Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Komentarze do artykułów w portalu

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez muniek@portal » 4 lut 2014, o 16:19

redakcja@jawnet.pl napisał(a):
muniek@poczta.jaw.pl napisał(a):po co miał zaczepiać jak mu o to chodzilo ;)


Drogi jawnetowiczu.
Niestety spotkanie młodych osób w centrum Jaworzna w godzinach południowych graniczy z cudem :)
_



a to ciekawe. bo w tym czasie jak robiliście materiał przechodziłem obok i jakoś mnie nie zapytaliście
_
muniek@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez jaw90@portal » 4 lut 2014, o 17:11

redakcja@jawnet.pl napisał(a):Drogi jawnetowiczu.
Niestety spotkanie młodych osób w centrum Jaworzna w godzinach południowych graniczy z cudem :)


Pytanie, co to dla Was znaczy "młode osoby", drodzy manipulatorzy ;)
Avatar użytkownika
jaw90@portal
 
Posty: 920
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez ambak@portal » 4 lut 2014, o 18:11

No powiem tak w obecnej architekturze stal cortenowa jest modna i uważana za nowoczesną, podobnie tak jak w baroku były modne złocenia i aniołki. Tak samo jest z nasadzeniami: bardzo modne jest ostatnio wypełnienie żwirkiem. Sorki, taką mamy modę ;)
Mnie osobiście na przykład się to podoba, ale rozumiem, że nie musi każdemu, tak jak mi nie podobają się modne ubrania, a inni muszą je mieć, bo są modne.
Z rozmów wiem, ze docelowy wygląd gazony przybiorą za parę lat jak roślinność w pełni się przyjmie i zostanie dosadzona - teraz nie można było, bo niektóre rośliny kolidowałby ze sobą w rozwoju. Należy też pamiętać, że pod spodem ukryte są fundamenty pod mały budynek, który było widać na pierwszych koncepcjach i ten budynek jest możliwy kiedyś do budowy, a wtedy cały ten kwietnik idzie na jego dach.
Ja osobiście nie boję się o kawiarnie. Mają wyznaczony dla siebie obszar i nie raz widziałem, że jak przedsiębiorca chce to nie musi mieć stolików zaraz pod drzwiami by to świetnie działało.

PS. Za parkowanie w zatoczce TAXI, na miejscach dla niepełnosprawnych i w zatoczce autobusowej mam nadzieję, że szybko zaczną się sypać mandaty.
Avatar użytkownika
ambak@portal
 
Posty: 253
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez katowicka@portal » 4 lut 2014, o 20:09

freezee@jawnet.pl napisał(a):
Projektant, który uważa że rdza jest odpowiednia w miejscu, w którym będzie przebywało mnóstwo ludzi, jest prawdziwym artystą oderwanym od rzeczywistości. To jest miejsce publiczne a nie galeria sztuki ;)
Po każdym deszczu i nie tylko rdza brudzi tym bardziej że na niej są umiejscowione ławki. Kto przejdzie i się tego dotknie będzie narzekał, nie mówiąc o dzieciach, które lubią wszystko atakować ;)


I tu się mylisz.
Patyna stali kortenowej z rdzą mają tylko jeden wspólny mianownik: kolor.
O specyfikacji pokrywania się tej stali patyną pisano już nie raz. Zależnie od warunków od kilku do kilkunastu miesięcy. Żeby było ciekawiej, ostatnio sprawdzałem jak "idzie" tym gazonom. Kilkakrotnie przeciągnąłem po nich ręką i nie zostało na niej więcej nalotu niż brudu po przetarciu pierwszej lepszej poręczy ustawionej na zewnątrz. Więc do wiosny powinno być dobrze.

Co do roślinności - niektórzy zapominają, że okres wegetacyjny w naszym klimacie nie wypada zimą. Większość roślin w tym miejscu pierwszy okres wegetacyjny, podobnie jak drzewa, ma dopiero przed sobą. Dopiero wiosną i latem będzie można faktycznie ocenić czy rośliny się przyjęły i jak się rozrastają.
Avatar użytkownika
katowicka@portal
 
Posty: 107
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez azurro@portal » 4 lut 2014, o 20:09

co za ciul już gryzmolił po tych trumnach?
Avatar użytkownika
azurro@portal
 
Posty: 204
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez muniek@portal » 4 lut 2014, o 20:43

Pewnie Franek napisał: bezużyteczny bubel:D:D:D
muniek@portal
 
Posty: 249
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez nikol35 @portal » 4 lut 2014, o 21:54

to nie tak panowie po prostu zabrakło kasy na farbę a blacha nierdzewna jest w cenie:cry::cry::cry:
nikol35 @portal
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 4 lut 2014, o 22:13

Moim zdaniem lepsze byłyby zwykłe murki złożone z dolomitu. Powiązałoby to rynek z geologią Jaworzna. Ale to tylko moja skromna opinia.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez lagarto@jawnet » 5 lut 2014, o 00:36

Murki mogłyby spowodować, że dopiero niektórym z grobowcami by się to kojarzyło...
Avatar użytkownika
lagarto@jawnet
 
Posty: 320
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Zmiana organizacji ruchu na Rynku

Postprzez freezee@jawnet » 5 lut 2014, o 00:42

muniek@poczta.jaw.pl napisał(a):
freezee@jawnet.pl napisał(a):
wodnik78@jawnet.pl napisał(a):Jakby nie było i kogo by nie spytali to rzeczywiscie te galony jakby już lata świetności miały za sobą z powodu rdzawego koloru ;)


Ja myślałem na początku że to tylko jakaś konstrukcja pod którą kryje się fajny marmur albo cuś...

Projektant, który uważa że rdza jest odpowiednia w miejscu, w którym będzie przebywało mnóstwo ludzi, jest prawdziwym artystą oderwanym od rzeczywistości. To jest miejsce publiczne a nie galeria sztuki ;)
Po każdym deszczu i nie tylko rdza brudzi tym bardziej że na niej są umiejscowione ławki. Kto przejdzie i się tego dotknie będzie narzekał, nie mówiąc o dzieciach, które lubią wszystko atakować ;)
Ps. To by było coś drwal zardzewiały a siekiera z ostrzem ze stali nierdzewnej w galenie !!

Takie tłumaczenie to ja rozumiem :) A nie że projektantowi się podobało ;)
"..Drwal odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Drwal na skalę naszych możliwości.
Ty wiesz co my robimy z tym Drwalem?
My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest Drwal społeczny... "



To nie jest rdza nieuku to korten:
http://www.archirama.pl/architektura/korten-w-architekturze-kontrolowana-korozja-nowoczesnych-bryl,67_2041.html


Muniek masz 3 lata? Może 4? wyzywasz Mnie od nieuków a sam ze swoją "mocno rozwiniętą" inteligencją robisz z siebie bałwana! dlaczego ? Bo ja nazwałem rzecz po imieniu a tu rzucasz frazesami typu "KORTEN"
Poniżej masz wyjaśnione co to jest (opis z linku, który podesłałeś)

"Korten to stalowa blacha pokryta charakterystycznym, rdzawym nalotem, który powstaje pod wpływem czynników atmosferycznych, albo poddania jej procesowi wstępnej oksydacji. "Zardzewiała" blacha jest jednym z materiałów..."
Rozumiesz? Może dla ciebie blacha pokryta charakterystycznym nalotem to Korten? Dla mnie to rdza...



Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

cron