Sanktuarium z fotowoltaiką

Komentarze do artykułów w portalu

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez redakcja@jawnet » 3 gru 2013, o 12:12

Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jaworznie – Osiedlu Stałym”, jest również producentem energii elektrycznej. Na dachu zainstalowano 312 paneli fotowoltaicznych, które pozwalają przekształcać promieniowanie słoneczne w energię elektryczną. Zarząd Funduszu przyznał Radzie Parafialnej przy Sanktuarium nagrodę finansową, w wysokości 25 000 zł, za społeczną aktywność i innowacyjność w postaci zastosowania paneli fotowoltaicznych na budynku kościoła.
Avatar użytkownika
redakcja@jawnet
 
Posty: 14510
Dołączył(a): 13 lut 2008, o 00:00

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez barton@jawnet » 3 gru 2013, o 13:01

Jeszcze kilka takich reportaży, jeszcze kilka takich zdjęć, musowo z książmi i senator PO Śmigielski ma prezydenturę jaworznicką w kieszeni. Pan książę proboszcz kustosz Lenda jak widać ma łeb do interesów. Podobnie jak reszta kleru. Parafianie mają ciepło w zimie, na tacę już chyba nie muszą dawać, bo ksiądz proboszcz kustosz ma ich pod dostatkiem ze sprzedaży energii a głupie państwo jeszcze im do tego interesu dopłaca. Mam nadzieję, że ksiądz proboszcz kustosz zacznie rozdawać biednym i potrzebującym ludziom pieniądze zarobione na tej inwestycji. Papież Franek byłby z niego dumny i dawał by go za wzór do naśladowania w Polsce. Maybacha Lendzie nie potrzeba. Wszędzie ma blisko.


Obrazek
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez warpianin@portal » 3 gru 2013, o 13:32

Wystarczyło napisać, że gardzisz klerem. Ja również.

KONIEC Z KONKORDATEM! :!:
Avatar użytkownika
warpianin@portal
 
Posty: 84
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez dawcamocy@portal » 4 gru 2013, o 01:40

Pan proboszcz małymi kroczkami rozrasta się w Osiedlu. Wyplenił Społem, czekać tylko aż zniknie Biedronka.
Co się w tym kraju dzieje, aż żal patrzeć. Niech pokolenia się czym prędzej zmieniają...
Avatar użytkownika
dawcamocy@portal
 
Posty: 184
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno/Warszawa

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez jawman@portal » 4 gru 2013, o 07:44

Bardzo ciekawe jest to, ze ta inwestycja się tak szybko zwróci. Przy rocznej produkcji 65 tyś kWh i wywalonych 819 tyś zł na tą inwestycję.
Coś szybko. :D
Avatar użytkownika
jawman@portal
 
Posty: 837
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Sanktuarium z fotowoltaiką

Postprzez kasza@portal » 4 gru 2013, o 07:52

Ciekawe czy na terenie miasta działa Inspektor Nadzoru Budowlanego???. Na budowie willi pomiędzy kościołem a biedronką na OST z umieszczonej tam tablicy informacyjnej raczej nie wiele można odczytać. Czyżby inwestor wstydził się swojej budowli???
kasza@portal
 
Posty: 144
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00


Powrót do Komentarze do artykułów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron