jaki aparat - lustrzanka??

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez freezee@jawnet » 8 sty 2012, o 15:59

paweljedrusik@poczta.jaw.pl napisał(a):Szczerze mówiąc kwota 2000 zł nie jest dużą jak na lustrzankę. Jeśli chcesz kupić taki aparat to polecam rozejrzenie się wśród używanych aparatów- kupisz o wiele taniej. Za taką kwotę ja proponowałbym używanego Nikona D80 (ok. 1000-1200 zł) + Tamrona 17-50 f/2.8 - trochę drożej wyjdzie, ale warto dołożyć. Obiektyw tylko ze stałym światłem. Pzdr.


Trgo potrzebowałem dzieki wielkie za info:)
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez rudypies@portal » 8 sty 2012, o 17:27

Poleciłbym ci Nikon D3100, lub D5100 ten pierwszy kupisz w cenie ok 2000 ten drugi ok 500zł droższy, ale to jest cena z kitowym obiektywem, inne lepsze obiektywy, do innych celów czy je będziesz mieć to kwestia tego ile masz w portfelu... :geek:
W dzisiejszych czasach do amatorskich celów bardziej zasadny jest zakup Superzooma np Nikon Coolpix P500, Fuji FinePix HS20EXR czy Sony CyberShot DSC-HX100V :|
rudypies@portal
 
Posty: 55
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez merti@portal » 8 sty 2012, o 19:00

@freezee, miałeś do czynienia z lustrami czy to twój pierwszy raz? Pytanie co chcesz pstrykać: ludzi, architekturę, krajobraz... ?? Prawda jest taka, że aparat sam nie zrobi za fotografa zdjęcia. Lustra są wymagające. To nie to samo co kompakty. Tu trzeba trochę pomyśleć nad ustawieniami nim się coś pstryknie. Dodatkowo dobre efekty uzyskasz jasnymi, drogimi szkłami.

Mam lustro ale po kilku dniach zabawy stwierdziłem, że to jednak nie to co myslalem. Teraz mimo, że mam kolejny już kompakt, to odkładam na nowy z jasnym szkłem czyli na Olympusa XZ-1 :D Zawsze to fajnie mieć w kieszeni aparat. Jeśli widzę że coś jest warte uchwycenia to wyciągam i pstrykam. Lustro zostawiłem do innego mojego hobby ;)
Avatar użytkownika
merti@portal
 
Posty: 76
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez barton@jawnet » 8 sty 2012, o 19:16

O wyborze aparatu można książkę napisać. Na podstawie własnych doświadczeń powiem jedno, żaden kompaktowy super zoom do tej pory wyprodukowany nie posiada takiej matrycy i takiej jakości szkieł co lustrzanki wymienione wyżej. To że posiadają unikalne możliwości, które mnie przy nich trzymają (NikonP100 i Panasonic FZ100) nie przekonają mnie, że dla gościa który miał już niejedną małpkę (choć mają ręczne ustawienia) zakup kolejnej zrekompensuje mu taki duży wydatek. Jeśli nie w tym miesiącu, poczekałbym jeszcze miesiąc, dwa i kupił naprawdę dobry aparat.
Avatar użytkownika
barton@jawnet
 
Posty: 6475
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez dan@jawnet » 9 sty 2012, o 08:34

jeżeli nie interesujesz się fotografią i dopiero zaczynasz a lustrzankę chcesz kupić bo: mają znajomi, fajnie wygląda itd., i nie zauważasz różnicy w zdjęciach pomiędzy kompaktem a lustrzanką, to idź do sklepu, wybierz sprzęt który Ci się podoba i dobrze leży w ręce i go po prostu kup i ciesz się robieniem zdjęć.
dan@jawnet
 
Posty: 34
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez Anonymous » 9 sty 2012, o 14:44

freezee - lustro odradzam, jeżeli dopiero zaczynasz to to nie ma większego sensu. Skomplikowana obsługa, spore rozmiary i waga, konieczność bawienia się z wymienną optyką-więcej minusów niż plusów. Poszukaj jakiejś lepszego kompaktu, hybrydy lub bezlusterkowca jak już koniecznie chcesz się pobawić zmienna optyką. Da Ci to możliwość poznania aparatu, manualnego ustawiania odpowiednich parametrów. A jak Ci się spodoba i poznasz trochę sprzęt i podstawy fotografii-za jakiś czas pomyślisz nad poważniejszym sprzętem. Zapraszam również na http://www.forfoto.pl/forumdisplay.php?fid=75&page=1, dużo tematów o wyborze aparatu. Pzdr
Anonymous
 

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez fahu@portal » 9 sty 2012, o 17:30

Co jest skomplikowanego w obsłudze lustrzanki bo nie bardzo kumam? Przy sporych chęciach, zawziętości i treningu po 2 godziny dziennie ISO, przesłoną i naświetleniem można nauczyć się nauczyć robić zdjęcia na manualu w tydzień bez problemu. Jak chłop chce to niech się uczy, na pewno z głupa nie palnął tematu o lustrzankach. Ja bym polecił od siebie na POCZĄTEK Canon'a 450, myślę że za 1200 byś znalazł z przebiegiem koło 7K zdjęć. Plus do tego szkło jakieś, ale tutaj musiałbyś się określić mniej więcej jakie zdjęcia cię interesują.
fahu@portal
 
Posty: 46
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez freezee@jawnet » 9 sty 2012, o 17:35

będzie to moja 1 lustrzanka, kiedyś musi być ten pierwszy raz co nie znaczy, że nigdy niemialem z takim sprzetem do czynienia. Co do cen kompaktów wole dołożyć i kupić coś porządnego niżeli kupywac kompakta i po roku "treningu" sprzedawac go zeby kupic upragnione lustro:)
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez paweljedrusik@portal » 9 sty 2012, o 17:51

jesli faktycznie bedziesz robil troche zdjec to Cie rozczaruje- takie lustro przestanie Ci bardzo szybko odpowiadac i zrobisz tak samo jak napisales, ze zrobilbys z kompaktem.

kurcze, no nie oszukujmy sie- dobry aparat z obiektywem (jednym- np D700+nikkor 24-70 f/2.8) kosztuje ok 10 000 zl. niestety, fotografia jest studnia bez dna. dlatego zasugerowalem analoga- tanszy w kupnie (eksploatacja troche kosztuje), ale nauczysz sie myslenia przy zdjeciach- cyfra oglupia. a i satysfakcja ze zdjec bedzie wieksza. no i jakosc zdjec takze.
Avatar użytkownika
paweljedrusik@portal
 
Posty: 494
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

jaki aparat - lustrzanka??

Postprzez freezee@jawnet » 9 sty 2012, o 18:10

paweljedrusik@poczta.jaw.pl napisał(a):jesli faktycznie bedziesz robil troche zdjec to Cie rozczaruje- takie lustro przestanie Ci bardzo szybko odpowiadac i zrobisz tak samo jak napisales, ze zrobilbys z kompaktem.

kurcze, no nie oszukujmy sie- dobry aparat z obiektywem (jednym- np D700+nikkor 24-70 f/2.8) kosztuje ok 10 000 zl. niestety, fotografia jest studnia bez dna. dlatego zasugerowalem analoga- tanszy w kupnie (eksploatacja troche kosztuje), ale nauczysz sie myslenia przy zdjeciach- cyfra oglupia. a i satysfakcja ze zdjec bedzie wieksza. no i jakosc zdjec takze.


Czyli co wszyscy co maja lustra to zarabiają miliony?Bo stać na aparaty za 10tyś?? To ja musze zmienic pracę:P
Avatar użytkownika
freezee@jawnet
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Brańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron