Światła na leopoldzie !!!

Brakuje kategorii w której chciałbyś "rządzić"? Zaproponuj nową, jeśli będzie miała poparcie to zostanie założona.

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez franekmc@portal » 9 lip 2013, o 11:53

dawcamocy@poczta.jaw.pl napisał(a):A ja mam takie pytanie - czy zbierająca się woda przed skrzyżowaniem ze światłami obok Biurolandu jest popełnioną przez drogowców gafą i niedopatrzeniem, czy wedle myśli inżynierskiej tak ma być? Pytam, bo raz byłem świadkiem ochlapania rowerzysty w tym miejscu, a drugi raz sam się w deszczówce wykąpałem biegnąc tamtędy.

Podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu Armii Krajowej-Jaśminowa. Po większej ulewie można sobie spokojnie podwozie za darmo umyć. Piesi też bardzo sobie chwalą mycie butów deszczówką.:!:
franekmc@portal
 
Posty: 41
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez hawkmoon@portal » 10 lip 2013, o 07:37

kupeekk@poczta.jaw.pl napisał(a):hawkamoon nie opowiadaj głupot. Nie robicie budowy dróg od nowa tylko remonty


Na przykładzie przebudowy odcinka OST - Leopold. Przejście podziemne - stare rozebrane, zbudowane nowe - wyższe, szersze, z podjazdami dla nie pełnosprawnych, czyli budowa, nie remont. Podniesiono klasę techniczną drogi z Z - zbiorcza do G - główna.

Stara droga miała braki nośności i koleiny. Miejscami była nośność mniejsza niż 8 ton, dziś jest 11,5 tony na oś. Starą drogę rozebrano do dna i na tym miejscu ułożono wszystkie plastry drogi. Stara droga nie miała odwodnienia (nawet jak były studzienki to do niczego nie były podłączone- jest jeszcze parę takich miejsc w Jaworznie). Stara droga miejscami nie miała krawężników, teraz ma na całej długości. Pasów do "rozpędzania i zwalniania" na Szczakowskiej nie ma z powodu podziemnej infrastruktury leżącej obok drogi. Nie można kłaść asfaltu na rurach i kablach. Natomiast dołożono pasy do skrętu w lewo. Ich brak był przyczyną wypadków w przeszłości.

Powstało nowe skrzyżowanie - cygaro. Powstało przejście Leopold. To wszystko jest BUDOWĄ, nie remontem. Remont jest wtedy, kiedy na starą drogę wjeżdża frezarka, zrywa 5 cm górnej warstwy asfaltu, a potem przyjeżdża rozciełacz i walce i kładą nowe 5 cm asfaltu. Trwa to 5 dni, nie 9 miesięcy i kosztuje 5 procent tego co się wydaje przy budowie.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez hawkmoon@portal » 10 lip 2013, o 07:48

dawcamocy@poczta.jaw.pl napisał(a):A ja mam takie pytanie - czy zbierająca się woda przed skrzyżowaniem ze światłami obok Biurolandu jest popełnioną przez drogowców gafą i niedopatrzeniem, czy wedle myśli inżynierskiej tak ma być?


Niestety tak musi być z powodu przejazdu kolejowego. Tory przechodzą przez jezdnie po prostej i asfalt na wysokości torów leży zupełnie płasko. Co oznacza, że woda w czasie deszczu może odpływać tylko korzystając ze spadków podłużnych jezdni, a nie spadków poprzecznych, którymi jezdnie są zwykle odwadniane (tzw daszek). Po likwidacji przejazdu (on będzie jeszcze najwyżej kilkanaście miesięcy) krawężniki po wewnętrznej stronie zostaną podniesione a asfalt nadlany tak, żeby woda mogła szybko spływać, do kratek przy krawędzi jezdni. Dziś też spływa, lecz na tyle wolno na ile fizyka pozwala.

Wyprofilowanie jezdni na większych nachyleniach podłużnych powodowałoby powstanie hopki na przejeździe, której nie dałoby się zniwelować bez większej przebudowy po likwidacji przejazdu kolejowego.

W ubiegłym roku podczas ulew dodatkowy problem powodował napływ wody z drogi zbudowanej w czasach prezydenta Tarabuły dla której nie wykonano ani jednej kratki odwadniającej. Zbudowano 300 metrów drogi z chodnikiem i w krawężnikach bez odwodnienia!!! Wszystko co spadło darło w stronę przejazdu i potrafiły się tam robić podczas opadów kałuże na 12 cm. Problem rozwiązał MZDiM budując dwie studzienki przed samym skrzyżowaniem.

Ale pozostaje faktem, że podczas większych deszczów przy przejeździe spływającej do kratek wody może być tyle, że można ochlapać pieszych.
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez tomek70@portal » 10 lip 2013, o 14:32

tomek70@poczta.jaw.pl napisał(a):A ja mam pytanie odnosnie skrzyzowania Szczakowska-Grunwaldzka.Powyzej przystanku w kier. Szczakowej zaczyna sie klomb.Kiedys przed przebudową rosl tam zywoplot, a za nim wysokie swierki.Wyrwano zywoplot porzucono na trawnik i lezy do dzis.Nikt go nie usunał,nie posadzil nowego.A przy okazji uschło jedno drzewo - czeka na wyciecie i posadzenie nowego.Skrecając za przystankiem w parking na odcinku 2-3 metrow brakuje asfaltu - dziwnie to wygląda. I jeszcze jedno. Jadąc przez nasze nowe skrzyzowania na OST w ciagu ul.Tysiaclecia widac ,że wypadaja kostki, a jadac rowerem wpada sie w niezłe dziury - czy ktos sie tym zajmie ?
Ponawiam pytanie.
tomek70@portal
 
Posty: 50
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez hawkmoon@portal » 10 lip 2013, o 15:59

Pytanie przekazane do wykonawców. Jak odpowiedzą to dam znać
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez muszyna@portal » 10 lip 2013, o 18:37

trochę z innej beczki :czy wie ktoś co budują na Kantym?
muszyna@portal
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez hawkmoon@portal » 10 lip 2013, o 18:40

Biedronkę
hawkmoon@portal
 
Posty: 796
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez dawcamocy@portal » 11 lip 2013, o 07:34

Nawet nie żartuj.
Avatar użytkownika
dawcamocy@portal
 
Posty: 184
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00
Lokalizacja: Jaworzno/Warszawa

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez asiunia@jawnet » 11 lip 2013, o 07:46

no niestety, nasze biedronkowe zagłębie rośnie w siłę, to nie żart.

aczkolwiek słyszałam że wtedy zlikwidują tą na Podłężu.
Avatar użytkownika
asiunia@jawnet
 
Posty: 396
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Światła na leopoldzie !!!

Postprzez wodnik78@jawnet » 11 lip 2013, o 08:45

Cos mi sie zdaje ze wiekszym sieciom nie opłaca sie budować nawet jednego marketu ( nawet w takim średnim miescie jak nasze ) a tu Biedronka rozrasta sie jakby to była jakaś plaga :) Na chwile obecna to chyba Biedronka tam predzej powstanie niz te wszystkie markety o których sie mówi od ok. 2 lat. Bo jak narazie sa jak yeti, wszyscy o nich mówia a niewiadomo kiedy je zobaczymy ;)
Avatar użytkownika
wodnik78@jawnet
 
Posty: 1769
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowe kategorie na forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron