecie, aby nowi urzędnicy mieli czym pracować i za co jeść. Oczywiście na prowadzenie biura też jakieś pieniądze się należą !.


PS. Poniższa lista pokazuje ile kosztują i kosztowali nas urzędnicy w poprzednich latach. Powiaty grodzkie. Cyfry po lewej to miejsce w rankingu w danym roku.


Obrazek
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez ambak@portal » 4 lut 2014, o 18:23

Ależ ja nie mówię, że to musi być nowy pracownik, bo nie znam na tyle struktury by się wypowiadać (jeśli da się przesunąć tak zadania obecnych pracowników, by wyznaczyć takie osoby, to nie ma sensu zwiększanie zatrudnienia). Wiem, ze winnych miastach są takie osoby i świetnie z nimi się współpracuje i dużo to ułatwiło (choć gdzieniegdzie niestety takie stanowiska zajęły niekompetentne osoby). Dlaczego te dwie funkcje wymieniłem? Wynika to z tego, że od dłuższego czasu obracam się w środowiskach walczących o zrównoważony rozwój miasta (zwłaszcza o racjonalny transport oparty na pieszych, komunikacji miejskiej, rowerach, a dopiero w dalszej kolejności na transporcie indywidualnym) oraz w środowiskach walczących z wszędobylskimi reklamami, które zasłaniają i szpecą nasze polskie miasta. obserwuję efekty jakie przyniosło zatrudnienie odpowiednich osób w innych miastach na takie stanowiska i choć jest to kropla w morzu potrzeb to jest to krok w dobrym kierunku. Bez takich urzędników wcześniej działanie w takich obszarach było dużo trudniejsze.
Z mojej strony koniec tematu, bo w kwestii zatrudniać, czy nie, moja wypowiedź nic nie zmienia, a jej celem jest tylko zwrócenia uwagi na dwa problemy w rozwoju nie tylko naszego miasta, ale większości miast w naszym kraju.
Avatar użytkownika
ambak@portal
 
Posty: 253
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez iluzyt@jawnet » 4 lut 2014, o 18:29

Plastyk miejski? Jestem jak najbardziej za, pod warunkiem, że będzie to fachowiec z prawdziwego zdarzenia, gotowy przebijać głową mur. Nieprzekonanym i wrażliwym na przestrzeń miejską zalecam lekturę "Wanny z kolumnadą" Filipa Springera. http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/wanna-z-kolumnada
Avatar użytkownika
iluzyt@jawnet
 
Posty: 65
Dołączył(a): 7 wrz 2008, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez barton@jawnet » 4 lut 2014, o 18:47

ambak@poczta.jaw.pl napisał(a):Ależ ja nie mówię, że to musi być nowy pracownik, bo nie znam na tyle struktury by się wypowiadać (jeśli da się przesunąć tak zadania obecnych pracowników, by wyznaczyć takie osoby, to nie ma sensu zwiększanie zatrudnienia). Wiem, ze winnych miastach są takie osoby i świetnie z nimi się współpracuje i dużo to ułatwiło (choć gdzieniegdzie niestety takie stanowiska zajęły niekompetentne osoby). Dlaczego te dwie funkcje wymieniłem? Wynika to z tego, że od dłuższego czasu obracam się w środowiskach walczących o zrównoważony rozwój miasta (zwłaszcza o racjonalny transport oparty na pieszych, komunikacji miejskiej, rowerach, a dopiero w dalszej kolejności na transporcie indywidualnym) oraz w środowiskach walczących z wszędobylskimi reklamami, które zasłaniają i szpecą nasze polskie miasta. obserwuję efekty jakie przyniosło zatrudnienie odpowiednich osób w innych miastach na takie stanowiska i choć jest to kropla w morzu potrzeb to jest to krok w dobrym kierunku. Bez takich urzędników wcześniej działanie w takich obszarach było dużo trudniejsze.
Z mojej strony koniec tematu, bo w kwestii zatrudniać, czy nie, moja wypowiedź nic nie zmienia, a jej celem jest tylko zwrócenia uwagi na dwa problemy w rozwoju nie tylko naszego miasta, ale większości miast w naszym kraju.


Reklamy mogą zniknąć. Wystarczy tylko wzorem np. Poznania zrobić podobną akcję :

http://www.mmpoznan.pl/472105/2014/2/4/sprawdzili-reklamy-w-poznaniu--na--legalnie-wisialy?category=news

Nie potrzeba do tego specjalistów od plastyki, ale nadzór budowlany i szeroko zakrojona akcja w mieście. Przykład w linku. Jestem ciekawy kto zostanie na to miejsce zatrudniony.:) Co do współpracy z rowerzystami, to chyba kilka spotkań w sprawie ustaleń na nich warunków i tras przebiegu nowych dróg powinno wystarczyć. Najczęściej na takie spotkania idą ludzie, którzy wiedzą czego chcą rowerzyści i jakich tras potrzebują. Poza tym. Trasy trasami, ale gdzie zapiąć rower, choćby tak aby chcąc coś załatwić w urzędzie, czy chcąc zrobić zakupy można go było postawić i bezpiecznie zapiąć. Na rynku rozumiem. Są bramki i kamery, ale inne miejsca są zapomniane. Takie sprawy też trzeba wziąć pod uwagę. Skoro wyganiamy ludzi z samochodów, to trasy muszą być wygodne, bezpieczne i funkcjonalne.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez ambak@portal » 4 lut 2014, o 18:53

Zgodzę się z Tobą. Akcja z Poznania jest właśnie jedną z tych akcji ze środowiska antyreklamowego o którym wcześniej wspomniałem, ale są też miejsca gdzie radzą sobie świetnie plastykiem miejskim, który ma też przecież inne obowiązki, których już nie tak łatwo załatwić nadzorem budowlanym ;)
Co do spotkań z rowerzystami to mam pewne obawy, że będzie forsowany na nich model wyganiania rowerzystów z ulic nawet w miejscach, gdzie nie ma takiej potrzeby.Obym się mylił i oby osoby, które mogą iść na to spotkanie (ja niestety mam inne obowiązki w tym czasie) nie dały wprowadzić w plany bubli.
Avatar użytkownika
ambak@portal
 
Posty: 253
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Nowe miejsca pracy w UM

Postprzez leman@jawnet » 4 lut 2014, o 18:56

ambak@poczta.jaw.pl napisał(a):Od dawna mówię, że potrzeba w mieście dwóch osób: plastyka, którego głównym zadaniem była by walka z reklamami ...

Podziwiam twój idealizm. Plastyk ma walczyć ? A kto będzie to egzekwował ? Poza policją mamy Straż Miejską i palantów parkujących w zatoczce autobusowej na Rynku.
Avatar użytkownika
leman@jawnet
 
Posty: 1139
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron