Mieszkańcy domagają się Galeny

Komentarze do artykułów w portalu

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez redakcja@jawnet » 8 sty 2014, o 13:07

O Galenę zamierzają walczyć mieszkańcy Jaworzna. Na portalu społecznościowym Facebook założono specjalne wydarzenie pt. „Oddaj swój głos, jeśli chcesz, aby w Jaworznie powstał kompleks handlowy z kinem -Galeria Galena!”. Wydarzenie założyła Ewa Szpak.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez pavel@portal » 8 sty 2014, o 13:26

Są także głosy przeciwne, komentujący argumentują swój sprzeciw lokalnymi przedsiębiorcami, których sklepy mogą przeżyć kryzys gdy galeria powstanie

To przedsiebiorcy maja problem a nie mieszkancy. Oni mieli sporo czasu aby sie przebranzowac czy zmienic lokalizacje swojego biznesu. Po za tym, dlaczego malo sie mowi o miejscach pracy ktore powstana w galeri? w porownaniu do tych przedsiebiorcow to Galena da wlasnie mieszkancom wiecej korzysci.
Avatar użytkownika
pavel@portal
 
Posty: 592
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez wodnik78@jawnet » 8 sty 2014, o 14:30

To moze niech lokalni przedsiebiorcy zaczną wreszcie walczyc o klienta cenami a nie tylko żyć w strachu i bać sie czegos czego jeszcze nie ma i niewiadomo czy bedzie. Pewnie najwiecej krzyczą Ci co maja np. więcej niz tylko jeden sklep lub dwa stanowiska na targowisku jednym czy drugim. Jeśli ludzie mieliby mozliwosc wyboru w wiekszym asortymencie w sklepach które u nas są to by nie musieli jeżdzić poza miasto do wiekszych marketów. Z drugiej strony to niech inwestor sie martwi a nie mieszkańcy bo nikt za niego sprawy nie załatwi :)
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez empe@portal » 8 sty 2014, o 15:14

Polskie samorządy dostają ogromne pieniądze z Unii Europejskiej, ale nie idzie za tym zmniejszenie bezrobocia. Syndrom AQUAPARKÓW i GALERII trwa. Te "pomniki wystawine przez WŁADZE " często obciążają samorządy a ubogie społeczeństwo nie jest w stanie tak często z ich usług korzystać. Od wielu lat poruszamy problem braku KINA w Naszym Grodzie - może to byłby dobry kierunek( a ostatnio jak grzyby po deszczu powstają za publiczne pieniądze TEATRY, ORKIESTRY JAZZOWE i SYMFONICZNE ). Pan Prezydent wtedy zawsze odpowiadał że do kina to można dojechać do Sosnowca, Katowic itp. Parafrazując do Galerii też można dojechać do Sosnowca, Katowic itp. Może Marszałek pomógł Nam nie popełniać błędów innych Gmin. Osobiście jestem przeciwnikiem takich inwestycji. Ciekawe czy w Teatrze Sztuk ma sens otwarcie boxu ze skarpetkami. Kup jedną Parę i obejrzyj HAMLETA;)
empe@portal
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez janusz66@portal » 8 sty 2014, o 17:47

empe@poczta.jaw.pl napisał(a):Polskie samorządy dostają ogromne pieniądze z Unii Europejskiej, ale nie idzie za tym zmniejszenie bezrobocia. Syndrom AQUAPARKÓW i GALERII trwa. Te "pomniki wystawine przez WŁADZE " często obciążają samorządy a ubogie społeczeństwo nie jest w stanie tak często z ich usług korzystać. Od wielu lat poruszamy problem braku KINA w Naszym Grodzie - może to byłby dobry kierunek( a ostatnio jak grzyby po deszczu powstają za publiczne pieniądze TEATRY, ORKIESTRY JAZZOWE i SYMFONICZNE ). Pan Prezydent wtedy zawsze odpowiadał że do kina to można dojechać do Sosnowca, Katowic itp. Parafrazując do Galerii też można dojechać do Sosnowca, Katowic itp. Może Marszałek pomógł Nam nie popełniać błędów innych Gmin. Osobiście jestem przeciwnikiem takich inwestycji. Ciekawe czy w Teatrze Sztuk ma sens otwarcie boxu ze skarpetkami. Kup jedną Parę i obejrzyj HAMLETA;)

Empe miasto może i owszem dofinansować budowę czy utrzymanie teatru czy aquaparku ale galerii czy kina już raczej nie. Czyli sport-kulturę tak komercję nie. Jeśli chodzi o galerię to po prostu by się w mieście przydała. Jedna nie więcej. Zamiast jeżdzić np do Katowic i tam zostawiać nasze pieniądze wolał bym to robić w naszym mieście. I o to tu między innymi chodzi.
Avatar użytkownika
janusz66@portal
 
Posty: 151
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez goda@jawnet » 8 sty 2014, o 18:03

A co ma samorząd do galerii handlowej? To przedsięwzięcie czysto biznesowe, miasto nie ma wkładu, a Unia nie finansuje lecz pożycza na atrakcyjnych warunkach. Cóż, dla mnie również większej różnicy nie robi czy w tym miejscu powstanie wielki sklep czy coś innego. Wiem, że ta propozycja odpowiada na potrzeby wielu mieszkańców miasta, zatem jeśli jest potrzebna niech powstanie.
Dla mnie ważne jest, żeby w tak ważnym miejscu powstało coś wartościowego architektonicznie, cokolwiek to będzie, niech tylko nie szpeci przez dziesięciolecia naszego miasta, lepiej niech będzie ozdobą.


empe - Samorząd nie ma nic do Galerii (prócz MPZP). Na szczęście w Jaworznie nie buduje się Aquaparków, miliona fontann i muzeów. Myślę, że nas nie dotyczy problem, o którym mówisz, miasto nastawia się na przyciąganie przedsiębiorców poprzez infrastrukturę.
goda@jawnet
 
Posty: 284
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez stetryczalytetryk@portal » 8 sty 2014, o 22:55

empe, ja to widzę z innej perspektywy. Duża część pieniędzy przelana na konsumpcję dóbr wszelakich pozostanie w centrum regionu. My (może nie wszyscy) pojedziemy tam i wydamy grzecznie pieniążki na dobra, których w Jaworznie nie uświadczysz. Ba. Mieszkańcy miast ościennych też wybiorą centrum regionu bo po co odwiedzać jakieś zaściankowe Jaworzno. Rynek zostanie dla "lokalsów", Geosfera poza pasjonatami też a zatłoczona Sosina to tylko smutne brzmienie każdego lata. Czyli z punktu widzenia "katowickiej władzy" wszystko jest w porządku.

Przewijający się w różnych komentarzach temat wykończenia lokalnych przedsiębiorców przez galerię jest śmieszny. Klientów trzeba przyciągnąć. Wolę kupić mocno czosnkowy, domowy żurek od babci z targu niż brać maszynowo robionego gotowca w osiedlowym sklepiku z mydłem i powidłem za który i tak sporo musiałbym przepłacić. No i smak. Pamiętam smak żuru kiszonego przez moją prababcię w dużym, glinianym garze. Piłem surowy, piwnicznie zimny, ot zwyczajnie i na szybko zaczerpnięty chochlą bo spragnionemu w gorące lato dzieciakowi smakował lepiej niż ciepła sklepowa oranżada. W okolicy tylko w dwóch miejscach można było dostać żur. Tak samo dobry bo i na tradycyjnych przepisach robiony. Moja prababcia była jednak mistrzynią marketingu. Po żur wysyłało się dzieciaki a u niej pojawiało się ich najwięcej. Ot do każdej kupionej porcji (butelkę nosiło się swoją) dzieciak dostawał landrynkę, a jak przyszło rodzeństwo to każde dostawało po cukierku.

I kolejne zestawienie: zobaczcie sobie parkingi dwóch sąsiadujących ze sobą marketów: Aldiego i Kauflandu. Który jest bardziej zapchany? :)
W tym drugim odpuszczam sobie robienie jakichkolwiek zakupów w weekendy. Niemniej obrót musi mieć niezły.

W galerii ceny byłyby raczej wyższe niż niższe. Inwestycja musi się zwrócić. A zwykli ludzie i tak kupią tanie chińskie dżinsy z chińską metką na mysłowickiej giełdzie zamiast drogich chińskich dżinsów z markową metką nabytych w ekskluzywnym galeryjowym shopie.
Każdy jednakowoż lubi wydawać pieniążki na jakieś zbytki. I tutaj jest miejsce dla myślących lokalnych biznesmenów.
Avatar użytkownika
stetryczalytetryk@portal
 
Posty: 284
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez 77777@portal » 9 sty 2014, o 11:18

Wypowiedzi niektórych są wręcz żałosne... Jak przedsiębiorca ma obniżyć cenę jak dostaje towar w cenie w dużo wyższej niż markety ? Owszem można zmienić rodzaj działalności ale niektórzy pracowali na to cale życie i ciężko im to tak zmienić od tak i jeżeli waszym widzę wręcz marzeniem jest wybudowanie tych prostackich galerii pełnych przepychu to świadczy to o małej ilości szarych komórek w mózgu oraz małym zakresie zainteresowań... Pozdr :D
77777@portal
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez warpianin@portal » 9 sty 2014, o 12:39

77777@poczta.jaw.pl napisał(a):Wypowiedzi niektórych są wręcz żałosne... Jak przedsiębiorca ma obniżyć cenę jak dostaje towar w cenie w dużo wyższej niż markety ? Owszem można zmienić rodzaj działalności ale niektórzy pracowali na to cale życie i ciężko im to tak zmienić od tak i jeżeli waszym widzę wręcz marzeniem jest wybudowanie tych prostackich galerii pełnych przepychu to świadczy to o małej ilości szarych komórek w mózgu oraz małym zakresie zainteresowań... Pozdr :D

Mnie jako mieszkańca miasta guzik obchodzą przedsiębiorcy i sklepikarze.
Mnie interesuje to, że w prawie 100tyś mieście nie ma kina. Jeśli ma być w galerii to niech będzie galeria. W galerii też będą sklepy i ci biedni przedsiębiorcy mogą sobie przenieść sklepik z Kociej do galerii. Jeśli w jakiś sposób nie mogą to trudno. Mnie wygodniej będzie zrobić zakupy w galerii po seansie w kinie :)
Avatar użytkownika
warpianin@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Mieszkańcy domagają się Galeny

Postprzez 77777@portal » 9 sty 2014, o 13:47

Tak tylko dzięki tym przedsiębiorca cos się w tym mieście dzieje bo to oni odprowadzają tu podatki a nie zwykły mieszkaniec..... :) weź to pod uwagę egoisto...
77777@portal
 
Posty: 29
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Następna strona

Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron