Ranking warsztatów mech / elek

Rozmowy w męskim gronie i tylko o tym co lubią panowie

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez Anonymous » 7 mar 2011, o 22:41

Następny mój głupi pomysł na topik. Raczej niema takiej opcji żeby nikt nie korzystał z powyższych usług. Bo nawet w nowych autach trzeba zmienić olej czy pasek, dużo osób potrafi to zrobić samemu, ale zostaje wykasować serwis z komputera. ;) Dlatego proponuje opisać swoje odczucia po wizytach w warsztatach naprawczych. Myślę że wielu innym osobą się to przyda. Sugerowany opis: Rodzaj usterki, model i rok, swoje odczucia po naprawie.
Anonymous
 

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez mascom@jawnet » 8 mar 2011, o 07:57

Trochę dziwny temat. Niby ranking ale na podstawie czego? Zadowolenia klientów? Ich ilości? Staranności wykonania roboty? Przy każdym warsztacie znajdą się osoby chwalące sobie dane miejsce (chyba, że to totalne dno) jak i krytykujące (a bo mechanik przy okazji wymiany tego np miał wymienić to i to najlepiej darmo a poza tym Panie drogo bo częsci to powinny być za darmo).
Tak więc ile osób tyle różnych opinii.

mascom@jawnet
 
Posty: 204
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez jacob2@jawnet » 8 mar 2011, o 08:38

Dokładnie tak samo jak z tematem o lekarzach pediatrach. Ale mysle,ze pomysł dobry. Piszcie ludziska o mechanikach. Niejednemu w ogóle podacie jakiekolwiek namiary na mechaników.
Zaczne od elektryka na pszelniku obok opon:) Super fachowiec. Zna się na temacie. Z czystym sercem mogę Go polecić!
jacob2@jawnet
 
Posty: 42
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez Anonymous » 8 mar 2011, o 09:12

jacob2@jawnet.pl napisał(a):Zaczne od elektryka na pszelniku obok opon:) Super fachowiec. Zna się na temacie. Z czystym sercem mogę Go polecić!


No właśnie... ilu ludzi tyle opinii ;)
Mnie ten pan kilka lat temu zakładał przy okazji naprawy czegoś innego, automatyczny włącznik świateł. Niby pierdoła ale zepsuła się chyba po 2 tygodniach.
Pojechałam, reklamowałam, pan w ramach reklamacji - naprawił.
I doopa - po jakimś miesiącu znowu wysiadł.
Naprawił ponownie.
I ponownie się zepsuł.
No i w tym momencie się poddałam
Anonymous
 

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez Anonymous » 15 mar 2011, o 07:50

Mascom myślę że nie trzeba tu podpunktów wypisywać. Masz auto korzystasz z usług mechaników. Dodam że niema samochodów niezawodnych w każdym aucie starszym niż 4 lata osobiście znajdę coś co wypadało by poprawić. Więc można powiedzieć że każdy korzysta z takich usług. Wystarczy jak napiszesz co ci się zepsuło mniej więcej gdzie byłeś, jakie wrażenie i naprawa, nie chodzi o to dokładnie ile zapłaciłeś ale orientując się w cenach wystarczy jak skrobniesz dużo, uczciwie, trochę więcej zapłaciłem ale jestem pewien że zrobione jest ideał. A przede wszystkim to co uwielbiam jak przywożę auto mówię co mniej więcej jest samo podejście gościa który się za to zabiera. Wg mnie ktoś kto na dzień dobry zaciemnia obraz i gmatwa się miedzy przewodami mimo że kluczyków jeszcze do ręki nie dostał, to D#$% a nie mechanik zwykły naciągacz... Osobiście miałem sporo styczności z większością mechaników w J-nie i na większość mam wyrobioną sztywną opinię. Ale nie byłem wszędzie oczywiście. Myślę że to dobre miejsce żeby dobrzy byli docenieni a partacze powinni hmm może wziąć się za naprawę bryczek dla niemowlaków…
Anonymous
 

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez Anonymous » 15 mar 2011, o 08:32

Ja osobiście korzystam z usług mechanika na Jeziorkach na samiućkim początku. Naprawia juz 3 pokolenie mojej stajni i jestem 100% zadowolony. Rzeczowo podchodzi do sprawy, i nie owija w bawełnę trafnie diagnozuje moje usterki. I praktycznie od razu określa ile mnie naprawa wyniesie nie wliczając materiału oczywiście. Bo to każdy wie co ile kosztuje o takie pierdoly raczej niema sensu sie pytać. Od 3 lat jeszcze nigdy nie byłem żeby zareklamować usługę.
Do diesli ponoć na Jeleniu ktoś jest godny polecenia wiem to od kolegów. Natomiast ja nigdy ropniaka nie miałem więc można uznać to za pewną pogłoskę.
Z usług elektryka nigdy nie korzystałem do tej pory udawało mi się samemu zwarcia robić. Choć teraz by się przydał ktoś z głową, bo titek mi nie tita sprawdziłem i przekopałem wszystko co się dało została tylko skrzyneczka ale tam się już boje śrubokręt wkładać bo za dużo ładunków się tam goni ;)
Zdecydowanie nie polecam tego śmiesznego serwisu przy głównej drodze zaraz przed Dąbrową N. Masakryczny brak profesjonalizmu i taktu. Co z tego że smark w garniaku wjechał autem na warsztat skoro umawiając się na termin podawałem model, rok, markę, oraz że chciał bym ustawić zbieżność bo jest przestawiona i ewentualnie gałkę wymienić bo chyba ma niewielkie luzy. Umówił mnie w tygodniu specjalnie wziąłem wolne bo na 9 to ani do pracy ani po pracy zależało mi to sie poświęciłem. Owszem auto mi wyczepal powiedział że galka do roboty ale on mi teraz nie zrobi bo ma ino jednego mechanika a to trzeba podgrzewać itp. Oczywiście wiedziałem mniej więcej jak to się robi więc specjalnie podawałem mu dokładny opis co i jak żeby załatwić wszystko od razu skoro wolne biorę juz. Na pytanie co to za mechanicy skoro podaje wszystko i umawiam się bo musze mieć auto non stop specjalnie wziąłem wolne żeby to dziś było zrobione. To powiedział że ma kolejkę i może mnie na sobotę umówić. Wtedy sie juz coś we mnie zagotowało wracając kupiłem gałkę i wymieniłem sam w garażu z tego wszystkiego a zbieżność ustawiłem na listewki i tak złomek jeszcze rok hulał.
Następny gość który nie powinien zajmować ludzkiego czasu. Praktycznie dobrze że jego szyld jest niewidoczny bo naprawdę, przeszedł samego siebie w przeciągu weekendu. Mianowicie gość ma niby warsztat na pszczelniku i cysterki z ropą. Umówiłem się z nim na wymianę zawieszenia. Kazał dzwonić w piątek bo musi "KOSZTORYS" sporządzić (do teraz z tego płaczę....) i w pon z rana podstawić auto. Cały weekend nie odbierał jak w końcu wpadłem w poniedziałek stwierdził ze jego fonik leżał weekend w kanale (kto normalny wystawia na Internecie numer do telefonu który nocuje w kanale). A skoro juz jestem to on mi nie zrobi bo prasa mu sie zepsuła ciekawe zwłaszcza ze w piątek była dobra. Powiedziałem co myślę i pojechałem na skałkę w pobliżu straży 2 godzinki autko gotowe. I ten warsztat polecam również. Gdyż gość konkretnie podchodzi do tematu, otwarcie mówi co jak i za ile bez owijania. Jeżeli koszt przekracza jego wycenę dzwoni że pasowało by jeszcze to i będzie tyle i, tyle więcej. I takie coś to ja rozumiem.
Anonymous
 

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez mrozu@jawnet » 15 mar 2011, o 09:24

Ja Wam moge polecic mechanika na górze piasku na ul. powstańców warszawy. goscie znaja sie na rzeczy , dzieki nim moja astra chodzi jak burza. natomiast odradzam macherów z podleza( warsztat kolo parku) specjalisci nie potrafia nawet hamulcow dobrze wymienic.
mrozu@jawnet
 
Posty: 48
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez Anonymous » 15 mar 2011, o 10:24

blue napisał(a):Do diesli ponoć na Jeleniu ktoś jest godny polecenia wiem to od kolegów. Natomiast ja nigdy ropniaka nie miałem więc można uznać to za pewną pogłoskę.


Chyba mówisz o Tadku Dylusie.
Faktycznie - jest świetny. Może nie należy do najtańszych ale za to jeśli chodzi o opiekę nad silnikiem - to mogę go polecić z czystym sumieniem. Jeździłam do niego przez 6 lat ze swoją omegą.
Problem z tym, ze jest zazwyczaj bardzo zajęty i zdarzało się, że skupiał się tylko na tematach najważniejszych. Np. jechałam do niego wymienić główny wtrysk i przy okazji prosiłam żeby zerknął bo coś mi skuta w tylnym kole. Wtrysk wymienił, a rada na koło była taka żebym sobie radio pogłośniła :ugeek:.
Bardzo specyficzny człowiek i co ważne nie każde auto przyjmuje.

Poprzednie dwa samochody a także dwa obecne naprawiamy w Auto Marwicie w Ciężkowicach.
Uważam, ze są bardzo dobrzy a przede wszystkim mega uczciwi. Jak znam zycie to można znaleźć tańszy warsztat ale osobiście wyznaję zasadę, ze czasem lepiej zapłacić o 100 zł więcej i mieć dobrze zrobione niż bujać się z jakimś Adamem Słodowym.
Przez te wszystkie lata nie było sytuacji abym musiała coś reklamować albo żebym nie była zadowolona z naprawy.
Anonymous
 

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez barols10@portal » 15 mar 2011, o 11:12

Potwierdzam Auto Marwit to dobra firma,rodzice jakiś czas temu robili tam auto i byli zadowoleni,naprawde znają sie tam na rzeczy.
Natomiast nie polecam tak jak już ktoś wyżej napisał,serwisu przed Dąbrową N.,kumpel oddał tam Astre bo miał problemy z silnikiem to nie dość że nic nie zrobili to gorzej mu silnik zje....:|
A jeszcze odnośnie elektryka,to polecam pana Grochowieckiego z ciężkowic,robił mi raz przy aucie i jestem zadowolony,tak samo kumplowi robił z Puntem i też jest mega zadowolony.
barols10@portal
 
Posty: 233
Dołączył(a): 1 sty 1970, o 01:00

Ranking warsztatów mech / elek

Postprzez scarab@jawnet » 15 mar 2011, o 21:36

Zdecydowanie nie polecam naprawy czegokolwiek w awapie, raz zdarzyło mi się tam trafić na wymianę łożysk i przy okazji tarcz i klocków. Po kilku dniach coś zaczęło stukać na jakiejkolwiek nierówności, dźwięk jak w tramwaju, pojechałem więc z reklamacją, diagnoza -"nie wiem, nic nie słyszę, wg mnie jest ok, ale można wymienić łożyska amortyzatorów". Oczywiście podziękowałem, sam zdjąłem koło -żeby to zrobić musiałem skakać po kluczu -"profesjonalnie" dowalone kluczem pneumatycznym, po jego zdjęciu tarcza hamulcowa praktycznie spadła mi na ziemię -okazało się ze jest nieprzykręcona, a stuki jak w tramwaju były spowodowane źle złożonym, całkowicie luźnym zaciskiem hamulcowym. Łożyska amortyzatorów do dziś są dobre, chociaż minęło już kilka lat odkąd proponowano mi w awapie ich wymianę.

Nie polecam także wulkanizatora na podłężu obok kościoła, osobnik przykręca koła od początku do końca kluczem pneumatycznym, efekt który zauważyłem ostatnio gdy odkręciłem po nim koło -uszkodzony gwint w piaście.

Zdecydowanie polecam natomiast wulkanizatora na Szczakowskiej po prawej stronie w okolicach dawnego przejazdu kolejowego. Gość bardzo solidny -każdą śrubę najpierw wprowadza palcami, później klucz pneumatyczny i na koniec dynamometryczny, nie ma więc mowy o jakichkolwiek efektach ubocznych. Wie także, ze wyważenie koła nie polega na nawaleniu kilograma ciężarków tak jak robią to niektórzy, po prostu pracuje z sercem i z głową. Polecam :D
Avatar użytkownika
scarab@jawnet
 
Posty: 101
Dołączył(a): 24 maja 2005, o 23:00
Lokalizacja: Jaworzno

Następna strona

Powrót do Męskie sprawy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron